Aktuality

Blanický rytíř vyhlášen

19.04. - Blanický rytíř vyhlášen

V pátek 19. dubna 2019 se staly nositeli titulu Blanický rytíř nové tři fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Jsou jimi v abecedním pořadí Slávka Rýdlová z Benešova, Bedřich Švejda z Řimovic a Rudolf Vlach z Vlašimi. Ocenění udělují třem navrženým kandidátům zástupci neziskových organizací Podblanicka a v letošním roce porota vybírala z třiceti osmi nominací. Více v celé zprávě.

 
Blanický rytíř otevře v sobotu 20. dubna novou turistickou sezonu v Kraji Blanických rytířů

16.04. - Blanický rytíř otevře v sobotu 20. dubna novou turistickou sezonu v Kraji Blanických rytířů

Na vědomost se dává, že v sobotu 20. dubna úderem 13. hodiny opustí jeden z členů svatováclavské družiny horu Blaník a vydá se do Zruče nad Sázavou otevřít novou turistickou sezonu v Kraji blanických rytířů. Stane se tak v zámeckém areálu za velké parády - hudby, dobrého jídla a pití!

 
Přijďte si do Včelího světa uplést pomlázku nebo nazdobit kraslice včelím voskem

15.04. - Přijďte si do Včelího světa uplést pomlázku nebo nazdobit kraslice včelím voskem

V sobotu 20. a v neděli 21. dubna oslaví Včelí svět v Hulicích Velikonoce! Vždy od 10 do 16 hodin můžete navštívit nejen interaktivní expozici, ale také velikonoční dílny. 

 
paraZOO oslaví Velikonoce velikonočními dílnami, komentovanou prohlídkou nebo tréninkem vyder

15.04. - paraZOO oslaví Velikonoce velikonočními dílnami, komentovanou prohlídkou nebo tréninkem vyder

Na Velký pátek mohou malí i velcí zavítat do paraZOO a strávit část velikonočních svátků ve společnosti místních živočichů. Pro návštěvníky jsou připraveny komentované prohlídky, ukázky tréninku a přednáška Záchranné stanice pro živočichy Vlašim. Nebude chybět ani velikonoční tvoření a tvůrčí dílny budou probíhat po celý Velký pátek.

 
Závody kočárků ve vlašimském zámeckém parku již tuto neděli!

10.04. - Závody kočárků ve vlašimském zámeckém parku již tuto neděli!

Přijďte si užít nedělní odpoledne14. dubna do vlašimského zámeckého parku! Pokud máte malé dítě, jehož nejoblíbenějším dopravním prostředkem je kočárek, tím lépe! Zasportujete si, strávíte čas s rodinou a navíc přispějete na dobrou věc - akce se koná jako benefiční, ve prospěch Záchranné stanice pro živočichy ČSOP Vlašim.

 
V Domě přírody Blaníku „rozkvetla příroda“ Přijďte se podívat na výtvarnou výstavu

9.04. - V Domě přírody Blaníku „rozkvetla příroda“ Přijďte se podívat na výtvarnou výstavu

Den země, 22. dubna, oslaví Správa Chráněné krajinné oblasti Blaník ve spolupráci s ČSOP Vlašim výtvarnou výstavou na téma „Rozkvetlá příroda“.  Navštívit ji můžete v Domě přírody Blaníku u Krasovic. Výstava bude zahájena v sobotu 13. dubna  a potrvá do 19. května 2019. 

 
Připravte se na Velikonoce na některém z jarmarků  - ve Vlašimi nebo v Odlochovicích

8.04. - Připravte se na Velikonoce na některém z jarmarků - ve Vlašimi nebo v Odlochovicích

Velikonoce jsou za dveřmi a vám chybí inspirace na pěkné jarní dekorace? Přijďte si je  vyrobit či zakoupit na Velikonoční jarmark do Spolkového domu Vlašim nebo na Velikonoční jarmark do areálu Integrovaného centra sociálních služeb v odlochovickém zámku. Oba jsou naplánované na sobotu 13. dubna od 13 hodin.

 
Na zámku v Ratměřicích se uskuteční sraz vozů Aero

8.04. - Na zámku v Ratměřicích se uskuteční sraz vozů Aero

Letos uplyne 100 let od založení firmy Aero, a proto Zámek v Ratměřicích plánuje setkání majitelů vozů Aero. Symbolicky bylo zvoleno datum výročí ukončení 2. světové války – 8. květen. V areálu zámku se shromáždí desítky historických vozů, které zapálení příznivci značky Aero pečlivě udržují v původním a pojízdném stavu. Přijít se na ně podívat můžete i vy! A projít se při tom třeba v zámeckém parku se dvěma největšími sekvojovci v republice.

 
Vodáci v sobotu odemknou řeku Sázavu! Sezona na nejromantičtější české řece právě začíná!

4.04. - Vodáci v sobotu odemknou řeku Sázavu! Sezona na nejromantičtější české řece právě začíná!

Vodáckou sezonu v Kraji blanickách rytířů zahájíme v sobotu 6. dubna odemykáním Sázavy. V loděnici Půjčovny lodí Samba si můžete od 9 do 12 hodin vypůjčit plastovou 3 nebo 4-místnou kánoi Samba, nafukovací kánoi Baraku nebo 4- místný raft Colorado a splout jeden z nejkrásnějších úseků Sázavy z Týnce do Pikovic. V Pikovicích lodě jednoduše odevzdáte pracovníkům Půjčovny lodí Samba.

 
Přijeďte v neděli 7. dubna do Louňovic pod Blaníkem podpořit dobrou věc! Čeká vás výstava, divadýlko, hudební vystoupení i stánky s lokálními produkty

3.04. - Přijeďte v neděli 7. dubna do Louňovic pod Blaníkem podpořit dobrou věc! Čeká vás výstava, divadýlko, hudební vystoupení i stánky s lokálními produkty

LunAteliér a KC Blaník ve spolupráci s dobrovolníky zvou všechny příznivce dobré zábavy, milovníky regionálních produktů a sousedského života na akci Louňovice pro dobrou věc. Událost se bude konat v neděli 7. dubna od 14 do 17 hodin v Louňovicích pod Blaníkem, před galerií LunAteliér na louňovickém náměstí. 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>