Aktuality

V Kamberku se v sobotu rýžovalo zlato

1.06. - V Kamberku se v sobotu rýžovalo zlato

V sobotu 30. května se sjelo do Kamberka na 150 dospělých i dětí na Cestu za zlatem. Druhý ročník pochodu s rýžováním zlata měl svůj start i cíl na Biofarmě Dolejší mlýn. Kromě pochodu si účastníci vyzkoušeli rýžování skutečného zlata pod vedením zkušených zlatokopů. Všichni tak společně oslavili Dny geoparků, ke kterým se touto akcí připojil i národní geopark Kraj blanických rytířů.

 
Blanický rytíř už po desáté pasoval nové cyklorytíře

25.05. - Blanický rytíř už po desáté pasoval nové cyklorytíře

V sobotu 23. května 2015 vyjeli malí i velcí cyklisté na trasu jubilejního desátého ročníku akce Blanický cyklorytíř, která tradičně zahajuje cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem Po stopách blanických rytířů.

 
Blaničtí rytíři v Chrudimi

25.05. - Blaničtí rytíři v Chrudimi

V pátek 22.5. 2015 jsme se zúčastnili třetího ročníku Konference národních geoparků v Chrudimi. Za náš geopark jsme představili připravovaný Vodní dům v Hulicích a knihu Na bicyklu za geologickými zajímavostmi okolí Votic. Po konferenci jsme spolu s ostatními geoparky zahájili velkolepou akci Kameny se valí na Chrudim.

 
S geoparkem Kraj blanických rytířů na Cestu za zlatem!

14.05. - S geoparkem Kraj blanických rytířů na Cestu za zlatem!

Kamberk. Na sobotu 30. května připravuje Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Obcí Kamberk a Českým klubem zlatokopů již druhý ročník pochodu s názvem Cesta za zlatem. Na třech trasách pro děti i dospělé čeká návštěvníky rýžování zlata a setkání se zvířaty na dvou farmách. 

 
Na májových slavnostech se představil geopark Kraj blanických rytířů i regionální značky

4.05. - Na májových slavnostech se představil geopark Kraj blanických rytířů i regionální značky

Na májových slavnostech ve vlašimi nechyběl ani stan geoparku Kraj blanických rytířů. Kdo tam zavítal, mohl si otestovat své znalosti regionu, zahrát si hru o regionálních značkách a hodit podkovou.

 
Máme nové webové stránky akce Blanický cyklorytíř

29.04. - Máme nové webové stránky akce Blanický cyklorytíř

Naleznete zde informace o aktuálním ročníku, minulých ročnících i o pořadatelských obcích. www.cyklorytir.cz

 
Město Votice oznamuje zahájení projektu „Multifunkční centrum Votice“

20.04. - Město Votice oznamuje zahájení projektu „Multifunkční centrum Votice“

V rámci projektu podpořeného z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Střední Čechy bude kompletně zrekonstruována budova bývalého kina ve Voticích. Multifunkční centrum bude sloužit jako zázemí pro pořádání nejrůznějších akcí pro obyvatele města ale i celého spádového regionu.

 
Blanický rytíř vyhlášen

3.04. - Blanický rytíř vyhlášen

Na Velký pátek 3. dubna 2015 bylo již posedmnácté uděleno ocenění Blanický rytíř třem fyzickým osobám, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka.

 
Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získalo dalších pět produktů

27.03. - Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získalo dalších pět produktů

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  pěti dalším výrobkům. Tuto značku nyní ponesou modely letadel, publikace, med a medovina, jehněčí maso a uzeniny.

 
Hledáme vedoucího paraZOO

27.03. - Hledáme vedoucího paraZOO

Český svaz ochránců přírody Vlašim hledá pracovníka nebo pracovnici na pozici vedoucí úseku paraZOO. Přihlášky je možno zasílat do 15.4. 2015.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  -  >>