Aktuality

Zveme na zářijové akce!

1.09. - Zveme na zářijové akce!

V září pro Vás nachystal Český svaz ochránců přírody Vlašim tradiční akce, jejichž přehled naleznete v celé zprávě. Těšíme se na viděnou!

 
Vodní dům přivítal nového obyvatele

28.08. - Vodní dům přivítal nového obyvatele

V pondělí 28.8.2017 se ve Vodním domě konalo Setkání s netopýry, jehož součástí byly exkurze do revizní štoly pod hrází vodní nádrže Švihov. Odpoledne pak na návštěvníky čekali živí netopýři, z nichž jeden se na trvalo stal obyvatelem Vodního domu.

 
Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

14.08. - Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou prožívá druhou turistickou sezónu. Přečtěte si, jak to všechno vzniklo.

 
Příměstské tábory v plném proudu

31.07. - Příměstské tábory v plném proudu

Příměstské tábory v paraZOO jsou v plném proudu a děti z Vlašimi i okolí, které se na ně přihlásily, za sebou mají I. turnus. Kromě tradičního programu v paraZOO a Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim navštívily Vodní dům nebo hledaly ztracená zvířata ve Vlašimi. Více v celé zprávě.

 
Right News Music Garden 2017

21.07. - Right News Music Garden 2017

Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již osmým rokem, a sice 28. až 29. července 2017 v Louňovicích pod Blaníkem. Dějištěm festivalu je zahrada renesančního zámku, Louňovice č. p. 1. Po předloňském  a loňském úspěchu opět ponecháváme páteční DUBový večer jako hustě zahřívací kolo pro všechny, kdo se v pátek utrhnou z práce.

 
Rytíři bájného Blaníku spí

18.07. - Rytíři bájného Blaníku spí

Letní tábor Českého svazu ochránců přírody Vlašim proběhl od 2. do 15. července 2017 a zúčastnilo se ho 24 dětí ve věku od 8 do 15 let. Hlavním motivem celotáborové hry byla pověst o blanických rytířích spících v hoře Blaník. Kromě tematického programu pomáhaly děti s údržbou přírodní památky Na Ostrově, kde je předmětem ochrany populace jalovce obecného (Juniperus comunnis) a vypouštěly uzdravená zvířata ze Záchranné stanice ČSOP Vlašim zpět do přírody.

 
Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

14.07. - Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vyplatí těm, kteří se chystají navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž ve Zruči nad Sázavou. Její držitel oproti zvlášť zakoupeným vstupenkám ušetří 20% a navíc si bude moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

 
S návštěvou vyhlídky nad Miličínem neotálejte

12.07. - S návštěvou vyhlídky nad Miličínem neotálejte

Sedmdesát výškových metrů, tři čtvrtě kilometru a čtrnáct zastavení křížové cesty dělí ty, kteří zaparkují před hotelem Česká Sibiř v Miličíně od kaple Utrpení páně na hoře Kalvárii. Zatímco v obci, rozetnuté rušnou komunikací E 55, tepe život, provázený hlukem motorů, nahoře, u osmiboké kaple pod kříži s Kristem a lotry vás čeká klid, „rušený“ jen ševelením stromů.

 
 Čechtická lilie opět rozkvete

11.07. - Čechtická lilie opět rozkvete

Nevadnoucí folkový festival v Čechticích si drží svou tradici už 34 let. Letos přiláká hudbymilovné návštěvníky 5. srpna.

 
Načeradecká solnice otevřela okénko do života předků

7.07. - Načeradecká solnice otevřela okénko do života předků

Návštěvníci památkové zóny v Načerdaci se od letoška mohou podívat dovnitř pozdně gotická zvonice z počátku 16. století. Zajímavá budova sloužila jako městské skladiště soli i šatlava. Nyní je v ní otevřena expozice Okénko do života našich předků.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>