Aktuality

Vlašimský velkostatek ve fotografii před 100 lety a dnes

7.12. - Vlašimský velkostatek ve fotografii před 100 lety a dnes

Pod tímto titulem vychází 15. prosince kniha autorů Jindřicha Nuska a Pavla Jakubův. Vydavatelé - Český svaz ochránců přírody Vlašim a Muzeum Podblanicka se rozhodli pro originální počin. Publikovat dokumentační fotografie 65 objektů vlašimského velkostatku z r. 1908 společně se současnými snímky staveb či míst, kde původní objekty stály. Můžeme tak vidět, jak se vesměs krajinné dominanty za sto let proměnily. Nejcitelnější ztráta historické paměti se týká jednozněčně centra Vlašimi, kde došlo k nejrozsáhlejší asanaci auerspergských staveb.

 
Obnova elektroinstalace v kostele sv. Víta Zahrádkách

25.11. - Obnova elektroinstalace v kostele sv. Víta Zahrádkách

Vážení přátelé Zahrádky!
Obnova elektroinstalace v kostele sv. Víta v Zahrádce byla vybrána mezi projekty, které finančním darem podpoří Československá obchodní banka (ČSOB) v rámci akce ERA pomáhá regionům. Výše tohoto daru bude záležet na finanční podpoře veřejnosti. Soutěžíme s dalšími třemi neziskovými organizacemi z Vysočiny.

 
Nová kniha pro příznivce regionální a biografické literatury

13.11. - Nová kniha pro příznivce regionální a biografické literatury

Vyšla nová kniha pro příznivce regionální a biografické literatury. Příběh Jana Herbena, novináře, politika a spisovatele (1857 - 1936) zachytila Jana Špačková.

 
Opravený votický klášter se poprvé otevřel veřejnosti

3.11. - Opravený votický klášter se poprvé otevřel veřejnosti

28. říjen – významný den pro naši republiku a také pro klášter svatého Františka z Assisi ve Voticích. Právě poslední říjnovou středu si mohla přijít veřejnost prohlédnout výsledky více jak rok trvající rekonstrukce, která přeměnila chátrající objekt v centrum společenského a kulturního dění a nový turistický cíl.

 
Dušičkové zastavení v Zahrádce

3.11. - Dušičkové zastavení v Zahrádce

Spolek Přátelé Zahrádky již po patnácté uspořádal dušičkové setkání v kostele sv. Víta v Zahrádce u Ledče nad Sázavou.

 
Vydry z paraZOO už mají svá jména

30.10. - Vydry z paraZOO už mají svá jména

Dvě mladé vydry z vlašimské paraZOO pokřtil v pátek 30. října Luděk Jeništa, starosta Vlašimi. Kapka a Fousek dostali nejen nová jména, ale i speciální rybí dort. Štěstí a zdraví jim přišla popřát stovka návštěvníků, pro které jsou po celý den v paraZOO připraveny hry s vydří tématikou.

 
Nenechte si ujít křtiny v pazaZOO

27.10. - Nenechte si ujít křtiny v pazaZOO

Zveme všechny dobré sudičky na křtiny našich vyder. Vydry jsou v každém případě nejoblíbenější obyvatelé vlašimské ParaZOO. Přesto dosud nemají křestní jména. A to se brzy změní!! 

 
Cyklostezka vozíčkářům přátelská

26.10. - Cyklostezka vozíčkářům přátelská

Mezi obcí Tehov, Rehabilitačním ústavem Kladruby a Trhovým Štěpánovem vznikla zcela nová cyklostezka. Vyasfaltovaná trasa pro hendikepované uživatele, cyklisty nebo in-line bruslaře měří přes 4 kilometry a vede převážně lesem a otevřenou krajinou. Během týdne se po slavnostním zprovoznění vydalo na projížďku několik desítek sportovců, nechyběli mezi nimi vozíčkáři, děti a senioři na jízdních kolech i koloběžkách.

 
Stále hledáme nového vedoucího paraZOO

20.10. - Stále hledáme nového vedoucího paraZOO

Výběrové řízení prodlouženo do 30.10. 2015!

 
Smažená ryba a studené pivo.

19.10. - Smažená ryba a studené pivo.

V sobotu proběhl výlov rybníka Jírovce v areálu okrasné školky v Jinošovském údolí. Počasí nám celkem přálo, ryb bylo dost a studené i teplé občerstvení bylo zajištěno. Co víc si přát?

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  -  >>