Aktuality

Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

2.06. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě

 
Vodní dům zařazen do prestižní ročenky Česká architektura 2015-2016

1.06. - Vodní dům zařazen do prestižní ročenky Česká architektura 2015-2016

Vodnímu domu se během uplynulého měsíce dostalo významného odborného ocenění. Stal se totiž jednou z 35 realizací, vybraných k publikování v ročence Česká architektura 2015-2016, která každoročně mapuje aktuální situaci a vývoj architektury v naší zemi.

 
Záhada zlatodolu odhalena v Louňovicích pod Blaníkem

29.05. - Záhada zlatodolu odhalena v Louňovicích pod Blaníkem

27.5. 2017se v knihovně městyse Louňovice Pod Blaníkem uskutečnilo nevšední setkání. Svou knihu Záhada zlatodolu přijela představit "na místo činu" spisovatelka Zuzana Koubková. O setkání, ale hlavně o knize reportuje Zdeněk Otradovec.

 
Blanický cyklorytíř vyjíždí po dvanácté, letos z Veliše

29.05. - Blanický cyklorytíř vyjíždí po dvanácté, letos z Veliše

Již 12. ročník Blanického cyklorytíře se bude konat v sobotu 3. června 2017 se startem mezi 13. a 14. hodinou ve Veliši na hřišti. Akce zahajuje cyklistickou sezónu v Kraji blanických rytířů. V cíli čeká účastníky pasování Na „Blanického cyklorytíře 2017“.

 
Právě vyšlo desáté číslo Rytířských novin

24.05. - Právě vyšlo desáté číslo Rytířských novin

Další vydání Rytířských novin přináší aktuální informace o dění v národním geoparku Kraj blanických rytířů. Návštěvníky regionu zve na zajímavá místa, která by neměli při svém putování minout.

 
V Kamberku se rýžovalo zlato už počtvrté.

22.05. - V Kamberku se rýžovalo zlato už počtvrté.

Kamberk. V sobotu 20. května se v Kamberku konal již čtvrtý ročník pochodu Cesta za zlatem, který zahájil tak celostátní kampaň Týden geoparků. Přes 130 dospělých i dětí vyrazilo na jednu ze tří tras zakončených rýžováním zlata. Akci pod hlavičkou národního geoparku Kraj blanických rytířů připravil Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s obcí Kamberk a Českým klubem zlatokopů.

 
Muzejní noc přilákala do Vodního domu víc než stovku návštěvníků

22.05. - Muzejní noc přilákala do Vodního domu víc než stovku návštěvníků

Už podruhé se Vodní dům připojil k památkám, které v rámci Festivalu muzejních nocí otevírají své brány ve večerních a nočních hodinách a nabízejí svým návštěvníkům speciální prohlídky.

 
S permoníkem Rudou již počtvrté na Cestu za zlatem!

12.05. - S permoníkem Rudou již počtvrté na Cestu za zlatem!

Kamberk. Na sobotu 20. května připravuje Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s obcí Kamberk, tvrzí Kamberk a Českým klubem zlatokopů již čtvrtý ročník pochodu s názvem Cesta za zlatem. Na všech trasách čeká návštěvníky rýžování zlata.

 
Cyklorytíř se zapojil do Evropského týdne udržitelnosti

11.05. - Cyklorytíř se zapojil do Evropského týdne udržitelnosti

Evropský týden udržitelného rozvoje je celoevropská iniciativa propagující myšlenku udržitelného rozvoje. Probíhá od 30. května do 5. června jako souhrn konferencí, výstav, trhů, filmových promítání, komunitních akcí, vzdělávacích projektů a dalších aktivit po celém území ČR, potažmo Evropy. www.tydenudrzitelnosti.cz

 
Květnová schůzka Klubu přátel Podblanické galerie

5.05. - Květnová schůzka Klubu přátel Podblanické galerie

Ve středu 3. května proběhla schůzka Klubu přátel Podblanické galerie ve Vlašimi. Jaké má klub cíle a jak se můžete stát jeho členem se dozvíte zde: www.csopvlasim.cz/cs/497-klub-pratel-podblanicke-galerie. Další setkání se koná 14. června, těšíme se na viděnou.Fotografie ze schůzky zachytil Stanislav Vrtiška a prohlédnout si je můžete po rozkliknutí celé zprávy.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>