Aktuality

Podzimní kurzy Podblanického ekocentra

26.08. - Podzimní kurzy Podblanického ekocentra

Na podzim tohoto roku nás v ekocentru čeká poslední část seminářů v rámci projektu Čtyři blaničtí rytíři. Kurzy jsou zdarma díky finanční podpoře Evropského sociálního fondu a jejich kompletní přehled najdete po rozkliknutí této aktuality. 

 
Další kolo udělování značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® pro výrobky i služby

23.08. - Další kolo udělování značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® pro výrobky i služby

Český svaz ochránců přírody vyhlašuje čtvrté kolo udělování značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. Značku mohou získat výrobky a stravovací a ubytovací služby. Zájemci mohou o značku požádat do konce září.

 
Farmářský trh

23.08. - Farmářský trh

Dnes 23.8. můžete na farmářském trhu ve Vlašimi, na Žižkově náměstí nakoupit čerstvou zeleninu, brambory, sadbu jahod, česnek a další plodiny. K pošmáknutí budou i zvěřinové klobásy, uzené ryby, sladké buchty jako od maminky a speciality z kozí farmy. 

 
Nábor nových členů mladých ochránců přírody

22.08. - Nábor nových členů mladých ochránců přírody

Mladí ochránci přírody zvou zájemce z veřejnosti, aby rozšířili jejich řady. Oddíl je vhodný pro děti se zájmem o přírodu ve věku od 7 do 15 let. Schází se pravidelně každé pondělí na půdě Podblanického ekocentra od 15.30 do 17.00 hodin. Přijďte se podívat na schůzku, začínáme již v pondělí 2. září 2013.

 
Hledáme manažera návštěvnického střediska Vodní dům

12.08. - Hledáme manažera návštěvnického střediska Vodní dům

Hledáme kandidáty na pozici manažera/ manažerky nově vznikajícího návštěvnického střediska Vodní dům v Hulicích.

 
Letní tábor Bang!

6.08. - Letní tábor Bang!

Letní tábor mladých ochránců přírody se uskutečnil tradičně v údolí PP Na Ostrově u Nemíže. Pro děti byl připraven bohatý program. Sázely se stromy, poznávaly rostliny a došlo také na vypouštění vyléčených zvířat zpět do volné přírody.

 
Netopýří noc opět ve Vlašimi

5.08. - Netopýří noc opět ve Vlašimi

Na středu 14. srpna připravilo Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim ve spolupráci se ZO ČSOP Nyctalus Netopýří noc.
Začínáme v 19 hodin v přednáškovém sále v přízemí Podblanického ekocentra.

 
Proběhl červencový farmářský trh ve Vlašimi

19.07. - Proběhl červencový farmářský trh ve Vlašimi

Červencový farmářský trh ve Vlašimi nabídl hlavně čerstvou zeleninu, okurky, meruňky, rybíz, borůvky, balkónovky. Mohli jste ochutnat a zakoupit sýry a jogurty z kozí farmy Vojslavice a lahodný květový med od pana Samka z Římovic. Kdo měl zájem o  něco k zakousnutí, určitě neodolal  u stánku s domácími zákusky.

 
Červencový farmářský trh

16.07. - Červencový farmářský trh

Nastává čas sklizně! Přijďte si v pátek 19.7.2013 nakoupit na farmářský trh čerstvou zeleninu, meruňky, med,  víno, domácí čerstvé pečivo a netradiční zákusky našich předků. Na prodej budou i výrobky z kozí farmy, uzené i čerstvé ryby a další produkty.

 
Naučná stezka Roudný otevřena

15.07. - Naučná stezka Roudný otevřena

V prostoru bývalého zlatodolu Roudný nedaleko Louňovic pod Blaníkem byla v sobotu 13. 7. 2013 otevřena nová naučná stezka, která návštěvníkům přibližuje historii tohoto svého času velmi významného zlatodolu. Tuto naučnou stezku vybudoval Český svaz ochránců přírody Vlašim za finanční podpory Programu rozvoje venkova.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31  -  >>