Aktuality

Práce ve votickém klášteře se rozběhly naplno

20.01. - Práce ve votickém klášteře se rozběhly naplno

Po vánočních svátcích se opět intenzivně rozběhly práce v klášteře ve Voticích. V rámci projektu podpořeného z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Střední Čechy budou kompletně zrekonstruována dvě křídla kláštera sv. Františka z Assisi. Město klášter zakoupilo od Provincie bratří Františkánů v létě roku 2012 a od té doby připravovalo jeho využití a zpřístupnění široké veřejnosti. Snaha vyústila v získání dotace a na podzim loňského roku v zahájení prací. 

 
Votice jsou podle průzkumu dobrým městem pro byznys

20.01. - Votice jsou podle průzkumu dobrým městem pro byznys

Město VOTICE skončilo vcelostátním výzkumu "Město pro byznys" na šesté příčce mezi městy Středočeského kraje. Dobrého umístění dosáhlo mezi dvě stě pěti obcemi s rozšířenou působností a dvaadvaceti městskými částmi Prahy. Hodnocení vychází z třiceti čtyř kritérií rozdělených do dvou základních oblastí – podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy.

 
Běžci mají za sebou první vlašimský půlmaraton

19.01. - Běžci mají za sebou první vlašimský půlmaraton

V sobotu 17. ledna 2015 se běžel již 41. ročník extrémního závodu Zimní běh na Blaník, který do Vlašimi přilákal přes 500 běžců z celé České republiky i několika zahraničních zemí. 

 
Nový dokumentární film Kamenné poklady blanických rytířů

19.01. - Nový dokumentární film Kamenné poklady blanických rytířů

18. ledna měl v České televizi v pořadu „Nedej se“ premiéru dokumentární film Mariana Poláka Kamenné poklady blanických rytířů. Film představuje národní geopark Kraj blanických rytířů, jeho geologické i kulturní zajímavosti i některé aktivity turistické a vzdělávací.

 
Nominujte Blanické rytíře

7.01. - Nominujte Blanické rytíře

V roce 2015 bude již posedmnácté udělováno ocenění Blanický rytíř fyzické osobě, která se významně zasloužila o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Nominujte také Vašeho rytíře, který si zaslouží toto ocenění.

 
Prvním pacientem nového roku je výr velký z Benešovska

6.01. - Prvním pacientem nového roku je výr velký z Benešovska

Rok 2015 sotva začal a v naší záchranné stanici jsme již přijali prvního letošního pacienta. Je jím naše největší sova. Uvízla v drátech starého plotu a bez pomoci by uhynula hlady.

 
Blaník opět patřil na Štěpána pejskům!

6.01. - Blaník opět patřil na Štěpána pejskům!

Kdo jiný by mohl probudit spící Blanické rytíře než „těžkotonážní“ berňáci, když jich bude hodně? To jsme si řekli s kamarády pejskaři před lety a už je z toho málem tradice. Již 7 let pravidelně na Štěpána místo na sváteční husu ke stolu vyrážíme na Blaník.

 
Zimní běh na Blaník bude opět rekordní

6.01. - Zimní běh na Blaník bude opět rekordní

Již za pár dnů dorazí běžci z celé České republiky i zahraničí do Vlašimi. V sobotu 17. ledna zde úderem desáté dopolední odstartuje již 41. ročník legendárního běžeckého závodu, nesoucí název Zimní běh na Blaník. Letos poprvé je závod oficiálně zaštítěn městem Vlašim a SOŠ a SOU Vlašim. Zároveň je závod zařazen do seriálu Běžec Podblanicka 2015. V loňském roce se závodu zúčastnilo rekordních 227 běžců, a protože máme vyšší ambice, letos tento rekord opět překonáváme.

 
Vyšel neobyčejný deník neobyčejné ženy

6.01. - Vyšel neobyčejný deník neobyčejné ženy

Bronislava Herbenová, rozená Foustková (20. října 1861 Brno – 7. března 1942 Praha) byla českou autorkou knih pro děti a překladatelka z ruštiny a francouzštiny. Za Jana Herbena, spisovatele, novináře a politika z „masarykovského kruhu“ se provdala po krátké dráze učitelky roku 1892, kdy jejich známost trvala již dvanáct let.  Dalo by se říci, že Jan Herben byl šestapadesát let hlavou vztahu a Bronislava krkem, který tou hlavou otáčí.

 
Ješetice se mohou pochlubit novou knihou!

6.01. - Ješetice se mohou pochlubit novou knihou!

Obec Ješetice na Benešovsku se může pochlubit pečlivě psanými pamětními knihami, na jejichž obsahu se v letech 1929 – 1940 podíleli tři kronikáři: Antonín Šavrda, František Koreš a Jan Heráň. Jejich nástupkyní a pokračovatelkou ve vedení obecní kroniky je Jana Špačková, která ručně psané a vzhledem k velkému záběru regionální historie Voticka, Mladovožicka a Sedlecko-Prčicka historicky cenné pamětní knihy připravila k vydání.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>