Aktuality

Na zahradě Spolkového domu opět tekl jablečný mošt proudem

7.10. - Na zahradě Spolkového domu opět tekl jablečný mošt proudem

Domácí jablečné koláče, čerstvý jablečný mošt či jableční krabi v čokoládě – to vše a mnoho dalšího si mohli vyrobit či ochutnat návštěvníci již šestého ročníku zahradní slavnosti Podzimní jablkobraní, která se konala na zahradě Spolkového domu ve Vlašimi v sobotu 3. října odpoledne. Akci pořádal Spolkový dům ve spolupráci se spolkem ECCE a dalšími místními spolky.

 
Světový den zvířat s Čiperkou

5.10. - Světový den zvířat s Čiperkou

V soboutu vylákala veverka Čiperka přes stovku výletníků na trasu malebným údolím kolem Blanice. Trasa vedla přes léčebnou část Záchranné stanice v Pavlovicích, kde se zájemci  mohli zúčastnit komentované prohlídky.  Akce nazvaná Pochod s veverkou Čiperkou se uskutečnila při příležitosti světového Dne zvířat.

 
Akce Skleněný František

1.10. - Akce Skleněný František

Srdečně Vás zveme do Centra sklářského umění v Sázavě, které v neděli vzdá hold jménu bývalé huti František.

 
Výměnný jarmark v Podblanickém ekocentru

21.09. - Výměnný jarmark v Podblanickém ekocentru

V pátek proběhl v Podblanickém ekocentru ZO ČSOP Vlašim Podblanický výměnný jarmark, na kterém jsme se sešli, abychom spolu bez použití peněz povyměňovali vlastnoruční výrobky a výpěstky.

 
Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim se line vůně ovoce

18.09. - Podblanickým ekocentrem ČSOP Vlašim se line vůně ovoce

V pátek 18. 9. 2015 proběhlo v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim oborové setkání k problematice záchrany starých a krajových odrůd ovoce. Na oborové setkání plynule naváže výstava ovoce, která bude přístupná v sále Podblanického ekocentra ČSOP až do středy 23.9. Přístupná bude v čase otevírací doby paraZOO. Vstupné dobrovolné.

 
V Libouni se chystají na svěcení zvonů

16.09. - V Libouni se chystají na svěcení zvonů

V Libouni se připravují na listopadové svěcení zvonů sv. Václava a sv. Barbory pro rotundu svatého Václava. Pro tuto příležitost místní upravili náves, aby slavnost proběhla opravdu se vší parádou. 

 
Proběhlo setkání partnerů Kraje blanických rytířů

14.09. - Proběhlo setkání partnerů Kraje blanických rytířů

Desátého září se ve Zruči nad Sázavou setkali partneři geoparku Kraj blanických rytířů, aby si vyměnili novinky a zkušenosti ze svých projektů cestovního ruchu.

 
Muzeum vodáctví

10.09. - Muzeum vodáctví

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se veřejnosti otevře v sobotu 19. září ve 14.00 hodin ve Zruči nad Sázavou. 

 
Když pro slad, tak do Pivovaru Ferdinand

8.09. - Když pro slad, tak do Pivovaru Ferdinand

V areálu pivovaru Ferdinand byla vybudována nová expediční půda na slad, kterou místní zaměstnanci pojmenovali jako “sámoška“. K dispozici je nový výtah s nosností jedné tuny. Od května je zde možné nakupovat i malé množství sladu pro potřeby mini pivovarů. Pivo Ferdinand nese označení regionální produkt Kraje blanických rytířů.

 
Růžkovy Lhotice v Toulavé kameře

7.09. - Růžkovy Lhotice v Toulavé kameře

Na zámku v Růžkových Lhoticích si připomeneme celou řadu známých osobností hudebního světa, které pobývaly v tamním kraji. Tak se podívejte na celou reportáž!

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  -  >>