Aktuality

OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

15.10. - OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

Výsadba jubilejní aleje završí 20 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a měst a obcí při obnově alejí na Podblanicku. Akce začne v pátek 19. října 2018 v 11h nad obcí Ratměřice u památníku bitvy u Jankova. Sázení mladých lip se ujmou sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Jermanovou-Pokornou.

 
Chtěli byste se na Kraj blanických rytířů podívat z výšky? Ještě měsíc hrajeme velkou hru s rozhlednami o let letadlem!

10.10. - Chtěli byste se na Kraj blanických rytířů podívat z výšky? Ještě měsíc hrajeme velkou hru s rozhlednami o let letadlem!

Jetě měsíc zbývá do slosování správné číselné odpovědi, kterou získáte, pokud budete hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami v Kraji blanických rytířů! A že je o co hrát - vyhlídkový let letadlem pro dvě osoby! Také byste rádi viděli, jak vypadá vlašimský park z výšky? Nebo třeba Blaníky? 

 
Děpsí pochod zve do podzimně zbarveného kraje pod Blaníkem

10.10. - Děpsí pochod zve do podzimně zbarveného kraje pod Blaníkem

V sobotu se můžete přesvědčit, jak malíř podzim začíná barvit listí v kraji pod Blaníkem. Šestý ročník Děpsího pochodu, startuje 13. října mezi 9. a 10. hodinou ve vlašimské paraZOO.  Pochod pro dospělé, děti i psy je nostalgickým pokračováním pochodu Přes sedm vrchů Vlašim.

 
Lokální producenti mohou žádat o udělění značky do 18. října

10.10. - Lokální producenti mohou žádat o udělění značky do 18. října

Výrobci z Podblanicka mají další možnost ucházet se o značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt. Certifikační komise zasedne na konci října a příjem žádostí končí 18. 10. v 16:00 hodin.

 
Tip pro sychravé podzimní dny: Muzeum v Trhovém Štěpánově potěší a zahřeje na duši

2.10. - Tip pro sychravé podzimní dny: Muzeum v Trhovém Štěpánově potěší a zahřeje na duši

Trhový Štěpánov se může pochlubit muzeem. Věnováno je hlavně historii Štěpánovska, expozici užitkových předmětů z dob našich babiček a dědečků a slavnému rodákovi, malíři Josefu Tříškovi.   

 
„Kde domov můj

2.10. - „Kde domov můj" zní do konce října na zámku v Růžkových Lhoticích

Letošní výročí sta let české státnosti si zámek v Růžkových Lhoticích připomíná od 12. června komorní výstavou „Příběh české hymny“. Navštívit ji můžete do 28. října.

 
Světla rozzáří vlašimský zámecký park. Netradiční podívaná je přichystaná na páteční i sobotní večer

25.09. - Světla rozzáří vlašimský zámecký park. Netradiční podívaná je přichystaná na páteční i sobotní večer

Vlašimský zámecký park se v pátek 28. a v sobotu 29. září ukáže v netradičním světle. Videomapping, audiovizuální instalace u Čínského pavilonu, pyromuzikál a ohňová show připomenou jetě jednou 700. výročí města, ale také 100 let české státnosti.

 
Nevíte, co s volným pátkem? Votice nabídnou Svatováclavské slavnosti a výstavu 100 let republiky

25.09. - Nevíte, co s volným pátkem? Votice nabídnou Svatováclavské slavnosti a výstavu 100 let republiky

V Den české státnosti, v pátek 28. září, projde Voticemi, jako už tradičně, středověký průvod v čele se svatým Václavem. Zahájí tak další ročník Svatováclavských slavností, akce, kterou pro všechny, kteří se chtějí pobavit pořádá Město Votice a MKC Votice ve spolupráci s občanským sdružením Valkýra.

 

 
Svatý Václav opět po roce zavítá do Louňovic - v sobotu 22. září

17.09. - Svatý Václav opět po roce zavítá do Louňovic - v sobotu 22. září

Mší na Velkém Blaníku od 10:30 a průvodem družiny svatého Václava z Blaníku do Louňovic ve 12:15 začnou v sobotu 22. září tradiční Svatováclavské slavnosti v Louňovicích pod Blaníkem. Přijďte si pohladit koně svatého Václava, vyslechnout si povídání Zdeńka Trošky, zhlédnout sokolnické vystoupení nebo ohňovou show.

 
Běháte rádi? Zkuste sobotní Šustův běh v Jankově

17.09. - Běháte rádi? Zkuste sobotní Šustův běh v Jankově

Desítky, možná i stovky závodníků se v sobotu 22. září postaví na start 5. ročníku Šustova běhu v Jankově. Běh je zařazen do seriálu závodů Běžec Podlanicka. A je určený pro celou rodinu - děti, ženy i muže, kteří soutěží v oddělených kategoriích. 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>