Aktuality

Klášter ve Voticích vstupuje do turistické sezony s novou expozicí kočárků a panenek

2.04. - Klášter ve Voticích vstupuje do turistické sezony s novou expozicí kočárků a panenek

Dvě stovky panenek ve věku od mininek po batolata a několik desítek kočárků, dobové hračky a potřeby pro miminka si můžete prohlédnout v bývalém klášteře sv. Františka z Assisi ve Voticích. Něžná výstava potěší srdce žen každého věku. 

 
Zámky ve Zruči a ve Vrchotových Janovicích  přivítají v sobotu první turisty

1.04. - Zámky ve Zruči a ve Vrchotových Janovicích přivítají v sobotu první turisty

Po zimní pauze přivítají zámky ve Zruči nad Sázavou a ve Vrchotových Janovicích první turisty. Přijďte se podívat co je nového. V Janovicích je to třeba fotografická výstava v historických interiérů zámku s poetickým názvem „Mé skvělé Janovice, moje srdce je volné, dávám Vám ho celé“. Nebo se přesvědčte, jak se ze zimního spánku probouzí zručský zámecký park.

 
Na hadcích řádil bagr

27.03. - Na hadcích řádil bagr

Na Hadcích u Želivky proběhl razantní zásah bagrem. Stržení humusu kuřičce svědčí, jak jsme si už vyzkoušeli v minulých letech.

 
Zámky otevírají svoje komnaty

25.03. - Zámky otevírají svoje komnaty

Přemýšlíte, jaké by to asi bylo, bydlet na zámku? V Kraji blanických rytířů můžete navštívit hned šest zámeckých areálů, obklopených romantickými zámeckými parky, které většinou vznikly v období druhé poloviny 18. století. Zatímco zámek ve Vlašimi, sídlo Muzea Podblanicka, p.o, je veřejnosti po zimní pauze přístupný už od začátku března, jiné zámky v kraji pod Blaníkem otevírají svoje komnaty až v dubnu.
 

 
Vodní dům oslaví Den vody

18.03. - Vodní dům oslaví Den vody

K oslavám Světového dne vody se v sobotu 23. března připojí i Vodní dům, který zve na komentovanou prohlídku hráze vodní nádrže Švihov na Želivce, představení činnosti záchranné stanice ve Vlašimi a výrobu tradičních dřevěných vodních mlýnků.

 
Překvapil vás deštivý víkend? Zajděte na výstavu geoparků do Domu přírody

16.03. - Překvapil vás deštivý víkend? Zajděte na výstavu geoparků do Domu přírody

Překvapil vás pošmurný víkend? Těšíte se na jaro a plánujete dovolenou? Zajděte se inspirovat do Domu přírody Blaníku u Krasovic na výstavu věnovanou geoparkům ČR. V sobotu a v neděli je otevřeno od 9 do 16 hodin. 

 
Slavnost připomene sourozence Roškotovy

11.03. - Slavnost připomene sourozence Roškotovy

Dům na Palackého náměstí č.p. 65 ve Vlašimi ožije v sobotu 16. března slavnostmi. Připomenou sourozence Annu a Kamila Roškotovy, akademickou malířku a významného architekta, vlašimské rodáky. 

 
Kam v březnu na výlet? Do muzea, paraZOO nebo třeba na Blaník

7.03. - Kam v březnu na výlet? Do muzea, paraZOO nebo třeba na Blaník

Ačkoli do začátku turistické sezóny ještě pár týdnů zbývá, už v březnu má Kraj blanických rytířů turistům co nabídnout. Zajděte do Muzea Podblanicka, paraZOO, do Vodního domu, Domu přírody Blaníku nebo se rozhlédněte po kraji z rozhledny na Velkém Blaníku.

 
Nominujte nové Blanické rytíře

6.03. - Nominujte nové Blanické rytíře

Do 8. března 2019 zasílejte nominace na Blanické rytíře. Nominovat můžete fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Ocenění převezmou titul Blanického rytíře 19. dubna 2019 ve 13.00 hodin v obřadním sále vlašimského zámku.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>