Aktuality

Načeradecké hudební léto má před sebou druhý koncert

14.08. - Načeradecké hudební léto má před sebou druhý koncert

Máte rádi klasickou, barokní a renesanční hudbu a stýskáte si, že na Podblanicku nezní? Nebo byste rádi zažili netradiční hudební zážitek v kulisách některého z kostelů, starého stovky let? Zřejmě jste zatím neslyšeli o Načeradeckém hudebním létě, ojedinělém festivalu barokní a renesanční hudby. 

 
Prázdniny ještě nekončí: Vydejte se po stopách filmových míst do okolí Soutic

14.08. - Prázdniny ještě nekončí: Vydejte se po stopách filmových míst do okolí Soutic

„Jednoho dne zazvonil telefon a na druhé straně se ohlásil zástupce americké produkce, který v Čechách vyhledával zajímavé lokace do filmu Iluzionista. Řekl mi, že se doslechl o krásném soutoku Želivky a Sázavy. Domluvili jsme se na prohlídce místa, a tak to všechno začalo,“ vzpomíná na počátek celého příběhu Alena Exnerová, starostka obce Soutic. 

 
Z Kolowratské věže si prohlédnete celý areál zručského zámku

11.08. - Z Kolowratské věže si prohlédnete celý areál zručského zámku

Pokud se chcete alespoň na chviličku vžít do kůže středověkého bojovníka, vydejte se do Zruče nad Sázavou. Po prohlídce zámeckých expozic, Vodáckého muzea nebo překrásného parku nezapomeňte vystoupat na Kolowratskou věž, která ani po staletích neztratila nic ze své gotické podoby. Očekávat můžete pěkný výhled na areál zámku, ale i další číselnou indicii Velké turistické hry s rozhlednami.

 
Další horký den? Nejlépe vám bude na vlašimském koupališti

6.08. - Další horký den? Nejlépe vám bude na vlašimském koupališti

Teploměr ukazuje přes třicet, sluneční brýle a čepice patří k povinné výbavě. Tak lze charakterizovat poslední dva týdny, které, kdo může, tráví u vody. Máme pro vás skvělý prázdninový tip – koupaliště ve Vlašimi nabízí nejen koupání, cachtání a ráchání, ale také spoustu letní zábavy.

 
Vystoupejte na Kovářku a získejte další indicii Velké turistické hry

3.08. - Vystoupejte na Kovářku a získejte další indicii Velké turistické hry

Další rozhlednou, na níž se skrývá indicie Velké turistické hry s rozhlednami, je Kovářka v Moravči u Mladé Vožice. Vypravte se o horkém víkendu na nenáročný výlet na unikátní kamennou rozhlednu. 

 
Takhle vypadá největší vodní nádrž ve střední Evropě z ptačí perspektivy

1.08. - Takhle vypadá největší vodní nádrž ve střední Evropě z ptačí perspektivy

Článek z Novinek.cz a videoreportáž o  vodní nádrži, jež je největším zdrojem pitné vody ve střední Evropě.

 
Víkend bude kulturně pestrý: Casanova na Zruči, rozkvetlá Lilie v Čechticích a obnovená Porcinkule ve Voticích

31.07. - Víkend bude kulturně pestrý: Casanova na Zruči, rozkvetlá Lilie v Čechticích a obnovená Porcinkule ve Voticích

První srpnový víkend v Kraji blanických rytířů bude kulturně bohatý. Nechte se pozvat v sobotu do Zruče nad Sázavou nebo Čechtic a v neděli do Votic. Výlet za kulturou můžete spojit s prohlídkami místních památek.

 
Velká turistická hra s rozhlednami vás zavede také na Špulku

28.07. - Velká turistická hra s rozhlednami vás zavede také na Špulku

Dřevěné špulky, ovinuté nitěmi v různých barvách, nechyběly dříve v šití žádné z našich babiček. Tvarem i názvem je připomíná rozhledna na kopci Březák u Lbosína. Číselná indicie se tentokrát skrývá přímo na rozhledně. Další otázka Velké turistické hry s rozhlednami zní: Na kolika nárožnících stojí rozhledna Špulka nedaleko Lbosína?

 
Jankovská pouť je skvělou příležitostí k výletu

27.07. - Jankovská pouť je skvělou příležitostí k výletu

Jednou z tradičních akcí Jankova je červencová pouť, která se koná každým rokem po svátku  Anny. Letos to bude o posledním červenovém víkendu. Náměstí v centru obce se zaplní dětskými atrakcemi a stánky s dobrotami už v sobotu 29. července. V neděli dopoledne vrcholí pouť Mší svatou  v kostele Sv. Jana Křtitele. Kolotoče a houpačky budou točit do večera. Jankovská pouť je skvělou příležitostí k výletu do malebného městečka. 

 
Vodní dům u nádrže Švihov nabízí pohled pod hladinu i krmení raků

24.07. - Vodní dům u nádrže Švihov nabízí pohled pod hladinu i krmení raků

Krmení raků, schovávaná ve škebli, ochutnávání různých druhů vod, výroba vlastního mraku nebo jen vodní radovánky s edukativním přístupem. Reportáž z Vodního domu v Hulicích přinesly Novinky.cz

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>