Aktuality

Výstava hub v Domě přírody Blaníku opět přivítala své návštěvníky

7.11. - Výstava hub v Domě přírody Blaníku opět přivítala své návštěvníky

AOPK ČR – Správa CHKO Blaník a ČSOP Vlašim připravili již tradičně pro houbaře a milovníky hub o posledním říjnovém víkendu 10. ročník výstavy hub blanických lesů. I tentokrát našly voňavé lesní poklady své útočiště v Domě přírody Blaníku u Kondrace.

Přes letošní, pro houby nepříznivé, příliš suché počasí prakticky celé houbařské sezóny se organizátorům i samotným návštěvníkům výstavy podařilo nalézt celkem 183 druhů nejrůznějších hub, z nichž některé patřily k vzácným.

 
Vydejte se pěšky za zlatem a strašidlem kolem Zvěstova

1.11. - Vydejte se pěšky za zlatem a strašidlem kolem Zvěstova

Využijte pěkných podzimních dní k procházce v okolí Zvěstova - osm a půl kilometrů zvlněnou krajinou se zajímavými zastávkami, hledáním zlata a strašidelnou pověstí zvládnou i děti.

 
Tip na podzimní procházku: za stříbrem na Hřivu nebo za barokem do Nesper

30.10. - Tip na podzimní procházku: za stříbrem na Hřivu nebo za barokem do Nesper

Nechte se pozvat na dva krátké pěší výlety podzimním Podblanickem, pro které je ideálním výchozím bodem Veliš, obec ležící v severozápadním cípu Chráněné krajinné oblasti Blaník. Projdete se 4 až 10 kilometrů a poznáte zajímavosti skryté běžným turistům.

 

28.10. - Hmyzák 2018

Ve Vlašimi se bude opět servírovat hmyz. Druhý ročník festivalu nepředstaví hmyz pouze jako potravinu budoucnosti, ale zdůrazní jeho nezbytnou roli v přírodě.

Nápoje i jídlo Vám rádi naservírujeme do vlastních přinesených nádob. Půllitry a hrnky s sebou:) Lístky kupujte už nyní na www.eko-obchod.cz

 
Včelí svět chystá Perníčkový víkend

26.10. - Včelí svět chystá Perníčkový víkend

Vyzkoušet si zdobení medových perníčků a posedět nad šálkem čaje s medem můžete o posledním říjnovém víkendu (27. - 28. října) ve Včelím světě v Hulicích. A také si prohlédnout interaktivní expozici o životě včel. Tradiční voňavou akcí ukončí Včelí svět letošní návštěvnickou sezónu.

 

 
NA PODBLANICKU VYSADILI DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ

23.10. - NA PODBLANICKU VYSADILI DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ

Výsadba jubilejní aleje završila 25 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a obcí při obnově alejí. Sázení nové lipové aleje v místě slavné bitvy u Jankova se ujali sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou.

 
Zručský zámek bude v sobotu v zajetí strašidel

18.10. - Zručský zámek bude v sobotu v zajetí strašidel

Rádi byste zažili atmosféru ztěmnělých zámeckých pokojů? Rádi se trochu bojíte? Máte rádi netradiční zámecké prohlídky? Určitě si nenechte ujít Staršidelný zámek III, akci, která je třetím rokem pořádána na zámku ve Zruči nad Sázavou. Průvodce nečekejte, jejich roli převezmou nejrůznější strašidla, duchové a bubáci. Prohlídky se uskluteční v čase od 18. do 22. hodin, každých deset minut. Je třeba se na ně rezervovat!

 
Podzim patří výlovům - přijďte ochutnat kapra ze zámeckého rybníka

18.10. - Podzim patří výlovům - přijďte ochutnat kapra ze zámeckého rybníka

Jak chutná kapr ze zámeckého rybníka můžete přijet vyzkoušet v sobotu 20. října v Odlochovicích. Výlov začne už v 10 hodin dopoledne, stejně jako bohatý doprovodný program - vystoupení kapel Poprask a Kotlík nebo tvořivé dílničky. Pokud jste rybímu masu nepřišli na chuť, můžete ochutnat polévku nebo některou z grilovaných dobrot.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>