Aktuality

Rytíři bájného Blaníku spí

18.07. - Rytíři bájného Blaníku spí

Letní tábor Českého svazu ochránců přírody Vlašim proběhl od 2. do 15. července 2017 a zúčastnilo se ho 24 dětí ve věku od 8 do 15 let. Hlavním motivem celotáborové hry byla pověst o blanických rytířích spících v hoře Blaník. Kromě tematického programu pomáhaly děti s údržbou přírodní památky Na Ostrově, kde je předmětem ochrany populace jalovce obecného (Juniperus comunnis) a vypouštěly uzdravená zvířata ze Záchranné stanice ČSOP Vlašim zpět do přírody.

 
Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

14.07. - Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vyplatí těm, kteří se chystají navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž ve Zruči nad Sázavou. Její držitel oproti zvlášť zakoupeným vstupenkám ušetří 20% a navíc si bude moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

 
S návštěvou vyhlídky nad Miličínem neotálejte

12.07. - S návštěvou vyhlídky nad Miličínem neotálejte

Sedmdesát výškových metrů, tři čtvrtě kilometru a čtrnáct zastavení křížové cesty dělí ty, kteří zaparkují před hotelem Česká Sibiř v Miličíně od kaple Utrpení páně na hoře Kalvárii. Zatímco v obci, rozetnuté rušnou komunikací E 55, tepe život, provázený hlukem motorů, nahoře, u osmiboké kaple pod kříži s Kristem a lotry vás čeká klid, „rušený“ jen ševelením stromů.

 
 Čechtická lilie opět rozkvete

11.07. - Čechtická lilie opět rozkvete

Nevadnoucí folkový festival v Čechticích si drží svou tradici už 34 let. Letos přiláká hudbymilovné návštěvníky 5. srpna.

 
Načeradecká solnice otevřela okénko do života předků

7.07. - Načeradecká solnice otevřela okénko do života předků

Návštěvníci památkové zóny v Načerdaci se od letoška mohou podívat dovnitř pozdně gotická zvonice z počátku 16. století. Zajímavá budova sloužila jako městské skladiště soli i šatlava. Nyní je v ní otevřena expozice Okénko do života našich předků.

 
Je tu červenec, čas hrádeckých poutí.

4.07. - Je tu červenec, čas hrádeckých poutí.

Hrádku u Vlašimi je tradičním katolickým poutním místem nejméně do 17. Století. Právě první tři neděle v červenci sem přicházejí poutníci, aby zde slavili svátek Navštívení Panny Marie. Poutí se pravidelně účastní významní představitelé Římskokatolické církve. Tuto sobotu 2.7. zde kázal Kardinál Dominik Duka.

 
Skleněný jarmark v Sázavě připomene 8. července tradici sklářského řemesla

4.07. - Skleněný jarmark v Sázavě připomene 8. července tradici sklářského řemesla

Trhy s originálními skleněnými dárky, předvádění sklářských technik, pískování skleniček, korálkování i tvorbu na píšťale se sklářem nabídne 8. července Skleněný jarmark v Centru sklářského umění Huť František v Sázavě.

 
CHKO Blaník v Klenotách naší krajiny

30.06. - CHKO Blaník v Klenotách naší krajiny

Podívejte se na díl seriálu Klenoty naší krajiny, který je věnován tentokrát CHKO Blaník. Kamerá nás zavede nejen na oba Blaníky, ale i do Louňovic, do Domu přírody a na Podlesí.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

28.06. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě.

 
Vlašim běhala již podruhé a opět v rekordním počtu

27.06. - Vlašim běhala již podruhé a opět v rekordním počtu

V sobotu 10. června si dali ve vlašimském parku dostaveníčko všichni sportovně založení jedinci, kteří přijeli okusit trať závodu, BĚHÁ CELÁ VLAŠIM (Vlašimská desítka/Pětka pro všechny). Počasí přálo a na běh bylo naprosto ideálně. Zázemí jsme pro běžce připravili skvělé.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>