Aktuality

Děti z mikroregionu Džbány poznávaly svůj kraj

16.07. - Děti z mikroregionu Džbány poznávaly svůj kraj

Šest základních škol na území Mikroregionu Džbány (ZŠ Votice, Olbramovice, Jankov, Miličín, Bystřice a Vrchotovy Janovice) s koncem června úspěšně završili práci na společném vzdělávacím projektu.

 
Léto v Kraji blanických rytířů

9.07. - Léto v Kraji blanických rytířů

Užijte si opravdovou atmosféru venkova se značkou Kraj blanických rytířů - regionální produkt !
Aktuální nabídka regionálních produktů na letní sezónu. Více najdete na
http://www.regionalni-znacky.cz/kraj-blanickych-rytiru/

 
Cesta za zlatem skončila, zlatinky mají své nové majitele

21.06. - Cesta za zlatem skončila, zlatinky mají své nové majitele

Řidiči automobilů přijíždějících do obce Kamberk se v sobotu 21. června podivovali nezvyklému hemžení dospělých i dětí na louce na začátku obce.  Co se to tu děje?
Vysvětlení je jednoduché.
Na sobotu 21. června zde připravilo Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim akci s názvem Cesta za zlatem, která se odehrávala právě v Kamberku a okolí.

 
Červnový trh je za námi, těšíme se na září

18.06. - Červnový trh je za námi, těšíme se na září

Červnový trh je za námi. Prodávala se opět hlavně sadba, zelenina,košíky z proutí i z pedigu, víno. Malí návštěvníci měly radost  hlavně ze stánku s keramikou a dětskými loutkami, které si doma mohou sami vyrobit.  Další farmářský trh se chystá13. září 2014. Bude zaměřen hlavně na regionální výrobky a kromě prodejních stánků bude připraven i doprovodný program pro děti.

 
Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

18.06. - Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

Slavnostní vernisáží byla v úterý 17. června zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie. Výstavu můžete v přednáškovém sále Podblanického ekocentra navštívit až do 29. srpna.

 
Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

5.06. - Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

U příležitosti Světového dne životního prostředí předal ministr Richard Brabec certifikát dvěma novým národním geoparkům. Prestižní titul získal Kraj blanických rytířů a také Podbeskydí. Mimo to si ministr prohlédl vlašimskou záchrannou stanici pro živočichy, kde nakrmil vydru Bublinu, a na závěr podnikl výšlap na horu Blaník.

 
Cesta za zlatem

2.06. - Cesta za zlatem

Připravujeme pochod spojený s rýžováním zlata. Koná se v Kamberku 21.6. 2014. Na výběr jsou tři délky trasy. Více se dozvíte po rozkliknutí zprávy.

 
Sbírejte vydříky!

29.05. - Sbírejte vydříky!

Nová znalostní a sběratelská zábava pro návštěvníky paraZOO začíná už tento víkend. U příležitosti Dne dětí můžete získat prvního vydříka zdarma.

 
Zahajujeme výstavbu Vodního domu

27.05. - Zahajujeme výstavbu Vodního domu

Příští rok bude v těsné blízkosti vodní nádrže Želivka, mezi obcemi Hulice a Nesměřice, otevřeno moderní návštěvnické středisko s interaktivní expozicí na téma vody - Vodní dům.

 
Blanický rytíř pasoval nové cyklorytíře – přírodě navzdory

21.05. - Blanický rytíř pasoval nové cyklorytíře – přírodě navzdory

V sobotu 17. května 2014 se v Kraji blanických rytířů na Benešovsku uskutečnil již devátý ročník cyklistické akce s názvem „Blanický cyklorytíř“, která tradičně zahajuje cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem „Po stopách blanických rytířů“.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33  -  >>