Aktuality

Na jaké akce se můžete těšit v červenci?

29.06. - Na jaké akce se můžete těšit v červenci?

Podívejte se, jaké akce si pro Vás přichystal Český svaz ochránců přírody ve Vlašimi v červnenci.

 

 
Hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami a vyhrajte let letadlem

21.06. - Hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami a vyhrajte let letadlem

Národní geopark Kraj blanických rytířů si můžete prohlédnout pěkně z výšky. Umožní vám to devítka rozhleden a vyhlídkových věží, rozesetých po celém území geoparku. Každá z nich je unikátní, každá má své kouzlo a svůj příběh. Nechte se vést Velkou turistickou hrou s rozhlednami, sbírejte indicie a staňte se Rytířem rozhleden! Navíc se můžete zúčastnit slosování o hlavní cenu turistciké hry  - vyhlídkový let letadlem nad Krajem blanických rytířů pro dvě osoby!

 
Vyšly nové Rytířské noviny

21.06. - Vyšly nové Rytířské noviny

Tradiční turistické noviny letí do světa. K dostání jsou v infocentrech a postupně je šíříme do turistických cílů v Kraji blanických rytířů.

 
Do Načeradce na Ševcovský jarmark

11.06. - Do Načeradce na Ševcovský jarmark

24.6. se v Načeradci koná Ševcovský jarmark, což je dobrá příležitost navštívit toto městečko v mírně zvlněné krajině CHKO Blaník. Patří k nejstarším sídlům v Kraji blanických rytířů a na první pohled je zřejmé, že tudy kráčela historie.

 
Kolu zdar!

7.06. - Kolu zdar!

Je vám málo nebo moc? Na věku nezáleží, pokud máte chuť, pojeďte s námi! Blanický cyklorytíř má již několikaletou tradici, i když se každý rok startuje z jiné obce. Jedná se o vyjížďku po cyklotrase „Po stopách blanických rytířů“ v okolí hory Blaník.

 
Co zajímavého najdeme v Čechticích?

4.06. - Co zajímavého najdeme v Čechticích?

Chcete-li strávit klidnou dovolenou, zkuste Čechtice. V místní krajině je prostor pro koupání, houbaření i cykloturistiku. Díky zdejší atmosféře si tuto oblast oblíbil režisér, scénárista a držitel filmového Oskara Zdeněk Svěrák.

 
Spolek Přátelé Zahrádky zvou na tradiční Zahrádeckou pouť

1.06. - Spolek Přátelé Zahrádky zvou na tradiční Zahrádeckou pouť

Tradiční Zahrádecká pout letos proběhne v sobotu 16. června. Program začne od 14 hodin, kdy bude v kostele sv. Víta sloužena Mše svatá, následovat bude vystoupení humpolecké skupiny Čech a Lech a komentovaná prohlídka kostela a bývalého náměstí. V kostele bude možno shlédnout plastiku Olbrama Zoubka "Socha pro Josefa Toufara", stálou expozici věnovanou Zahrádce, zdejšímu kostelu a působení P. Josefa Toufara a příležitostnou výstavku.

 
Nové turistické deníky

30.05. - Nové turistické deníky

Nové turistické deníky s rytířem si můžete zakoupit v paraZOO, Vodním domě, Domě přírody Blaníku a infocentrech ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou a Voticích.

 
Rýžování zlata přilákalo přes 150 účastníků!

28.05. - Rýžování zlata přilákalo přes 150 účastníků!

Kamberk. V sobotu 26. května se na Bio Farmě Dolejší mlýn konal již pátý ročník pochodu Cesta za zlatem. Na třech turistických trasách a jedné cyklotrase čekalo na dětské i dospělé návštěvníky rýžování zlata, historická stříkačka, aktivity pro děti a setkání se zvířaty. Akci připravil Český svaz ochránců přírody Vlašim ve spolupráci s Biofarmou Dolejší mlýn, obcí Kamberk, Českým klubem zlatokopů a tvrzí Kamberk.

 
Na společnou vstupenku do Vlašimi!

23.05. - Na společnou vstupenku do Vlašimi!

Chcete si prohlédnout Muzeum Podblanicka? Zajímá vás, jaká zvířata najdeme v paraZOO? Ještě jste se nikdy nepodívali do Starého hradu ve Vlašimském parku?

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>