Aktuality

Farmářský trh s doprovodným programem

14.08. - Farmářský trh s doprovodným programem

Srdečně zveme prodejce i nakupující na příští farmářský trh, který se uskuteční ve Vlašimi na Žižkově náměstí v  sobotu 13. září 2014 od 8 do 12 hodin.
Kromě klasického stánkového prodeje je připraven i doprovodný program. Můžete například vyzkoušet ruční výrobu svíček, jednoduchých prstových loutek, nebo si sestavit ptačí budku na novou sezónu.  Přímo na místě se bude také péct jablečný závin, budete moci nakouknout, jakpak bydlí včely a užít si další zábavné a tvořivé aktivity nejen pro děti.
 
Těšíme se na viděnou!! 

 
Ve Zruči se konaly historické slavnosti ve znamení 1. světové

5.08. - Ve Zruči se konaly historické slavnosti ve znamení 1. světové

Ve Zruči nad Sázavou proběhly v sobotu XIV. Historické slavnosti, které připomněly výročí 100 let od vypuknutí I. světové války, dobu starého Rakousko-Uherska a meziválečnou První republiku.

 
První sraz Libouňských rodáků

26.07. - První sraz Libouňských rodáků

Historicky první sraz libouňských rodáků
Zdejší obyvatelé uspořádali historicky první sraz libouňských rodáků. Po velkých přípravách, na kterých se výrazně podíleli místní hasiči (v letošním roce slaví 80. výročí založení hasičského sboru) se sjelo asi dvě stovky rodáků a přátel Libouně.

 
Děti z mikroregionu Džbány poznávaly svůj kraj

16.07. - Děti z mikroregionu Džbány poznávaly svůj kraj

Šest základních škol na území Mikroregionu Džbány (ZŠ Votice, Olbramovice, Jankov, Miličín, Bystřice a Vrchotovy Janovice) s koncem června úspěšně završili práci na společném vzdělávacím projektu.

 
Léto v Kraji blanických rytířů

9.07. - Léto v Kraji blanických rytířů

Užijte si opravdovou atmosféru venkova se značkou Kraj blanických rytířů - regionální produkt !
Aktuální nabídka regionálních produktů na letní sezónu. Více najdete na
http://www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru/

 
Cesta za zlatem skončila, zlatinky mají své nové majitele

21.06. - Cesta za zlatem skončila, zlatinky mají své nové majitele

Řidiči automobilů přijíždějících do obce Kamberk se v sobotu 21. června podivovali nezvyklému hemžení dospělých i dětí na louce na začátku obce.  Co se to tu děje?
Vysvětlení je jednoduché.
Na sobotu 21. června zde připravilo Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim akci s názvem Cesta za zlatem, která se odehrávala právě v Kamberku a okolí.

 
Červnový trh je za námi, těšíme se na září

18.06. - Červnový trh je za námi, těšíme se na září

Červnový trh je za námi. Prodávala se opět hlavně sadba, zelenina,košíky z proutí i z pedigu, víno. Malí návštěvníci měly radost  hlavně ze stánku s keramikou a dětskými loutkami, které si doma mohou sami vyrobit.  Další farmářský trh se chystá13. září 2014. Bude zaměřen hlavně na regionální výrobky a kromě prodejních stánků bude připraven i doprovodný program pro děti.

 
Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

18.06. - Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

Slavnostní vernisáží byla v úterý 17. června zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie. Výstavu můžete v přednáškovém sále Podblanického ekocentra navštívit až do 29. srpna.

 
Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

5.06. - Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

U příležitosti Světového dne životního prostředí předal ministr Richard Brabec certifikát dvěma novým národním geoparkům. Prestižní titul získal Kraj blanických rytířů a také Podbeskydí. Mimo to si ministr prohlédl vlašimskou záchrannou stanici pro živočichy, kde nakrmil vydru Bublinu, a na závěr podnikl výšlap na horu Blaník.

 
Cesta za zlatem

2.06. - Cesta za zlatem

Připravujeme pochod spojený s rýžováním zlata. Koná se v Kamberku 21.6. 2014. Na výběr jsou tři délky trasy. Více se dozvíte po rozkliknutí zprávy.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  -  >>