Aktuality

Výstava v Muzeu Podblanicka připomíná 700 let Vlašimi

22.07. - Výstava v Muzeu Podblanicka připomíná 700 let Vlašimi

Trápí vás na dovolené rozmary počasí? Sluníčko příliš pálí nebo naopak prší? Využijte toho k návštěvě Muzeu Podblanicka na zámku ve Vlašimi.
Události a osobnosti, které v klíčových osmičkových letech ovlivnily vývoj města, připomíná výstava s názvem „700 let Vlašimi“. 
 

 
Věž zámku nabízí výhled na město i zajímavou výstavu

20.07. - Věž zámku nabízí výhled na město i zajímavou výstavu

Za další vyhlídkou, zařazenou do Velké turistické hry s rozhlednami v Kraji blanických rytířů se vydáme do Vlašimi. Té se přezdívá „Město pod věží“. Myšlena je věž zdejšího zámku, která bude naším cílem.

 

 
Osmero nedělních pohádek – to je votické Pohádkové léto U Modré kočky

17.07. - Osmero nedělních pohádek – to je votické Pohádkové léto U Modré kočky

Je před osmnáctou hodinou a na zahradu Restaurace U Modré kočky ve Voticích míří rodiče s dětmi v kočárcích, babičky s předškoláky i větší děti, aby zhlédli další ze série pohádek IX. ročníku votického Pohádkového léta U Modré kočky. Tak by se dal popsat každý nedělní prázdninový podvečer, kdy se zahrada místní restaurace mění v divadelní sál pro nejmenší.
 

 
Další indicie Velké turistické hry s rozhlednami se skrývá na Babce

14.07. - Další indicie Velké turistické hry s rozhlednami se skrývá na Babce

V neděli i v pondělí, dopoledne nebo v podvečer můžete shlédnout na půvabné město Zruč nad Sázavou z rozhledny Babka. Získáte zde další číselnou indicii z Velké turistické hry s rozhlednami. Soutěžní otázka zní: Z kolika jazykových mutací si může turista vybrat při poslechu informací o okolí při poslechu klikotoče na rozhledně Babka?
 

 
Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

9.07. - Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vyplatí těm, kteří se chystají navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž na zámku ve Zruči nad Sázavou. Její držitel oproti zvlášť zakoupeným vstupenkám ušetří 20% a navíc si bude moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

 
Navštivte Šelmberk a hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami

8.07. - Navštivte Šelmberk a hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami

Velká turistická hra s rozhlednami vás zavede na devět rozhleden či vyhlídkových věží v Kraji blanických rytířů. Tou, která nad krajem ční nejdéle, je válcovitá věž hradu Šelmberk u Mladé Vožice. Historii kdysi významného hradu připomíná tato kamenná asi 26 metrů vysoká hláska už od poloviny 14. století. 

 
Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

29.06. - Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

Velká turistická hra s rozhlednami, jejíž leták si můžete vyzvednout v infocentrech ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou, Voticích a na jednotlivých rozhlednách a vyhlídkách, vám ukáže trochu jiný pohled na geopark Kraj blanických rytířů. Kromě rozhledu do členité krajiny Podblanicka vám bude za odpovědi na otázky hry odměnou pasování na Rytíře rozhleden a pokud se na vás usměje štěstí třeba také hlavní cena hry - let letadlem pro dvě osoby!
Během následujících týdnů vám postupně představíme všech devět rozhleden a vyhlídkových věží na území geoparku Kraj blanických rytířů. Už jste byli na rozhledně na Velkém Blaníku?

 

 

 
Na jaké akce se můžete těšit v červenci?

29.06. - Na jaké akce se můžete těšit v červenci?

Podívejte se, jaké akce si pro Vás přichystal Český svaz ochránců přírody ve Vlašimi v červnenci.

 

 
Hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami a vyhrajte let letadlem

21.06. - Hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami a vyhrajte let letadlem

Národní geopark Kraj blanických rytířů si můžete prohlédnout pěkně z výšky. Umožní vám to devítka rozhleden a vyhlídkových věží, rozesetých po celém území geoparku. Každá z nich je unikátní, každá má své kouzlo a svůj příběh. Nechte se vést Velkou turistickou hrou s rozhlednami, sbírejte indicie a staňte se Rytířem rozhleden! Navíc se můžete zúčastnit slosování o hlavní cenu turistciké hry  - vyhlídkový let letadlem nad Krajem blanických rytířů pro dvě osoby!

 
Vyšly nové Rytířské noviny

21.06. - Vyšly nové Rytířské noviny

Tradiční turistické noviny letí do světa. K dostání jsou v infocentrech a postupně je šíříme do turistických cílů v Kraji blanických rytířů.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>