Aktuality

Zimní běh na Blaník byl opravdu extra zimní

23.01. - Zimní běh na Blaník byl opravdu extra zimní

V sobotu 14. ledna 2017 se ve Vlašimi běžel již 43. ročník legendárního závodu Zimní běh na Blaník, který přilákal běžce z celé České republiky. Závod se běžel pod záštitou hejtmanky Středočeského kraje Ing. Jaroslavy Pokorné Jermanové a Města Vlašim. Běžců byl do závodu registrován rekordní počet - 467. Na start se díky velmi krutému zimnímu počasí postavilo nakonec 372 nejodvážnějších. Pouze dva z tohoto počtu závod nedokončili. Do startovního koridoru se postavilo 282 mužů a 92 žen.

 
Nominujte nové Blanické rytíře

10.01. - Nominujte nové Blanické rytíře

Do 13. března 2017 zasílejte nominace na Blanické rytíře. Nominovat můžete fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Ocenění převezmou titul Blanického rytíře 14. dubna 2017 ve 13.00 hodin v obřadním sále vlašimského zámku

 
Přednáška Historie železniční dráhy Vlašim - Dolní Kralovice zaujala

13.11. - Přednáška Historie železniční dráhy Vlašim - Dolní Kralovice zaujala

Sál Vodního domu byl včera zaplněn do posledního místa. Návštěvníky přilákalo atraktivní téma místní železniční dráhy tzv. Vlašimky i osobnost  přednášejícího - velkého odborníka a zároveň skvělého vypravěče Jaroslava Kohouta.

 
Nové turistické sběratelské karty jsou již v prodeji

4.11. - Nové turistické sběratelské karty jsou již v prodeji

Nové turistické sběratelské karty KČT si můžete zakoupit v paraZOO, ve Vodním domě v Hulicích a v Domě přírody Blaníku.  

 
Inspirujte se na Dnech pasivních domů

4.11. - Inspirujte se na Dnech pasivních domů

Od pátku 11. do neděle 13. listopadu 2016 probíhá Celosvětová akce Dny pasivních domů, která  vám dává skvělou možnost navštívit energeticky úsporné domy, byty, administrativní budovy a vyzpovídat jejich majitele. V Kraji blanických rytířů můžete navštívit rodinný dům v Ratměřicích.

 
Další akce v paraZOO úspěšně za námi

31.10. - Další akce v paraZOO úspěšně za námi

Poslední říjnový pátek se v paraZOO konala akce s názvem Svátek se zvířátky. Počasí nám přálo a pro návštěvníky byly připraveny různé úkoly ze světa zvířat.

 
Krajský úřad Středočeského kraje neschválil záměr výstavby bioplynky u Vlašimi

25.10. - Krajský úřad Středočeského kraje neschválil záměr výstavby bioplynky u Vlašimi

Krajský úřad Středočeského kraje vydal nesouhlasné stanovisko k záměru výstavby bioplynové stanice u obce Pavlovice u Vlašimi. Hlavními důvody jsou nejasný zdroj surovin, které by měla bioplynka zpracovávat, velká dopravní zátěž při návozu surovin i odvozu digestátu a celkové narušení pohody bydlení místních obyvatel.

 
Regionální značku mají 2 noví výrobci

21.10. - Regionální značku mají 2 noví výrobci

V pátek 21.10.2016 se v Podblanickém ekocentru ve Vlašimi sešla certifikační komise pro regionální značku. Po posouzení došlých žádostí rozhodla o udělení certifikátu Kraj blanických rytířů – regionální produkt dvěma novým žadatelům. Jedná se o paní Ludmilu Kučerovou z Benešova, která představila kolekci svých šitých textilních hraček. Kromě krásných zvířátek šije i blanické rytíře, což je určitě zajímavý suvenýr z Kraje blanických rytířů. Další certifikovaný výrobek je Med z Keblova od včelaře Tomáše Špouly.
Jeho květový med získal zlatou a medovicový med stříbrnou medaili v soutěži „Český med 2016“.

 
Výlov Jírovce

17.10. - Výlov Jírovce

V sobotu 15. října proběhl tradiční výlov rybníka Jírovce. Na akci bylo možné zakoupit čerstvé ryby, které byly na místě pro zájemce připraveny. Slunečné počasí vadilo snad jen vodníkovi, který zajišťoval doprovodný program pro děti.

 
Spolek Cesta Česka slavnostně zasadil Lípu Českého Anděla v den svátku Svatého Václava na hoře Blaník

6.10. - Spolek Cesta Česka slavnostně zasadil Lípu Českého Anděla v den svátku Svatého Václava na hoře Blaník

 
Spolek Cesta Česka s podporou iniciativy Český Anděl slavnostně zasadil na úpatí hory Blaník historicky první Lípu Českého Anděla. Stalo se tak v den svátku Svatého Václava, patrona České země, 28. září 2016. Organizátoři zasadili Lípu velkolistou, nejen jako symbol české státnosti, ale i jako symbol míru, soudržnosti a vzájemnosti a to právě na hoře Blaník, která má pro český národ hluboký význam.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>