Aktuality

Blanický rytíř pasuje nové cyklorytíře

24.04. - Blanický rytíř pasuje nové cyklorytíře

V sobotu 17. května 2014 se v Kraji blanických rytířů na Benešovsku uskuteční již devátý ročník cyklistické akce s názvem „Blanický cyklorytíř“, která zahájí cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem „Po stopách blanických rytířů“.
 

 
Den Země v paraZOO se vydařil

21.04. - Den Země v paraZOO se vydařil

Den Země byl tentokrát ve znamení Velikonoc a krásného jarního počasí. Fotogalerii ze sobotního Dne Země v paraZOO najdete na 
http://csopvlasim.rajce.idnes.cz/Den_Zeme_v_paraZOO_19._dubna_2014

 
Den ve Vlašimi na jednu vstupenku

10.04. - Den ve Vlašimi na jednu vstupenku

K prohlídce paraZOO, Muzea Podblanicka a prohlídkového okruhu Vlašimským zámeckým parkem vám nyní stačí jedna jediná vstupenka.  Její držitel kromě slevy na vstupném získá navíc zdarma kávu nebo čaj v Rodinné cukrárně ve Vlašimi.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

27.03. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

První letošní číslo časopisu Pod Blaníkem přináší připomenutí připomenutí první světové války, informace o dokončované revitalizaci řeky Blanice ve Vlašimi, představení projektu Centra sklářského umění v Sázavě nebo články věnované otázce, zda je v Divišově skutečně pohřbena údajná dcera Jiřího z Poděbrad Eliška. Více se dozvíte po rozkliknutí aktuality.

 
Večer s autorkami Prázdnin pod Blaníkem

5.03. - Večer s autorkami Prázdnin pod Blaníkem

Příjemný večer s autorkami knihy Prázdniny pod Blaníkem prožili návštěvníci úterní vernisáže výstavy ilustrací a obrazů Aleny Kadavé Grendysové.

 
Masopust v Načeradci

4.03. - Masopust v Načeradci

Zpráva o masopustním průvodu v Načeradci z pera očitého svědka Pavla Jakubův.

 
Blaničtí rytíři do škol

26.02. - Blaničtí rytíři do škol

V časopise pro ekogramotnost Bedrník vyšel článek s tipy na školní výlety v geoparku Kraj blanických rytířů. Dozvíte se něco málo o geoparcích a poradíme i pár tipů na aktivity pro celou školní třídu. Přečtěte si celý článek.

 
Otvíráme!

25.02. - Otvíráme!

Od 1.března bude paraZOO, expozice vlašimské záchranné stanice pro živočichy, opět otevřena veřejnosti. Navštivte tuto netradiční zoologickou zahradu s českými zvířaty a přijďte se poučit, jak jim i vy můžete v přírodě pomáhat.

 
Masopustní veselí

20.02. - Masopustní veselí

Průvody masek, zabijačky, hodování a všeobecné veselí, to je nezbytná součást pravých venkovských oslav konce masopustu. Kam můžete vyrazit za masopustními tradicemi v Kraji blanických rytířů?

 
Úprava Blanice téměř dokončena!

7.02. - Úprava Blanice téměř dokončena!

Od roku 2012 realizuje státní podnik Povodí Vltavy stavbu „Zkapacitnění toku Blanice přírodě blízkým způsobem v intravilánu města Vlašimi“.  Asi nikdo nepřehlédl tuto rozsáhlou stavbu, která znamenala přebudování koryta řeky Blanice v celém zastavěném území města – od Znosimské brány v parku až k čistírně odpadních vod. Cílem bylo vytvoření protipovodňové ochrany městských částí u řeky, zpřírodnění řeky a zároveň její zpřístupnění obyvatelům – využití pro rekreaci. Stavba byla v závěru roku 2013 téměř dokončena, drobné práce proběhnou ještě na jaře letošního roku.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>