Aktuality

Cykloprůvodce pokřtěn kladívkem

9.02. - Cykloprůvodce pokřtěn kladívkem

V sobotu 7. 2. 2015 se ve Voticích uskutečnila autogramiáda a křest nové publikace Na bicyklu za geologickými zajímavostmi okolí Votic. Pokřtěna byla netradičně – poklepáním geologickým kladívkem rukou starosty Votic, Jiřího Slavíka.

 
Výběrové řízení na pozici Vedoucí Domu přírody Blaníku

3.02. - Výběrové řízení na pozici Vedoucí Domu přírody Blaníku

Popis práce: komunikace s návštěvníky, zajištění prodeje, péče o provoz
Pracoviště: návštěvnické středisko Dům přírody Blaníku nedaleko
Kondrace.

 
Geoparkem Kraj blanických rytířů na vozíku i s kočárkem

28.01. - Geoparkem Kraj blanických rytířů na vozíku i s kočárkem

ZO ČSOP Vlašim dokončila projekt „Návštěva geoparku Kraj blanických rytířů bez bariér“. Tento projekt byl zaměřen na zpřístupnění geoparku Kraje blanických rytířů handicapovaným turistům a rodičům s kočárky. Projekt zahrnoval zmapování dvaceti turistických objektů a následné informování cílových skupin o výsledcích mapování.

 
O značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® mohou opět usilovat Vaše výrobky i služby

23.01. - O značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt® mohou opět usilovat Vaše výrobky i služby

Český svaz ochránců přírody vyhlašuje další kolo udělování značky KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®. Značku mohou získat výrobky a stravovací a ubytovací služby. Zájemci mohou o značku požádat do konce února 2015. Během března pak bude zasedat certifikační komise a posuzovat došlé žádosti.

 
Na bicyklu za geologickými zajímavostmi okolí Votic

21.01. - Na bicyklu za geologickými zajímavostmi okolí Votic

7. 2. 2015 proběhne ve Voticích autogramiáda a křest nové publikace Na bicyklu za geologickými zajímavostmi okolí Votic. 

 
Práce ve votickém klášteře se rozběhly naplno

20.01. - Práce ve votickém klášteře se rozběhly naplno

Po vánočních svátcích se opět intenzivně rozběhly práce v klášteře ve Voticích. V rámci projektu podpořeného z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Střední Čechy budou kompletně zrekonstruována dvě křídla kláštera sv. Františka z Assisi. Město klášter zakoupilo od Provincie bratří Františkánů v létě roku 2012 a od té doby připravovalo jeho využití a zpřístupnění široké veřejnosti. Snaha vyústila v získání dotace a na podzim loňského roku v zahájení prací. 

 
Votice jsou podle průzkumu dobrým městem pro byznys

20.01. - Votice jsou podle průzkumu dobrým městem pro byznys

Město VOTICE skončilo vcelostátním výzkumu "Město pro byznys" na šesté příčce mezi městy Středočeského kraje. Dobrého umístění dosáhlo mezi dvě stě pěti obcemi s rozšířenou působností a dvaadvaceti městskými částmi Prahy. Hodnocení vychází z třiceti čtyř kritérií rozdělených do dvou základních oblastí – podnikatelského prostředí a přístupu veřejné správy.

 
Běžci mají za sebou první vlašimský půlmaraton

19.01. - Běžci mají za sebou první vlašimský půlmaraton

V sobotu 17. ledna 2015 se běžel již 41. ročník extrémního závodu Zimní běh na Blaník, který do Vlašimi přilákal přes 500 běžců z celé České republiky i několika zahraničních zemí. 

 
Nový dokumentární film Kamenné poklady blanických rytířů

19.01. - Nový dokumentární film Kamenné poklady blanických rytířů

18. ledna měl v České televizi v pořadu „Nedej se“ premiéru dokumentární film Mariana Poláka Kamenné poklady blanických rytířů. Film představuje národní geopark Kraj blanických rytířů, jeho geologické i kulturní zajímavosti i některé aktivity turistické a vzdělávací.

 
Nominujte Blanické rytíře

7.01. - Nominujte Blanické rytíře

V roce 2015 bude již posedmnácté udělováno ocenění Blanický rytíř fyzické osobě, která se významně zasloužila o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Nominujte také Vašeho rytíře, který si zaslouží toto ocenění.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>