Aktuality

První máj se vydařil, loňský rekord v návštěvnosti překonán

2.05. - První máj se vydařil, loňský rekord v návštěvnosti překonán

Během prvomájových slavností byl mimořádný zájem i o návštěvu paraZOO. Loňský rekord 819 návštěvníků byl výrazně překonán, letos k nám zavítalo více než 1400 návštěvníků.

 
Výrobky se značkou Kraj blanických rytířů regionální produkt se na májových slavnostech ve Vlašimi neztratily.

2.05. - Výrobky se značkou Kraj blanických rytířů regionální produkt se na májových slavnostech ve Vlašimi neztratily.

Návštěvníci vlašimských prvomájových slavností se mohli seznámit se značkou KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt, některé výrobky ochutnat nebo zakoupit. Pivovar Kácov byl hlavním pivovarem slavností. Další stánky regionální značky představily med, keramiku, textilní výrobky, ptačí budky, literaturu, koláče, uzeniny a mléčné výrobky.

 
Blanický rytíř pasuje nové cyklorytíře

24.04. - Blanický rytíř pasuje nové cyklorytíře

V sobotu 17. května 2014 se v Kraji blanických rytířů na Benešovsku uskuteční již devátý ročník cyklistické akce s názvem „Blanický cyklorytíř“, která zahájí cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem „Po stopách blanických rytířů“.
 

 
Den Země v paraZOO se vydařil

21.04. - Den Země v paraZOO se vydařil

Den Země byl tentokrát ve znamení Velikonoc a krásného jarního počasí. Fotogalerii ze sobotního Dne Země v paraZOO najdete na 
http://csopvlasim.rajce.idnes.cz/Den_Zeme_v_paraZOO_19._dubna_2014

 
Den ve Vlašimi na jednu vstupenku

10.04. - Den ve Vlašimi na jednu vstupenku

K prohlídce paraZOO, Muzea Podblanicka a prohlídkového okruhu Vlašimským zámeckým parkem vám nyní stačí jedna jediná vstupenka.  Její držitel kromě slevy na vstupném získá navíc zdarma kávu nebo čaj v Rodinné cukrárně ve Vlašimi.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

27.03. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

První letošní číslo časopisu Pod Blaníkem přináší připomenutí připomenutí první světové války, informace o dokončované revitalizaci řeky Blanice ve Vlašimi, představení projektu Centra sklářského umění v Sázavě nebo články věnované otázce, zda je v Divišově skutečně pohřbena údajná dcera Jiřího z Poděbrad Eliška. Více se dozvíte po rozkliknutí aktuality.

 
Večer s autorkami Prázdnin pod Blaníkem

5.03. - Večer s autorkami Prázdnin pod Blaníkem

Příjemný večer s autorkami knihy Prázdniny pod Blaníkem prožili návštěvníci úterní vernisáže výstavy ilustrací a obrazů Aleny Kadavé Grendysové.

 
Masopust v Načeradci

4.03. - Masopust v Načeradci

Zpráva o masopustním průvodu v Načeradci z pera očitého svědka Pavla Jakubův.

 
Blaničtí rytíři do škol

26.02. - Blaničtí rytíři do škol

V časopise pro ekogramotnost Bedrník vyšel článek s tipy na školní výlety v geoparku Kraj blanických rytířů. Dozvíte se něco málo o geoparcích a poradíme i pár tipů na aktivity pro celou školní třídu. Přečtěte si celý článek.

 
Otvíráme!

25.02. - Otvíráme!

Od 1.března bude paraZOO, expozice vlašimské záchranné stanice pro živočichy, opět otevřena veřejnosti. Navštivte tuto netradiční zoologickou zahradu s českými zvířaty a přijďte se poučit, jak jim i vy můžete v přírodě pomáhat.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>