Aktuality

Zámek Růžkovy Lhotice vystavuje Smetanův Blaník

8.05. - Zámek Růžkovy Lhotice vystavuje Smetanův Blaník

Od úterý do neděle, v časech 9-12 a 13-16 si můžete prohlédnout zámek v Růžkových Lhoticích nedaleko Čechtic. Malebný zámeček má za sebou doby, kdy zde pobýval mladý Bedřich Smetana nebo kdy sloužil zemědělskému družstvu... Dnes zde najdete expozici Kraj tonů, která ukazuje Podblanicko v dějinách hudby, milého pana průvodce, který vám poví, jaký vztah měl k Podblanicku Gustav Mahler, Richard Wagner nebo Zdeněk Fibich. A aktuálně si zde můžete prohlédnout komorní výstavu Smetanův Blaník. 

 
Den vlašimské hvězdárny v pátek 10. května otevře sezonu na hvězdárně

3.05. - Den vlašimské hvězdárny v pátek 10. května otevře sezonu na hvězdárně

Jak vypadá hvězdná obloha nad Krajem blanických rytířů se přijďte podívat do vlašimské hvězdárny. Po zimní pauze se znovu otevírá v pátek 10. května, a to akcí nazvanou Den vlašimské hvězdárny.

 
Vyhlašujeme fotosoutěž Zážitky v Kraji blanických rytířů

1.05. - Vyhlašujeme fotosoutěž Zážitky v Kraji blanických rytířů

Rádi na svých výletech a dovolených fotíte? Tak právě pro Vás je určená fotosoutěž Zážitky v Kraji blanických rytířů. Fotografie zachycující Vaše zážitky v kraji pod Blaníkem můžete do soutěže zasílat na email: spackova@blanik.net až do 30. září 2019. Odměnou za Vaše snímky budou opět zážitky! Třeba pobyt na Farmě Blaník nebo Den na Sázavě s kánoí a koloběžkami  pro celou rodinu.

 
Nová turistická mapa láká na výlety v Kraji blanických rytířů

30.04. - Nová turistická mapa láká na výlety v Kraji blanických rytířů

Do informačních center a turistických cílů v regionu je v těchto dnech distribuována nová turistická mapa. Velká, přehledná a navíc s popisem a fotografiemi turistických cílů v Kraji blanických rytířů.

 
Vycházejí nové Rytířské noviny!

30.04. - Vycházejí nové Rytířské noviny!

Hledáte inspiraci na dovolenou či jen výlet?  Chcete vědět, co je v kraji pod Blaníkem nového? Zítra, tj. 1. května, vycházejí Rytířské noviny 2019. Vyzvedněte si je třeba v Podblanickém infocentru ve Vlašimi, které bude otevřeno v průběhu Májových slavností. Během tohoto a následujícího týdne budou noviny distribuovány v turistických cílech, ubytovacích a stravovacích zařízeních nejen v Kraji blanických rytířů. 

 
Nenechte si ujít vlašimské Májové slavnosti, největší akci v Kraji blanických rytířů!

27.04. - Nenechte si ujít vlašimské Májové slavnosti, největší akci v Kraji blanických rytířů!

Město Vlašim a Rádio Blaník vás zvou na největší akci v Kraji blanických rytířů - tradiční návštěvnicky velmi oblíbené Májové slavnosti. Uskuteční se v romantických kulisách vlašimského zámeckého parku ve středu 1. května mezi 10. a 17. hodinou.

 
 Akce Rudá léta padesátá třikrát zaplnila refektář bývalého kláštera

27.04. - Akce Rudá léta padesátá třikrát zaplnila refektář bývalého kláštera

Hned pět odborníků - historiků a archivářů - debatovalo ve čtvrtek 25. dubna nad otázkami, týkajícími se období 50. a 60. let 20. století. Celodenní akce Rudá léta padesátá, která se uskutečnila v refektáři bývalého kláštera sv. Františka z Assisi, měla návaznost na v klášteře loni v listopadu otevřenou expozici o násilné kolektivizaci českého venkova v 50. letech - jediné muzeum o kolektivizaci v ČR.

 
Prožijte Den Země mezi obojživelníky

23.04. - Prožijte Den Země mezi obojživelníky

Vodní Dům chystá v sobotu 27. dubna oslavu Dne Země. Letošní ročník se zaměří na pozoruhodné obojživelníky, ale nezapomene také na vodní nádrž Švihov, kterou přiblíží návštěvníkům komentovaná prohlídka hráze.

 
Kříž jako pocta horníkům ze zlatodolu Roudný

23.04. - Kříž jako pocta horníkům ze zlatodolu Roudný

Na velikonoční neděli světili na zlatodole Roudný u šachty Václav kříž. Nové pietní místo na vrchu Roudný je vzpomínkou na ztráty na lidských životech a utrpení horníků kteří zde pracovali od roku 1894 - 1956

 
Turistická sezona v Kraji blanických rytířů odemčená!

20.04. - Turistická sezona v Kraji blanických rytířů odemčená!

Jedinečnou příležitost setkat se s členem blanické rytířské družiny měli v sobotu 20. dubna návštěvníci slavnostního Otevření turistické sezony v Kraji blanických rytířů. Akce spojená s Food festem a Vodáckým festivalem se konala v areálu zámku ve Zruči nad Sázavou.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>