Aktuality

Děti ztvárnily Svět pod vodní hladinou

26.04. - Děti ztvárnily Svět pod vodní hladinou

V Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim byla v sobotu 23. dubna otevřena výstava dětských prací zaslaných do soutěže konané při příležitosti Dne Země 2016.

 
Blaničtí rytíři zahájili turistickou sezónu

25.04. - Blaničtí rytíři zahájili turistickou sezónu

Symbolickým otočením klíče odemkl blanický rytíř turistickou sezónu nejen na zámku ve Zruči nad Sázavou, ale v celém národním geoparku Kraj blanických rytířů. Od soboty 23.4. se návštěvníkům opět otevřely brány zámeckých expozic včetně nového Vodáckého muzea. Součástí slavnosti bylo taneční vystoupení dětí, divadlo pro děti a podvečerní folkový festival.

 
V Libouni světili nové zvony

20.04. - V Libouni světili nové zvony

Malá vesnice Libouň na Podblanicku zažila v sobotu jednu z největších událost ve své novodobé historii. Po předchozí snaze se podařilo pořídit, přivézt, posvětit a instalovat na věž tamního kostela sv. Václava dva nové zvony, které doplnily na plný počet soubor tří zvonů.

 
Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Vypravte se do Hulic u vodní nádrže  Želivka.

4.04. - Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Vypravte se do Hulic u vodní nádrže Želivka.

Pokud plánujete, kam se s dětmi vypravíte na výlet,  pak neváhejte a navštivte malou obec Hulice, která leží přímo u želivské přehrady,  6 km od Zruče nad Sázavou.
A že se máte na co těšit!  V Hulicích  totiž můžete navštívit dvě návštěvnická centra, která přinesou Vám i Vašim dětem mnoho zážitků.

 
Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

25.03. - Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

V pátek 25. března 2016 se staly nositeli titulu Blanický rytíř nové tři fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Jsou jimi v abecedním pořadí Alena Jenšíková z Kamberka, František Kot z Boliny a in memoriam Karel Šebek z Neveklova. Ocenění udělují třem navrženým kandidátům zástupci neziskových organizací Podblanicka a v letošním roce porota vybírala z dvaceti devíti nominací.

 

 
Další várka letáku v rámci geoparku KBR

24.03. - Další várka letáku v rámci geoparku KBR

Prohlédněte si nové letáky, které vznikly v rámci geoparku Kraj blanických rytířů.

 
Přednáška Geologické zajímavosti Voticka

21.03. - Přednáška Geologické zajímavosti Voticka

Vlastivědný klub Votice zve na přednášku Doc. RNDr. Jaroslava Kadlece, Dr. - Geologické zajímavosti aneb Jaké kameny najdeme ve stavbách ve Voticích a okolí?

 
Pod Blaníkem č. 4/2015

26.02. - Pod Blaníkem č. 4/2015

Nemáte-li ještě poslední číslo časopisu Pod Blaníkem, tak přicházíte o zajímavé články. Příspěvek Jana Čiháka se věnuje kostelu sv. Víta v bývalém městečku Zahrádka, které muselo v polovině sedmdesátých let dvacátého století ustoupit hladině vodní nádrže Švihov (Želivka). O dalších článcích, které časopis nabízí, se dočtete v celé zprávě.

 
Nové letáky v geoparku KBR

8.02. - Nové letáky v geoparku KBR

Milý turisté, připravili jsme pro Vás 4 nové letáky v rámci geoparku Kraj blanických rytířů. Jedná se o letáky obcí Soutice a Hulice, Turistickou mapu a nakonec Den ve Vlašimi. Naleznete v nich mnoho informací a zajímavostí o daném místě.

 
Zimní běh na Blaník probudil i rytíře z Blaníku

19.01. - Zimní běh na Blaník probudil i rytíře z Blaníku

V sobotu 16. ledna 2016 se ve Vlašimi běžel již 42. ročník legendárního závodu Zimní běh na Blaník, který přilákal běžce nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Závod se běžel pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery, města Vlašimi a SOŠ a SOU Vlašim, Zámek 1. Běžců se do vlašimského parku sjelo při sobotním ránu rekordních 400, takže závod, byť bylo počasí opravdu zimní, rok od roku roste.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>