Aktuality

Za májovými orchidejemi

20.05. - Za májovými orchidejemi

Mokřadní louky na Podblanicku dostávají v květnu plně názvu měsíce – oplývají pestrými barvami květů. Z nich vyniká orchidej prstnatec májový, ať už tvarem nebo barvou květů. I když se jedná o zvláště chráněných druh, na Podblanicku lze nalézt řadu lokalit, kde roste.

 
S geoparkem Kraj blanických rytířů již potřetí na Cestu za zlatem!

20.05. - S geoparkem Kraj blanických rytířů již potřetí na Cestu za zlatem!

Kamberk. Na sobotu 28. května připravuje Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Obcí Kamberk a Českým klubem zlatokopů již třetí ročník pochodu s názvem Cesta za zlatem. Na třech trasách pro děti i dospělé čeká návštěvníky rýžování zlata a setkání se zvířaty.

 
Poetické putování páně geologovo na Blaník a Roudný

11.05. - Poetické putování páně geologovo na Blaník a Roudný

Přečtěte si poetické vyprávění geologa Václava Zieglera o putování národním geoparkem Kraj blanických rytířů. Nechte se inspirovat k vlastnímu objevování tajemství pod povrchem (ale i na povrchu) Země.

 
Blanický cyklorytíř 2016

29.04. - Blanický cyklorytíř 2016

Startujeme v sobotu 11. června 2016 mezi 13. a 14. hodinou v Louňovicích pod Blaníkem.

 
Výstava

27.04. - Výstava

Obec Olbramovice ve spolupráci se členy Cechu českomoravských uměleckých dráteníků Vás srdečně zve do Spolkového domu Karla Pollaka ve špýcharu na velkou tematickou výstavu o drátenictví. Představí historii kdysi výhradně mužského řemesla a především jeho dnešní podobu.

 
Děti ztvárnily Svět pod vodní hladinou

26.04. - Děti ztvárnily Svět pod vodní hladinou

V Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim byla v sobotu 23. dubna otevřena výstava dětských prací zaslaných do soutěže konané při příležitosti Dne Země 2016.

 
Blaničtí rytíři zahájili turistickou sezónu

25.04. - Blaničtí rytíři zahájili turistickou sezónu

Symbolickým otočením klíče odemkl blanický rytíř turistickou sezónu nejen na zámku ve Zruči nad Sázavou, ale v celém národním geoparku Kraj blanických rytířů. Od soboty 23.4. se návštěvníkům opět otevřely brány zámeckých expozic včetně nového Vodáckého muzea. Součástí slavnosti bylo taneční vystoupení dětí, divadlo pro děti a podvečerní folkový festival.

 
V Libouni světili nové zvony

20.04. - V Libouni světili nové zvony

Malá vesnice Libouň na Podblanicku zažila v sobotu jednu z největších událost ve své novodobé historii. Po předchozí snaze se podařilo pořídit, přivézt, posvětit a instalovat na věž tamního kostela sv. Václava dva nové zvony, které doplnily na plný počet soubor tří zvonů.

 
Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Vypravte se do Hulic u vodní nádrže  Želivka.

4.04. - Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Vypravte se do Hulic u vodní nádrže Želivka.

Pokud plánujete, kam se s dětmi vypravíte na výlet,  pak neváhejte a navštivte malou obec Hulice, která leží přímo u želivské přehrady,  6 km od Zruče nad Sázavou.
A že se máte na co těšit!  V Hulicích  totiž můžete navštívit dvě návštěvnická centra, která přinesou Vám i Vašim dětem mnoho zážitků.

 
Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

25.03. - Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

V pátek 25. března 2016 se staly nositeli titulu Blanický rytíř nové tři fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Jsou jimi v abecedním pořadí Alena Jenšíková z Kamberka, František Kot z Boliny a in memoriam Karel Šebek z Neveklova. Ocenění udělují třem navrženým kandidátům zástupci neziskových organizací Podblanicka a v letošním roce porota vybírala z dvaceti devíti nominací.

 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36  -  >>