Aktuality

Babí léto na Sázavě - Šternberský trojboj nebo výlet po vodě i s koloběžkou

13.09. - Babí léto na Sázavě - Šternberský trojboj nebo výlet po vodě i s koloběžkou

V řece přibylo vody a Sázava pěkně teče. Pokud byste chtěli o víkendu zažít Kraj blanických rytířů jinak - třeba z kánoe či raftu - přijďte zabořit pádlo do sázavských vlnek. 

 
Tip nejen pro deštivý víkend - Experimenta a Ekovláček v Benešově

31.08. - Tip nejen pro deštivý víkend - Experimenta a Ekovláček v Benešově

Meterologové na víkend neslibují zrovna příznivé počasí. Ani kdyby „trakaře padaly“, nemusíte sedět doma. Máme pro vás tip na výlet pro celou rodinu. Bude se líbit i nejmenším dětem. Navštivte Experimentu – podzemí plné experimentů světla a hudby a poznejte Benešov a Konopiště z okénka Ekovláčku.

 
Věž Václavka nabízí výhled na Votice, prohlídku zvonů i věžních hodin

31.08. - Věž Václavka nabízí výhled na Votice, prohlídku zvonů i věžních hodin

Putování po devíti rozhlednách a vyhlídkách kraje Blanických rytířů zakončíme ve Voticích. Čtyřicet pět metrů vysoká kostelní věž Václavka nabízí nejen krásný výhled na město mezi Polským vrchem a Čeřenskou horou, ale také možnost prohlídky kostelních zvonů a funkčního hodinového stroje.

 
Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

28.08. - Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

Výstava starých odrůd ovoce letos proběhne 20. - 27. 9. Nově je připravena přednáška Vybíráme a pěstujeme tradiční odrůdy Podblanicka a Táborska pomologa Zdeňka Buzka pro ty, kdo chtějí staré odrůdy na svou zahradu.

 
Rozhlédněte se po Vlašimi z věže Husova sboru

23.08. - Rozhlédněte se po Vlašimi z věže Husova sboru

V pondělí a v pátek – v úředních hodinách sboru a na předchozí telefonické objednání je přístupná věž kostela Církve československé husitské ve Vlašimi. Také proto je otázka Velké turistické hry s rozhlednami, týkající se vyhlídky z tohoto kostela, jednoduchá a odpověď lehce zjistíte, pokud Husův sbor pouze obejdete: Kolik hodinových ciferníků má věž Husova sboru ve Vlašimi?

 
Jindy poklidnou hladinu ratměřické Lazny rozčeří v sobotu Hasičská fontána

20.08. - Jindy poklidnou hladinu ratměřické Lazny rozčeří v sobotu Hasičská fontána

V sobotu 25. srpna rozvíří a rozzáří jindy klidnou hladinu rybníka Lazna v Ratměřicích Hasičská fontána. 

 
Vydejte se křížem krážem okolo Olbramovic

20.08. - Vydejte se křížem krážem okolo Olbramovic

Brána Kraje blanických rytířů, jak je obec při silnici E55 nazývána, je skvělým výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety. K jednomu takovému zve i pochod Křížem krážem okolo Olbramovic. Na jeho třetí ročník se můžete vydat od budovy obecního úřadu v sobotu 25. srpna mezi 13. a 14. hodinou.

 
Nový spolek - nový vítr pro turistický ruch v Kraji blanických rytířů

15.08. - Nový spolek - nový vítr pro turistický ruch v Kraji blanických rytířů

13. srpen 2018 je datem vzniku zapsaného spolku Kraj blanických rytířů. Po čtrnácti letech práce vytváří doposud neformální uskupení obcí, neziskových organizací a podnikatelů v cestovním ruchu z Podblanicka oficiální organizaci. Jejím cílem je dosáhnout pro tento region certifikace oblastní turistické destinace.

 
Konopiště je devátým nenavštěvovanějším mezi zámky a hrady

15.08. - Konopiště je devátým nenavštěvovanějším mezi zámky a hrady

Agentura CzechTourism zveřejnila návštěvnost nejoblíbenějšíh turistických cílů v ČR. Mezi TOP10 hradů a zámků s edostal i Státní zámek Konopiště, který měl v roce 2017 devátou největší návštěvnost - přes 174 tisíc návštěvníků.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>