Aktuality

Pěstitelé vzácné kuřičky hadcové si prohlédli kvetoucí hadce

19.05. - Pěstitelé vzácné kuřičky hadcové si prohlédli kvetoucí hadce

Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Botanickým ústavem Akademie věd a Agenturou ochrany přírody a krajiny uspořádal pro své členy a dobrovolníky z řad pěstitelů kuřičky hadcové exkurzi na lokalitu Hadce u Želivky. To je jedno ze dvou posledních míst na světě, kde se ještě kuřička vyskytuje.

 
Do Kamberka za zlatem!

14.05. - Do Kamberka za zlatem!

Vyrazit na výlet do staré hornické osady můžete v podstatě kdykoliv. Určitě neprohloupíte, když vyrazíte v sobotu 26. května, kdy v Kamberku probíhá Cesta za zlatem.

 
Miličínský lev

7.05. - Miličínský lev

Třináct kilometrů od Olbramovic se nachází bývalé rožmberské městečko Miličín. Najdeme zde například gotický kostel Narození Panny Marie, skalisko ve tvaru lva nebo křížová cesta, která končí u kaple Utrpení Páně. Další zajímavostí je dlouhá historie sokolstva a divadelních ochotníků.

 
Evropský týden geoparků podruhé v ČR

4.05. - Evropský týden geoparků podruhé v ČR

Každoročně na přelomu května a června se koná Evropský týden geoparků za účelem popularizace geoparků a na podporu ochrany geologického dědictví. Národní geoparky České republiky se připojují pořádáním nejrůznějších akcí pro veřejnost v termínu od 25. 5. do 10. 6. 2018.

 
Zámek a park Vlašim

30.04. - Zámek a park Vlašim

Zámecký park ve Vlašimi je jedním z nejkrásnějších českých romantických parků. Na více než 70 hektarech naleznete nejen mnoho míst k odpočinku, ale také mnoho zajímavostí.

 
Turisté slavili výročí 130 let na Blaníku

27.04. - Turisté slavili výročí 130 let na Blaníku

Na oslavu 130 výročí od vzniku Klubu českých turistů se konalo několik pochodů, jeden z nich byl i na Blaník.

 
Farní muzeum

24.04. - Farní muzeum

V Kondraci najdete zajímavá místa, jedním z nich je Farní muzeum. Je umístěno v areálu bývalé fary románského kostela svatého Bartoloměje. Můžete se dostat do doby na přelomu 19. a 20. století, a dozvědět se o způsobu života našich babiček či prababiček.

 
Navštivte Dům přírody Blaníku

16.04. - Navštivte Dům přírody Blaníku

Mnohá místa v naší vlasti jsou jedinečná svým geniem loci. Hora Blaník je jednoznačně spjatá s pověstí o vojsku spícím v hoře, které vyjede na pomoci, až bude českému národu nejhůře. Pokud chcete poznat tuto oblast, která je zároveň nejmenší chráněnou krajinnou oblastí v České republice, navštivte Dům přírody Blaníku.

 
Muzeum vodáctví otevírá turistickou sezónu

9.04. - Muzeum vodáctví otevírá turistickou sezónu

Využijte pauzu při výletu po řece Sázavě a navštivte Muzeum vodáctví. Najdete ho v areálu zručského zámku. Přístupné pro veřejnost je od roku 2015, můžete si zde prohlédnout historické i moderní lodě, pádla i další vodácké vybavení. Expozice je jedinečná nejen v České republice, ale i ve střední Evropě. Na své si zde přijdou vodáci, nevodáci i děti.

 
„Drž rytmus s Čistou řekou Sázavou“

5.04. - „Drž rytmus s Čistou řekou Sázavou“

Třídenní úklid břehů jedné z nejnavštěvovanějších českých řek odstartuje v pátek 6. dubna pod heslem „Drž rytmus s Čistou řekou Sázavou“. Každoročně se ho účastní stovky dobrovolníků, kteří na téměř 200kilometrovém úseku řeky, napříč kraji Středočeským a Vysočinou, sbírají vše, co do přírody nepatří.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  -  >>