Aktuality

„Kde domov můj

2.10. - „Kde domov můj" zní do konce října na zámku v Růžkových Lhoticích

Letošní výročí sta let české státnosti si zámek v Růžkových Lhoticích připomíná od 12. června komorní výstavou „Příběh české hymny“. Navštívit ji můžete do 28. října.

 
Světla rozzáří vlašimský zámecký park. Netradiční podívaná je přichystaná na páteční i sobotní večer

25.09. - Světla rozzáří vlašimský zámecký park. Netradiční podívaná je přichystaná na páteční i sobotní večer

Vlašimský zámecký park se v pátek 28. a v sobotu 29. září ukáže v netradičním světle. Videomapping, audiovizuální instalace u Čínského pavilonu, pyromuzikál a ohňová show připomenou jetě jednou 700. výročí města, ale také 100 let české státnosti.

 
Nevíte, co s volným pátkem? Votice nabídnou Svatováclavské slavnosti a výstavu 100 let republiky

25.09. - Nevíte, co s volným pátkem? Votice nabídnou Svatováclavské slavnosti a výstavu 100 let republiky

V Den české státnosti, v pátek 28. září, projde Voticemi, jako už tradičně, středověký průvod v čele se svatým Václavem. Zahájí tak další ročník Svatováclavských slavností, akce, kterou pro všechny, kteří se chtějí pobavit pořádá Město Votice a MKC Votice ve spolupráci s občanským sdružením Valkýra.

 

 
Svatý Václav opět po roce zavítá do Louňovic - v sobotu 22. září

17.09. - Svatý Václav opět po roce zavítá do Louňovic - v sobotu 22. září

Mší na Velkém Blaníku od 10:30 a průvodem družiny svatého Václava z Blaníku do Louňovic ve 12:15 začnou v sobotu 22. září tradiční Svatováclavské slavnosti v Louňovicích pod Blaníkem. Přijďte si pohladit koně svatého Václava, vyslechnout si povídání Zdeńka Trošky, zhlédnout sokolnické vystoupení nebo ohňovou show.

 
Běháte rádi? Zkuste sobotní Šustův běh v Jankově

17.09. - Běháte rádi? Zkuste sobotní Šustův běh v Jankově

Desítky, možná i stovky závodníků se v sobotu 22. září postaví na start 5. ročníku Šustova běhu v Jankově. Běh je zařazen do seriálu závodů Běžec Podlanicka. A je určený pro celou rodinu - děti, ženy i muže, kteří soutěží v oddělených kategoriích. 

 
Babí léto na Sázavě - Šternberský trojboj nebo výlet po vodě i s koloběžkou

13.09. - Babí léto na Sázavě - Šternberský trojboj nebo výlet po vodě i s koloběžkou

V řece přibylo vody a Sázava pěkně teče. Pokud byste chtěli o víkendu zažít Kraj blanických rytířů jinak - třeba z kánoe či raftu - přijďte zabořit pádlo do sázavských vlnek. 

 
Tip nejen pro deštivý víkend - Experimenta a Ekovláček v Benešově

31.08. - Tip nejen pro deštivý víkend - Experimenta a Ekovláček v Benešově

Meterologové na víkend neslibují zrovna příznivé počasí. Ani kdyby „trakaře padaly“, nemusíte sedět doma. Máme pro vás tip na výlet pro celou rodinu. Bude se líbit i nejmenším dětem. Navštivte Experimentu – podzemí plné experimentů světla a hudby a poznejte Benešov a Konopiště z okénka Ekovláčku.

 
Věž Václavka nabízí výhled na Votice, prohlídku zvonů i věžních hodin

31.08. - Věž Václavka nabízí výhled na Votice, prohlídku zvonů i věžních hodin

Putování po devíti rozhlednách a vyhlídkách kraje Blanických rytířů zakončíme ve Voticích. Čtyřicet pět metrů vysoká kostelní věž Václavka nabízí nejen krásný výhled na město mezi Polským vrchem a Čeřenskou horou, ale také možnost prohlídky kostelních zvonů a funkčního hodinového stroje.

 
Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

28.08. - Výstava starých odrůd ovoce začne 20.9.

Výstava starých odrůd ovoce letos proběhne 20. - 27. 9. Nově je připravena přednáška Vybíráme a pěstujeme tradiční odrůdy Podblanicka a Táborska pomologa Zdeňka Buzka pro ty, kdo chtějí staré odrůdy na svou zahradu.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  -  >>