Aktuality

Fotosoutěž Zimní krásy Kraje blanických rytířů zná své vítěze

17.01. - Fotosoutěž Zimní krásy Kraje blanických rytířů zná své vítěze

Takřka 150 fotografií poslali soutěžící do soutěže Zimní krásy Kraje blanických rytířů. Z fotografií s tematikou zasněžené krajiny, turistických cílů v zimním hávu ale také akcí, konaných v zimě, vybrala po skončení soutěže (od 17. 12. 2018 do 6. 1. 2019) porota šest nejzdařilejších.

 
Kraj blanických rytířů se prezentuje na veletrhu Regiontour v Brně

17.01. - Kraj blanických rytířů se prezentuje na veletrhu Regiontour v Brně

Stále nevíte, kam letos na dovolenou? Inspiraci můžete načerpat na brněnském výstavišti, kde až do neděle 20. ledna probíhají veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour. A Kraj blanických rytířů je samozřejmě u toho. Najdete nás v pavilonu P, ve stánku Středočeské centrály cestovního ruchu (č. 56).

 
Rádi běháte? Zkuste to na Blaník

10.01. - Rádi běháte? Zkuste to na Blaník

Kraj blanických rytířů není jen destinace turistická, ale i běžecká. A to v každé roční době. Důkazem je oblíběná běžecká akce Běh na Blaník. Nazujte sportovní obuv a vyběhněte v sobotu 12. ledna.

 
Silvestr můžete oslavit na Blaníku

31.12. - Silvestr můžete oslavit na Blaníku

Nevíte co s posledním odpolednem roku? Co ho strávit prohlídkou Domu přírody Blaníku? Po vystoupání na 638 metrů vysokou památnou horu se můžete pokochat výhledem z rozhledny. A bilancovat, co dobrého vám starý rok přinesl.

 
Kraj blanických rytířů Vám přeje klidné Vánoce

24.12. - Kraj blanických rytířů Vám přeje klidné Vánoce

Klidné Vánoce a pod stromečkem mnoho radosti Vám přejí Blaničtí rytíři.

 
Po kolejích projel T.G. Masaryk

22.12. - Po kolejích projel T.G. Masaryk

Částí Kraje blanických rytířů v sobotu 21. prosince dopoledne projel Tomáš Garrigue Masaryk. Zamávat mu lidé mohli v Mezně, Heřmaničkách, Voticích nebo v Olbramovicích - právě těmito železničními zastávkami kolem 11 hodiny projely dva historické vlaky, které byly součástí rekonstrukce slavného návratu T. G. Masaryka do osvobozené vlasti. 

 
Fotosoutěž Zimní krásy Kraje blanických rytířů

16.12. - Fotosoutěž Zimní krásy Kraje blanických rytířů

Rádi se procházíte zimní krajinou pod Blaníkem? Určitě s sebou nezapomeňte vzít fotoaparát nebo mobilní telefon. Proč? Pochlubte se svými fotografiemi zasněženého Podblanicka a vánoční atmosféry v Kraji blanických rytířů!

 
Kam o druhém prosincovém víkendu? Do pekla ve zručském zámku nebo na adventní jarmarky do Domašína a Odlochovic. Máme pro vás mnoho tipů

5.12. - Kam o druhém prosincovém víkendu? Do pekla ve zručském zámku nebo na adventní jarmarky do Domašína a Odlochovic. Máme pro vás mnoho tipů

Druhá adventní neděle klepe na dveře a je nejvyšší čas pomalu myslet na vánoční dárky. Vyhněte se frontám a strkanicím v nákupních centrech a přijeďte se naladit na Vánoce na některou z akcí, které jsou připraveny na sobotu 8. a neděli 9. prosince. Z většiny z nich si můžete odnést originální dárky, které opravdu potěší.

 
V Kraji blanických rytířů začíná advent

28.11. - V Kraji blanických rytířů začíná advent

Vánoce, Vánoce přicházejí... A zatímco děti už odpočítávají dny do štědrovečerní nadílky, města a obce v regionu pomalu připravují rozsvícení vánočních stromů, jarmárky a další adventní akce. Máme pro vás několik osvědčených tipů, kde o nadcházejícím víkendu načerpat pravou předvánoční atmosféru.

 
Kriticky ohrožená kuřička hadcová se vrátila do přírody

20.11. - Kriticky ohrožená kuřička hadcová se vrátila do přírody

Botanický ústav Akademie Věd ČR a Český svaz ochránců přírody Vlašim vysadily v národní přírodní rezervaci Hadce u Želivky  1 500 sazenic kriticky ohrožené kuřičky hadcové. Podařilo se tak udělat další důležitý krok k záchraně rostliny, která se na celém světě vyskytuje pouze na Podblanicku.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>