Aktuality

Blaničtí cyklorytíři vyjedou v sobotu 8. června z Načeradce

3.06. - Blaničtí cyklorytíři vyjedou v sobotu 8. června z Načeradce

Srdečně zveme malé i velké cyklisty na v pořadí již 14. ročník akce Blanický cyklorytíř. Konat se bude v sobotu 8. června 2019 se startem mezi 13. a 14. hodinou v Načeradci na hřišti. Akci společně pořádá městys Načeradec a Český svaz ochránců přírody Vlašim.

 
Propagace, společná vstupenka i nabídka pro školy a skupiny nesou své ovoce

29.05. - Propagace, společná vstupenka i nabídka pro školy a skupiny nesou své ovoce

Pracovnice Informačního centra v Louňovicích pod Blaníkem Hana Novotná se podělila o postřehy ze začátku turistické sezóny. Konec května a začátek června je dobou školních výletů. Hezké počasí láká ven také rodiny s dětmi. Právě na tyto skupiny cílí nové turistické produkty, týkající se Louňovic pod Blaníkem - společná vstupenka, nabídka pro školy a skupiny a celkově větší propagace blanické rozhledny, louňovického muzea s archeologickou expozicí a Muzea včelařství Podblanicka. Přijměte pozvání do Louňovic pod Blaníkem!

 
Startuje Velká turistická hra s rozhlednami! Vyhrát můžete let letadlem!

27.05. - Startuje Velká turistická hra s rozhlednami! Vyhrát můžete let letadlem!

Podívat se na Kraj blanických rytířů z výšky můžete z šestice rozhleden a vyhlídkových věží - z rozhledny na Velkém Blaníku, z věže Husova sboru ve Vlašimi, z věže vlašimského zámku, z rozhledny Babka u Zruče nad Sázavou, z Kolowratské věže ve zručském zámeckém parku a z věže Václavky ve Voticích. Pokud při svém putování po rozhlednách Kraje blanickcýh rytířů získáte šest číselných indicií a výsledek sdělíte v některém z informačních center, můžete vyhrát vyhlídkový let letadlem!

 
Chystáte se na rozhlednu nebo do muzeí v Louňovicích pod Blaníkem? Využijte společnou vstupenku

23.05. - Chystáte se na rozhlednu nebo do muzeí v Louňovicích pod Blaníkem? Využijte společnou vstupenku

Víte, že  rozhlednu na Velkém Blaníku a muzea v Louňovicích pod Blaníkem můžete navštívit na společnou vstupenku? Muzeum s archeologickou expozicí, Muzeum včelařství a Rozhledna Velký Blaník pro dospělé za 100 Kč, pro děti za 60 Kč. A k tomu několik bonusů.

 
Na muzikál a divadlo vyrazte na zámek do Ratměřic

19.05. - Na muzikál a divadlo vyrazte na zámek do Ratměřic

Zažít zámecký park v Ratměřicích zase trochu jinak můžete díky Divadelnímu víkendu, naplánovanému od pátku 24. do neděle 26. května. Nenechte si ujít kulturní zážitek uprostřed přírody s posezením na dekách nebo lavičkách. V pátek je na programu muzikál Rokenrol pro Bejbyho, v neděli loutkové představení Šípková Růženka.

 
Zruč nad Sázavou slaví 80 let od příchodu Bati do města

18.05. - Zruč nad Sázavou slaví 80 let od příchodu Bati do města

Město Zruč nad Sázavou vás zve od května do srpna na akci Oslavy 80. výročí příchodu firmy Baťa do Zruče nad Sázavou. Na programu oslav jsou výstavy, kurzy, představení, výlety i hudba - vše na téma obuvnictví.

 

 
Oslavte svátek muzeí prohlídkami zdarma v Muzeu Podblanicka, Muzejní nocí ve Vodním domě nebo Medovou nocí ve včelím světě

14.05. - Oslavte svátek muzeí prohlídkami zdarma v Muzeu Podblanicka, Muzejní nocí ve Vodním domě nebo Medovou nocí ve včelím světě

Svátek muzeí, který připadá na sobotu 18. května oslavá jak pobočky Muzea Podblanicka ve Vlašimi a v Růžkových Lhoticích, tak Vodní dům a Včelí svět. Nechte se pozvat na prohlídky zdarma nebo k noční návštěvě expozic.

 
Vydejte se v sobotu 18. května na Cestu za zlatem

13.05. - Vydejte se v sobotu 18. května na Cestu za zlatem

V sobotu projdou částí Kraje blanických rytířů na Voticku účastníci dálkového pochodu Praha-Prčice. Pokud vás neláká se s dalšími tisícovkami pochodníků vydat do Prčice, máme pro vás tip - pohodový pochod Cesta za zlatem, díky němuž poznáte okolí Kamberka, místní Muzeum venkova, zvířátka na Biofarmě Dolejší mlýn, prozkoumáte kamberskou tvrz, zjistíte, jak funguje hasičská stříkačka nebo si vyzkoušíte rýžování zlata. To vše v sobotu 18. května.

 
Louňovice pod Blaníkem zvou na výlet školy a dětské skupiny

9.05. - Louňovice pod Blaníkem zvou na výlet školy a dětské skupiny

Možná si na to také z dětství pamatujete. Je červen, za chvíli bude vysvědčení a vy spolu se svými spolužáky, na zádech batůžek se svačinou, stoupáte lesem, posloucháte od paní učitelky vyprávění o blanických rytířích a těšíte se, až se rozhlédnete z rozhledny ve tvaru husitské hlásky. Ani po letech Louňovice neztratily kouzlo pro školní výlety, skautské výpravy nebo dětské tábory. Přijďte si ho zažít! Nově oslovují školy novým propagačním materiálem. 

 
Vezměte (nejen) kluky na autíčka do Trhového Štěpánova!

8.05. - Vezměte (nejen) kluky na autíčka do Trhového Štěpánova!

Autíčka, vláčky, náklaďáky a další vozidla si můžete prohlédnout v Muzeu Štěpánovska v Trhovém Štěpánově. Výstava bezesporu potěší hlavně kluky každého věku. Ti mladší si prohlédnou, s čím si hráli jejich tatínci a dědové, ti starší zase vzpomenou, s čím si hráli ve svém dětství. 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>