Aktuality

Blaničtí rytíři v Chrudimi

25.05. - Blaničtí rytíři v Chrudimi

V pátek 22.5. 2015 jsme se zúčastnili třetího ročníku Konference národních geoparků v Chrudimi. Za náš geopark jsme představili připravovaný Vodní dům v Hulicích a knihu Na bicyklu za geologickými zajímavostmi okolí Votic. Po konferenci jsme spolu s ostatními geoparky zahájili velkolepou akci Kameny se valí na Chrudim.

 
S geoparkem Kraj blanických rytířů na Cestu za zlatem!

14.05. - S geoparkem Kraj blanických rytířů na Cestu za zlatem!

Kamberk. Na sobotu 30. května připravuje Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Obcí Kamberk a Českým klubem zlatokopů již druhý ročník pochodu s názvem Cesta za zlatem. Na třech trasách pro děti i dospělé čeká návštěvníky rýžování zlata a setkání se zvířaty na dvou farmách. 

 
Na májových slavnostech se představil geopark Kraj blanických rytířů i regionální značky

4.05. - Na májových slavnostech se představil geopark Kraj blanických rytířů i regionální značky

Na májových slavnostech ve vlašimi nechyběl ani stan geoparku Kraj blanických rytířů. Kdo tam zavítal, mohl si otestovat své znalosti regionu, zahrát si hru o regionálních značkách a hodit podkovou.

 
Máme nové webové stránky akce Blanický cyklorytíř

29.04. - Máme nové webové stránky akce Blanický cyklorytíř

Naleznete zde informace o aktuálním ročníku, minulých ročnících i o pořadatelských obcích. www.cyklorytir.cz

 
Město Votice oznamuje zahájení projektu „Multifunkční centrum Votice“

20.04. - Město Votice oznamuje zahájení projektu „Multifunkční centrum Votice“

V rámci projektu podpořeného z Regionálního operačního programu ROP NUTS II Střední Čechy bude kompletně zrekonstruována budova bývalého kina ve Voticích. Multifunkční centrum bude sloužit jako zázemí pro pořádání nejrůznějších akcí pro obyvatele města ale i celého spádového regionu.

 
Blanický rytíř vyhlášen

3.04. - Blanický rytíř vyhlášen

Na Velký pátek 3. dubna 2015 bylo již posedmnácté uděleno ocenění Blanický rytíř třem fyzickým osobám, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka.

 
Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získalo dalších pět produktů

27.03. - Značku „KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®“ získalo dalších pět produktů

Certifikační komise složená ze zástupců výrobců, poskytovatelů služeb, neziskových organizací a veřejné správy udělila značku KRAJ BLANICKÝCH RYTÍŘŮ regionální produkt®  pěti dalším výrobkům. Tuto značku nyní ponesou modely letadel, publikace, med a medovina, jehněčí maso a uzeniny.

 
Hledáme vedoucího paraZOO

27.03. - Hledáme vedoucího paraZOO

Český svaz ochránců přírody Vlašim hledá pracovníka nebo pracovnici na pozici vedoucí úseku paraZOO. Přihlášky je možno zasílat do 15.4. 2015.

 
Co se ve Vlašimi podařilo díky Operačnímu programu životní prostředí

27.02. - Co se ve Vlašimi podařilo díky Operačnímu programu životní prostředí

Jaké projekty z Operačního programu Životní prostředí proběhly ve Vlašimi?  Na řadě z nich se podílel i Český svaz ochránců přírody Vlašim, jako např. na obnově zeleně nebo nové naučné stezce v parku. Prohlédněte si prezentaci z  výroční konference k Operačnímu programu životní prostředí.

 
Vzpomínkové akce na bitvu u Jankova 6.- 7. 3. 2015

26.02. - Vzpomínkové akce na bitvu u Jankova 6.- 7. 3. 2015

Na pátek 6. 3. připadá 370-ti leté výročí od krvavé bitvy u Jankova roku 1645, která zcela zpustošila náš kraj. I tentokrát k nám přijedou tábořit vojáci, ale nyní pouze proto, abychom si připomněli tuto smutnou událost a poznali lépe historii místa, ve kterém žijeme.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>