Aktuality

Do Načeradce na Ševcovský jarmark

11.06. - Do Načeradce na Ševcovský jarmark

24.6. se v Načeradci koná Ševcovský jarmark, což je dobrá příležitost navštívit toto městečko v mírně zvlněné krajině CHKO Blaník. Patří k nejstarším sídlům v Kraji blanických rytířů a na první pohled je zřejmé, že tudy kráčela historie.

 
Kolu zdar!

7.06. - Kolu zdar!

Je vám málo nebo moc? Na věku nezáleží, pokud máte chuť, pojeďte s námi! Blanický cyklorytíř má již několikaletou tradici, i když se každý rok startuje z jiné obce. Jedná se o vyjížďku po cyklotrase „Po stopách blanických rytířů“ v okolí hory Blaník.

 
Co zajímavého najdeme v Čechticích?

4.06. - Co zajímavého najdeme v Čechticích?

Chcete-li strávit klidnou dovolenou, zkuste Čechtice. V místní krajině je prostor pro koupání, houbaření i cykloturistiku. Díky zdejší atmosféře si tuto oblast oblíbil režisér, scénárista a držitel filmového Oskara Zdeněk Svěrák.

 
Spolek Přátelé Zahrádky zvou na tradiční Zahrádeckou pouť

1.06. - Spolek Přátelé Zahrádky zvou na tradiční Zahrádeckou pouť

Tradiční Zahrádecká pout letos proběhne v sobotu 16. června. Program začne od 14 hodin, kdy bude v kostele sv. Víta sloužena Mše svatá, následovat bude vystoupení humpolecké skupiny Čech a Lech a komentovaná prohlídka kostela a bývalého náměstí. V kostele bude možno shlédnout plastiku Olbrama Zoubka "Socha pro Josefa Toufara", stálou expozici věnovanou Zahrádce, zdejšímu kostelu a působení P. Josefa Toufara a příležitostnou výstavku.

 
Nové turistické deníky

30.05. - Nové turistické deníky

Nové turistické deníky s rytířem si můžete zakoupit v paraZOO, Vodním domě, Domě přírody Blaníku a infocentrech ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou a Voticích.

 
Rýžování zlata přilákalo přes 150 účastníků!

28.05. - Rýžování zlata přilákalo přes 150 účastníků!

Kamberk. V sobotu 26. května se na Bio Farmě Dolejší mlýn konal již pátý ročník pochodu Cesta za zlatem. Na třech turistických trasách a jedné cyklotrase čekalo na dětské i dospělé návštěvníky rýžování zlata, historická stříkačka, aktivity pro děti a setkání se zvířaty. Akci připravil Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Biofarmou Dolejší mlýn, obcí Kamberk, Českým klubem zlatokopů a tvrzí Kamberk.

 
Na společnou vstupenku do Vlašimi!

23.05. - Na společnou vstupenku do Vlašimi!

Chcete si prohlédnout Muzeum Podblanicka? Zajímá vás, jaká zvířata najdeme v paraZOO? Ještě jste se nikdy nepodívali do Starého hradu ve Vlašimském parku?

 
Cimbál rozezněl noční Vodní dům

21.05. - Cimbál rozezněl noční Vodní dům

Již po třetí měli návštěvníci možnost navštívit expozici Vodního domu ve večerních hodinách. Konal se zde další ročník tradiční Muzejní noci. Tentokráte však byla netradiční noční prohlídka ozvláštněna cimbálovou muzikou a také komentovaným krmením.

 
Pěstitelé vzácné kuřičky hadcové si prohlédli kvetoucí hadce

19.05. - Pěstitelé vzácné kuřičky hadcové si prohlédli kvetoucí hadce

Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd a Agenturou ochrany přírody a krajiny uspořádal pro své členy a dobrovolníky z řad pěstitelů kuřičky hadcové exkurzi na lokalitu Hadce u Želivky. To je jedno ze dvou posledních míst na světě, kde se ještě kuřička vyskytuje.

 
Do Kamberka za zlatem!

14.05. - Do Kamberka za zlatem!

Vyrazit na výlet do staré hornické osady můžete v podstatě kdykoliv. Určitě neprohloupíte, když vyrazíte v sobotu 26. května, kdy v Kamberku probíhá Cesta za zlatem.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>