Aktuality

Cyklostezka vozíčkářům přátelská

26.10. - Cyklostezka vozíčkářům přátelská

Mezi obcí Tehov, Rehabilitačním ústavem Kladruby a Trhovým Štěpánovem vznikla zcela nová cyklostezka. Vyasfaltovaná trasa pro hendikepované uživatele, cyklisty nebo in-line bruslaře měří přes 4 kilometry a vede převážně lesem a otevřenou krajinou. Během týdne se po slavnostním zprovoznění vydalo na projížďku několik desítek sportovců, nechyběli mezi nimi vozíčkáři, děti a senioři na jízdních kolech i koloběžkách.

 
Stále hledáme nového vedoucího paraZOO

20.10. - Stále hledáme nového vedoucího paraZOO

Výběrové řízení prodlouženo do 30.10. 2015!

 
Smažená ryba a studené pivo.

19.10. - Smažená ryba a studené pivo.

V sobotu proběhl výlov rybníka Jírovce v areálu okrasné školky v Jinošovském údolí. Počasí nám celkem přálo, ryb bylo dost a studené i teplé občerstvení bylo zajištěno. Co víc si přát?

 
Kapela SPB vydala videoklip Sázava – je oslavou řeky i města

13.10. - Kapela SPB vydala videoklip Sázava – je oslavou řeky i města

Kapela SPB vydala v září druhý videoklip. Do filmové podoby převedla svou píseň Sázava, která je nepsanou hymnou stejnojmenného středočeského města. Hudební snímek je ke zhlédnutí na webových a facebookových stránkách kapely a na Youtube.

 
Hračky zvířátkům chutnaly!

12.10. - Hračky zvířátkům chutnaly!

Nebojte, šlo o "jedlé" hračky. V sobotu se v paraZOO konala akce a názvem Enrichment aneb vyrobte zvířátkům hračky. A ačkoliv byla pěkná zima, akce se povedla.

 
K regionálním výrobkům přibyly zavařeniny a dekorace pro děti

9.10. - K regionálním výrobkům přibyly zavařeniny a dekorace pro děti

Certifikační komise, která se sešla ve čtvrtek 8. října 2015  měla tentokrát sladkou příchuť. Rozhodla o udělení certifíkátu třem novým žadatelům a zároveň třem žadatelům prodloužila platnost jejich certifikátu.

 
Na zahradě Spolkového domu opět tekl jablečný mošt proudem

7.10. - Na zahradě Spolkového domu opět tekl jablečný mošt proudem

Domácí jablečné koláče, čerstvý jablečný mošt či jableční krabi v čokoládě – to vše a mnoho dalšího si mohli vyrobit či ochutnat návštěvníci již šestého ročníku zahradní slavnosti Podzimní jablkobraní, která se konala na zahradě Spolkového domu ve Vlašimi v sobotu 3. října odpoledne. Akci pořádal Spolkový dům ve spolupráci se spolkem ECCE a dalšími místními spolky.

 
Světový den zvířat s Čiperkou

5.10. - Světový den zvířat s Čiperkou

V soboutu vylákala veverka Čiperka přes stovku výletníků na trasu malebným údolím kolem Blanice. Trasa vedla přes léčebnou část Záchranné stanice v Pavlovicích, kde se zájemci  mohli zúčastnit komentované prohlídky.  Akce nazvaná Pochod s veverkou Čiperkou se uskutečnila při příležitosti světového Dne zvířat.

 
Akce Skleněný František

1.10. - Akce Skleněný František

Srdečně Vás zveme do Centra sklářského umění v Sázavě, které v neděli vzdá hold jménu bývalé huti František.

 
Výměnný jarmark v Podblanickém ekocentru

21.09. - Výměnný jarmark v Podblanickém ekocentru

V pátek proběhl v Podblanickém ekocentru ZO ČSOP Vlašim Podblanický výměnný jarmark, na kterém jsme se sešli, abychom spolu bez použití peněz povyměňovali vlastnoruční výrobky a výpěstky.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28  -  >>