Aktuality

Opuštěný vápencový lom ochránci přeměnili na žabí ráj a vybavili vyhlídkou pro návštěvníky

20.06. - Opuštěný vápencový lom ochránci přeměnili na žabí ráj a vybavili vyhlídkou pro návštěvníky

Vlašim; 20. června 2016: Ochránci přírody dnes slavnostně otevřeli dříve zanedbaný vápencový lom v Jinošovském údolí u Vlašimi. Vytvořili zde nové tůně pro obojživelníky a pro návštěvníky připravili informační tabule a vyhlídku do lomu. Jedná se již o třináctou lokalitu ve Středočeském kraji zpřístupněnou v rámci programu NET4GAS Blíž přírodě, celkem již sedmdesátou pátou v ČR. Jinošovský lom se stal další lokalitou, o kterou pečuje Pozemkový spolek pro přídodu a památky Podblanicka.

 
Už víme, co je uvnitř Blaníku

20.06. - Už víme, co je uvnitř Blaníku

Toto by mohli prohlásit účastníci sobotní akce S geologem na Blaník. Exkurzi po geologických zajímavostech mýtické hory vedl docent Jaroslav Kadlec.

 
Přijeďte z Prahy do paraZOO parním vlakem

16.06. - Přijeďte z Prahy do paraZOO parním vlakem

Svezte se parním vlakem s lokomotivou "Čtyřkolák" proti proudu Sázavy za romantickou krajinou Posázaví i bohatým programem.

 
Opuštěný vápencový lom přeměnili na žabí ráj a vybavili vyhlídkou pro návštěvníky

15.06. - Opuštěný vápencový lom přeměnili na žabí ráj a vybavili vyhlídkou pro návštěvníky

Zanedbaný vápencový lom v Jinošovském údolí u Vlašimi ochránci přírody zpřístupnili a vytvořili nové tůně pro obojživelníky. Pro návštěvníky připravili informační tabule a vyhlídku do lomu. Slavnostní otevření proběhne v pondělí 20. 6. 2016 v 16h.

 
Geopark Kraj blanických rytířů na Routě

14.06. - Geopark Kraj blanických rytířů na Routě

Geopark Kraj blanických rytířů měl svůj stánek na festivalu pro děti a rodiče Routa na Hrádku u Vlašimi.

 
Na setkání s přírodou zvou ochránci na přehradu i na Blaník

8.06. - Na setkání s přírodou zvou ochránci na přehradu i na Blaník

Ve dnech 10. do 19. června probíhá kampaň Českého svazu ochránců přírody „Setkání s přírodou“. Na Podblanicku mohou tuto a příští sobotu zájemci navštívit hned dvě akce.

 
Dětský den i pro dospěláky

6.06. - Dětský den i pro dospěláky

Srdečně Vás zveme na Dětský den i pro dospěláky na nádvoří pivovaru Ferdinand.

 
Čtyři nejvyšší ocenění pro Soutice v projektu Má vlast Cestami proměn

27.05. - Čtyři nejvyšší ocenění pro Soutice v projektu Má vlast Cestami proměn

Středočeská obec Soutice získala na zahájení celostátní výstavy „MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN“ v Praze na Vyšehradě hned čtyři zlaté medaile. V projektu, který upozorňuje na citlivě obnovená místa na území České republiky, uspělo soutické Muzeum tradic. Nejprve si zrenovovaná budova bývalého špýcharu získala sympatie odborné poroty složené z významných architektů a potom vyhrála internetové hlasování o nejkrásnější proměnu roku 2015. Dále obec Soutice obdržela 1. místo za nejlepší slavnostní koláčky na Vyšehradě a starostka Alena Exnerová dostala „CENU OSOBNOSTI“ za nevšední propagaci projektu a týmovou spolupráci. 

 
Za májovými orchidejemi

20.05. - Za májovými orchidejemi

Mokřadní louky na Podblanicku dostávají v květnu plně názvu měsíce – oplývají pestrými barvami květů. Z nich vyniká orchidej prstnatec májový, ať už tvarem nebo barvou květů. I když se jedná o zvláště chráněných druh, na Podblanicku lze nalézt řadu lokalit, kde roste.

 
S geoparkem Kraj blanických rytířů již potřetí na Cestu za zlatem!

20.05. - S geoparkem Kraj blanických rytířů již potřetí na Cestu za zlatem!

Kamberk. Na sobotu 28. května připravuje Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Obcí Kamberk a Českým klubem zlatokopů již třetí ročník pochodu s názvem Cesta za zlatem. Na třech trasách pro děti i dospělé čeká návštěvníky rýžování zlata a setkání se zvířaty.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>