Aktuality

Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

18.06. - Byla zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie

Slavnostní vernisáží byla v úterý 17. června zahájena výstava Klubu přátel Podblanické galerie. Výstavu můžete v přednáškovém sále Podblanického ekocentra navštívit až do 29. srpna.

 
Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

5.06. - Blaničtí rytíři mají certifikát od ministra Brabce

U příležitosti Světového dne životního prostředí předal ministr Richard Brabec certifikát dvěma novým národním geoparkům. Prestižní titul získal Kraj blanických rytířů a také Podbeskydí. Mimo to si ministr prohlédl vlašimskou záchrannou stanici pro živočichy, kde nakrmil vydru Bublinu, a na závěr podnikl výšlap na horu Blaník.

 
Cesta za zlatem

2.06. - Cesta za zlatem

Připravujeme pochod spojený s rýžováním zlata. Koná se v Kamberku 21.6. 2014. Na výběr jsou tři délky trasy. Více se dozvíte po rozkliknutí zprávy.

 
Sbírejte vydříky!

29.05. - Sbírejte vydříky!

Nová znalostní a sběratelská zábava pro návštěvníky paraZOO začíná už tento víkend. U příležitosti Dne dětí můžete získat prvního vydříka zdarma.

 
Zahajujeme výstavbu Vodního domu

27.05. - Zahajujeme výstavbu Vodního domu

Příští rok bude v těsné blízkosti vodní nádrže Želivka, mezi obcemi Hulice a Nesměřice, otevřeno moderní návštěvnické středisko s interaktivní expozicí na téma vody - Vodní dům.

 
Blanický rytíř pasoval nové cyklorytíře – přírodě navzdory

21.05. - Blanický rytíř pasoval nové cyklorytíře – přírodě navzdory

V sobotu 17. května 2014 se v Kraji blanických rytířů na Benešovsku uskutečnil již devátý ročník cyklistické akce s názvem „Blanický cyklorytíř“, která tradičně zahajuje cyklistickou sezónu na cyklotrase s názvem „Po stopách blanických rytířů“.

 
Podblanický výměnný jarmark

20.05. - Podblanický výměnný jarmark

V Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim se v sobotu bude opět vyměňovat. Proběhne zde v pořadí již druhý Podblanický výměnný jarmark. Bez použití peněz na něm účastníci mohou měnit své výpěstky a výrobky od sazeniček přes pečivo a marmelády až po složitější řemeslné výrobky. Akce proběhne  24.5.2014 od 15:00 hod. Více se dozvíte po rozkliknutí aktuality.
Přijďte vyměnit to, čeho máte dost, za to, čeho se vám nedostává!

 
Blanický cyklorytíř 2014

15.05. - Blanický cyklorytíř 2014

Informace k akci.

 
První máj se vydařil, loňský rekord v návštěvnosti překonán

2.05. - První máj se vydařil, loňský rekord v návštěvnosti překonán

Během prvomájových slavností byl mimořádný zájem i o návštěvu paraZOO. Loňský rekord 819 návštěvníků byl výrazně překonán, letos k nám zavítalo více než 1400 návštěvníků.

 
Výrobky se značkou Kraj blanických rytířů regionální produkt se na májových slavnostech ve Vlašimi neztratily.

2.05. - Výrobky se značkou Kraj blanických rytířů regionální produkt se na májových slavnostech ve Vlašimi neztratily.

Návštěvníci vlašimských prvomájových slavností se mohli seznámit se značkou KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt, některé výrobky ochutnat nebo zakoupit. Pivovar Kácov byl hlavním pivovarem slavností. Další stánky regionální značky představily med, keramiku, textilní výrobky, ptačí budky, literaturu, koláče, uzeniny a mléčné výrobky.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>