Aktuality

NA PODBLANICKU VYSADILI DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ

23.10. - NA PODBLANICKU VYSADILI DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ

Výsadba jubilejní aleje završila 25 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a obcí při obnově alejí. Sázení nové lipové aleje v místě slavné bitvy u Jankova se ujali sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou.

 
Zručský zámek bude v sobotu v zajetí strašidel

18.10. - Zručský zámek bude v sobotu v zajetí strašidel

Rádi byste zažili atmosféru ztěmnělých zámeckých pokojů? Rádi se trochu bojíte? Máte rádi netradiční zámecké prohlídky? Určitě si nenechte ujít Staršidelný zámek III, akci, která je třetím rokem pořádána na zámku ve Zruči nad Sázavou. Průvodce nečekejte, jejich roli převezmou nejrůznější strašidla, duchové a bubáci. Prohlídky se uskluteční v čase od 18. do 22. hodin, každých deset minut. Je třeba se na ně rezervovat!

 
Podzim patří výlovům - přijďte ochutnat kapra ze zámeckého rybníka

18.10. - Podzim patří výlovům - přijďte ochutnat kapra ze zámeckého rybníka

Jak chutná kapr ze zámeckého rybníka můžete přijet vyzkoušet v sobotu 20. října v Odlochovicích. Výlov začne už v 10 hodin dopoledne, stejně jako bohatý doprovodný program - vystoupení kapel Poprask a Kotlík nebo tvořivé dílničky. Pokud jste rybímu masu nepřišli na chuť, můžete ochutnat polévku nebo některou z grilovaných dobrot.

 
OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

15.10. - OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

Výsadba jubilejní aleje završí 20 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a měst a obcí při obnově alejí na Podblanicku. Akce začne v pátek 19. října 2018 v 11h nad obcí Ratměřice u památníku bitvy u Jankova. Sázení mladých lip se ujmou sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Jermanovou-Pokornou.

 
Chtěli byste se na Kraj blanických rytířů podívat z výšky? Ještě měsíc hrajeme velkou hru s rozhlednami o let letadlem!

10.10. - Chtěli byste se na Kraj blanických rytířů podívat z výšky? Ještě měsíc hrajeme velkou hru s rozhlednami o let letadlem!

Jetě měsíc zbývá do slosování správné číselné odpovědi, kterou získáte, pokud budete hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami v Kraji blanických rytířů! A že je o co hrát - vyhlídkový let letadlem pro dvě osoby! Také byste rádi viděli, jak vypadá vlašimský park z výšky? Nebo třeba Blaníky? 

 
Děpsí pochod zve do podzimně zbarveného kraje pod Blaníkem

10.10. - Děpsí pochod zve do podzimně zbarveného kraje pod Blaníkem

V sobotu se můžete přesvědčit, jak malíř podzim začíná barvit listí v kraji pod Blaníkem. Šestý ročník Děpsího pochodu, startuje 13. října mezi 9. a 10. hodinou ve vlašimské paraZOO.  Pochod pro dospělé, děti i psy je nostalgickým pokračováním pochodu Přes sedm vrchů Vlašim.

 
Lokální producenti mohou žádat o udělění značky do 18. října

10.10. - Lokální producenti mohou žádat o udělění značky do 18. října

Výrobci z Podblanicka mají další možnost ucházet se o značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt. Certifikační komise zasedne na konci října a příjem žádostí končí 18. 10. v 16:00 hodin.

 
Tip pro sychravé podzimní dny: Muzeum v Trhovém Štěpánově potěší a zahřeje na duši

2.10. - Tip pro sychravé podzimní dny: Muzeum v Trhovém Štěpánově potěší a zahřeje na duši

Trhový Štěpánov se může pochlubit muzeem. Věnováno je hlavně historii Štěpánovska, expozici užitkových předmětů z dob našich babiček a dědečků a slavnému rodákovi, malíři Josefu Tříškovi.   

 
„Kde domov můj

2.10. - „Kde domov můj" zní do konce října na zámku v Růžkových Lhoticích

Letošní výročí sta let české státnosti si zámek v Růžkových Lhoticích připomíná od 12. června komorní výstavou „Příběh české hymny“. Navštívit ji můžete do 28. října.

 
Světla rozzáří vlašimský zámecký park. Netradiční podívaná je přichystaná na páteční i sobotní večer

25.09. - Světla rozzáří vlašimský zámecký park. Netradiční podívaná je přichystaná na páteční i sobotní večer

Vlašimský zámecký park se v pátek 28. a v sobotu 29. září ukáže v netradičním světle. Videomapping, audiovizuální instalace u Čínského pavilonu, pyromuzikál a ohňová show připomenou jetě jednou 700. výročí města, ale také 100 let české státnosti.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>