Aktuality

Přednáška Geologické zajímavosti Voticka

21.03. - Přednáška Geologické zajímavosti Voticka

Vlastivědný klub Votice zve na přednášku Doc. RNDr. Jaroslava Kadlece, Dr. - Geologické zajímavosti aneb Jaké kameny najdeme ve stavbách ve Voticích a okolí?

 
Pod Blaníkem č. 4/2015

26.02. - Pod Blaníkem č. 4/2015

Nemáte-li ještě poslední číslo časopisu Pod Blaníkem, tak přicházíte o zajímavé články. Příspěvek Jana Čiháka se věnuje kostelu sv. Víta v bývalém městečku Zahrádka, které muselo v polovině sedmdesátých let dvacátého století ustoupit hladině vodní nádrže Švihov (Želivka). O dalších článcích, které časopis nabízí, se dočtete v celé zprávě.

 
Nové letáky v geoparku KBR

8.02. - Nové letáky v geoparku KBR

Milý turisté, připravili jsme pro Vás 4 nové letáky v rámci geoparku Kraj blanických rytířů. Jedná se o letáky obcí Soutice a Hulice, Turistickou mapu a nakonec Den ve Vlašimi. Naleznete v nich mnoho informací a zajímavostí o daném místě.

 
Zimní běh na Blaník probudil i rytíře z Blaníku

19.01. - Zimní běh na Blaník probudil i rytíře z Blaníku

V sobotu 16. ledna 2016 se ve Vlašimi běžel již 42. ročník legendárního závodu Zimní běh na Blaník, který přilákal běžce nejen z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Závod se běžel pod záštitou hejtmana Středočeského kraje Ing. Miloše Petery, města Vlašimi a SOŠ a SOU Vlašim, Zámek 1. Běžců se do vlašimského parku sjelo při sobotním ránu rekordních 400, takže závod, byť bylo počasí opravdu zimní, rok od roku roste.

 
paraZOO mimořádně otevřena!

14.01. - paraZOO mimořádně otevřena!

U příležitosti akce Zimní běh na Blaník bude v sobotu 16. ledna 2016 mimořádně otevřena paraZOO.

 

31.12. - Terénní geologické programy

Pro základní a střední školy nabízíme v roce 2016/2017 možnost zapojit se do projektuTerénní environmentální výukové programy pro školy, v rámci něhož je pro prvních 12 přihlášených připravena pilotní zkušební realizace zdarma. Více v celé zprávě. 

 
Křest dvou nových knih pro milovníky Vlašimi a historických fotografií

18.12. - Křest dvou nových knih pro milovníky Vlašimi a historických fotografií

 Vážení přátelé, zveme vás na křest dvou regionálních publikací, který proběhne v úterý 22. 12. v 17 hodin v obřadní síni vlašimského zámku:
Jindřich Nusek, Pavel Jakubův - Vlašimský velkostatek ve fotografii před 100 lety a dnes (vydaly Muzeum Podblanicka, p. o. a ČSOP Vlašim).
Josef Moudrý - Zmizelá Vlašim, město v proměnách času (vydalo Město Vlašim).

 
Vodní dům nabídne dětem stylové schovávačky

8.12. - Vodní dům nabídne dětem stylové schovávačky

Už jste někdy v přírodě našli škebli rybničnou, nebo aspoň její prázdnou schránku? Pak jste měli tu čest s naším největším měkkýšem. Vypadá to ale, že ve Vodním domě se budou vyskytovat extra velké exempláře. 

 
Expozice Domu přírody Blaníku získala ocenění v soutěži v oboru marketingu

7.12. - Expozice Domu přírody Blaníku získala ocenění v soutěži v oboru marketingu

Expozice Domu přírody Blaníku vyhrála cenu za vynikající realizaci v kategorii Ekologie a příroda v soutěži POPAI AWARDS 2015.

 
Vlašimský velkostatek ve fotografii před 100 lety a dnes

7.12. - Vlašimský velkostatek ve fotografii před 100 lety a dnes

Pod tímto titulem vychází 15. prosince kniha autorů Jindřicha Nuska a Pavla Jakubův. Vydavatelé - Český svaz ochránců přírody Vlašim a Muzeum Podblanicka se rozhodli pro originální počin. Publikovat dokumentační fotografie 65 objektů vlašimského velkostatku z r. 1908 společně se současnými snímky staveb či míst, kde původní objekty stály. Můžeme tak vidět, jak se vesměs krajinné dominanty za sto let proměnily. Nejcitelnější ztráta historické paměti se týká jednozněčně centra Vlašimi, kde došlo k nejrozsáhlejší asanaci auerspergských staveb.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29  -  >>