Aktuality

Rádi běháte? Zkuste to na Blaník

10.01. - Rádi běháte? Zkuste to na Blaník

Kraj blanických rytířů není jen destinace turistická, ale i běžecká. A to v každé roční době. Důkazem je oblíběná běžecká akce Běh na Blaník. Nazujte sportovní obuv a vyběhněte v sobotu 12. ledna.

 
Silvestr můžete oslavit na Blaníku

31.12. - Silvestr můžete oslavit na Blaníku

Nevíte co s posledním odpolednem roku? Co ho strávit prohlídkou Domu přírody Blaníku? Po vystoupání na 638 metrů vysokou památnou horu se můžete pokochat výhledem z rozhledny. A bilancovat, co dobrého vám starý rok přinesl.

 
Kraj blanických rytířů Vám přeje klidné Vánoce

24.12. - Kraj blanických rytířů Vám přeje klidné Vánoce

Klidné Vánoce a pod stromečkem mnoho radosti Vám přejí Blaničtí rytíři.

 
Po kolejích projel T.G. Masaryk

22.12. - Po kolejích projel T.G. Masaryk

Částí Kraje blanických rytířů v sobotu 21. prosince dopoledne projel Tomáš Garrigue Masaryk. Zamávat mu lidé mohli v Mezně, Heřmaničkách, Voticích nebo v Olbramovicích - právě těmito železničními zastávkami kolem 11 hodiny projely dva historické vlaky, které byly součástí rekonstrukce slavného návratu T. G. Masaryka do osvobozené vlasti. 

 
Fotosoutěž Zimní krásy Kraje blanických rytířů

16.12. - Fotosoutěž Zimní krásy Kraje blanických rytířů

Rádi se procházíte zimní krajinou pod Blaníkem? Určitě s sebou nezapomeňte vzít fotoaparát nebo mobilní telefon. Proč? Pochlubte se svými fotografiemi zasněženého Podblanicka a vánoční atmosféry v Kraji blanických rytířů!

 
Kam o druhém prosincovém víkendu? Do pekla ve zručském zámku nebo na adventní jarmarky do Domašína a Odlochovic. Máme pro vás mnoho tipů

5.12. - Kam o druhém prosincovém víkendu? Do pekla ve zručském zámku nebo na adventní jarmarky do Domašína a Odlochovic. Máme pro vás mnoho tipů

Druhá adventní neděle klepe na dveře a je nejvyšší čas pomalu myslet na vánoční dárky. Vyhněte se frontám a strkanicím v nákupních centrech a přijeďte se naladit na Vánoce na některou z akcí, které jsou připraveny na sobotu 8. a neděli 9. prosince. Z většiny z nich si můžete odnést originální dárky, které opravdu potěší.

 
V Kraji blanických rytířů začíná advent

28.11. - V Kraji blanických rytířů začíná advent

Vánoce, Vánoce přicházejí... A zatímco děti už odpočítávají dny do štědrovečerní nadílky, města a obce v regionu pomalu připravují rozsvícení vánočních stromů, jarmárky a další adventní akce. Máme pro vás několik osvědčených tipů, kde o nadcházejícím víkendu načerpat pravou předvánoční atmosféru.

 
Velká turistická hra s rozhlednami zná výherce

17.11. - Velká turistická hra s rozhlednami zná výherce

Na výročním setkání spolku Kraje blanických rytířů byl ze všech došlých odpovědí vylosován výherce Velké turistické hry s rozhlednami. 

 
Trhový Štěpánov hostil Členskou schůzi spolku Kraje blanických rytířů a pracovní setkání k cestovnímu ruchu

17.11. - Trhový Štěpánov hostil Členskou schůzi spolku Kraje blanických rytířů a pracovní setkání k cestovnímu ruchu

Podzimní setkání členů spolku Kraje blanických rytířů a pracovní setkání k cestovnímu ruchu se uskutečnilo ve středu 14. listopadu v Trhovém Štěpánově. Jednalo se průběhu certifikace turistické destinace Kraj blanických rytířů, zamýšleli jsme se nad novou turistickou kartou, Rytířskými novinami a dalšími novinkami v turistickém ruchu pro rok 2019.

 
Ve Voticích se otevře expozice, připomínající nelehkou dobu 50. let 20. století

12.11. - Ve Voticích se otevře expozice, připomínající nelehkou dobu 50. let 20. století

Celorepublikově unikátní expozici o kolektivizaci českého venkova můžete v bývalém klášteře sv. Františka z Assisi ve Voticích navštívit od 17. listopadu. Expozice přiblíží dobu tzv. „socializace vesnice". 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>