Aktuality

Velká turistická hra s rozhlednami vás zavede také na Špulku

28.07. - Velká turistická hra s rozhlednami vás zavede také na Špulku

Dřevěné špulky, ovinuté nitěmi v různých barvách, nechyběly dříve v šití žádné z našich babiček. Tvarem i názvem je připomíná rozhledna na kopci Březák u Lbosína. Číselná indicie se tentokrát skrývá přímo na rozhledně. Další otázka Velké turistické hry s rozhlednami zní: Na kolika nárožnících stojí rozhledna Špulka nedaleko Lbosína?

 
Jankovská pouť je skvělou příležitostí k výletu

27.07. - Jankovská pouť je skvělou příležitostí k výletu

Jednou z tradičních akcí Jankova je červencová pouť, která se koná každým rokem po svátku  Anny. Letos to bude o posledním červenovém víkendu. Náměstí v centru obce se zaplní dětskými atrakcemi a stánky s dobrotami už v sobotu 29. července. V neděli dopoledne vrcholí pouť Mší svatou  v kostele Sv. Jana Křtitele. Kolotoče a houpačky budou točit do večera. Jankovská pouť je skvělou příležitostí k výletu do malebného městečka. 

 
Vodní dům u nádrže Švihov nabízí pohled pod hladinu i krmení raků

24.07. - Vodní dům u nádrže Švihov nabízí pohled pod hladinu i krmení raků

Krmení raků, schovávaná ve škebli, ochutnávání různých druhů vod, výroba vlastního mraku nebo jen vodní radovánky s edukativním přístupem. Reportáž z Vodního domu v Hulicích přinesly Novinky.cz

 
Výstava v Muzeu Podblanicka připomíná 700 let Vlašimi

22.07. - Výstava v Muzeu Podblanicka připomíná 700 let Vlašimi

Trápí vás na dovolené rozmary počasí? Sluníčko příliš pálí nebo naopak prší? Využijte toho k návštěvě Muzeu Podblanicka na zámku ve Vlašimi.
Události a osobnosti, které v klíčových osmičkových letech ovlivnily vývoj města, připomíná výstava s názvem „700 let Vlašimi“. 
 

 
Věž zámku nabízí výhled na město i zajímavou výstavu

20.07. - Věž zámku nabízí výhled na město i zajímavou výstavu

Za další vyhlídkou, zařazenou do Velké turistické hry s rozhlednami v Kraji blanických rytířů se vydáme do Vlašimi. Té se přezdívá „Město pod věží“. Myšlena je věž zdejšího zámku, která bude naším cílem.

 

 
Osmero nedělních pohádek – to je votické Pohádkové léto U Modré kočky

17.07. - Osmero nedělních pohádek – to je votické Pohádkové léto U Modré kočky

Je před osmnáctou hodinou a na zahradu Restaurace U Modré kočky ve Voticích míří rodiče s dětmi v kočárcích, babičky s předškoláky i větší děti, aby zhlédli další ze série pohádek IX. ročníku votického Pohádkového léta U Modré kočky. Tak by se dal popsat každý nedělní prázdninový podvečer, kdy se zahrada místní restaurace mění v divadelní sál pro nejmenší.
 

 
Další indicie Velké turistické hry s rozhlednami se skrývá na Babce

14.07. - Další indicie Velké turistické hry s rozhlednami se skrývá na Babce

V neděli i v pondělí, dopoledne nebo v podvečer můžete shlédnout na půvabné město Zruč nad Sázavou z rozhledny Babka. Získáte zde další číselnou indicii z Velké turistické hry s rozhlednami. Soutěžní otázka zní: Z kolika jazykových mutací si může turista vybrat při poslechu informací o okolí při poslechu klikotoče na rozhledně Babka?
 

 
Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

9.07. - Tři atraktivní turistické cíle u Želivky navštívíte na jedinou vstupenku

Společná vstupenka „Zážitky u Želivky“ se vyplatí těm, kteří se chystají navštívit Vodní dům, Včelí svět, Vodácké muzeum a Kolowratskou věž na zámku ve Zruči nad Sázavou. Její držitel oproti zvlášť zakoupeným vstupenkám ušetří 20% a navíc si bude moci vychutnat dobrou kávu a nápoj k jídlu zcela zdarma.

 
Navštivte Šelmberk a hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami

8.07. - Navštivte Šelmberk a hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami

Velká turistická hra s rozhlednami vás zavede na devět rozhleden či vyhlídkových věží v Kraji blanických rytířů. Tou, která nad krajem ční nejdéle, je válcovitá věž hradu Šelmberk u Mladé Vožice. Historii kdysi významného hradu připomíná tato kamenná asi 26 metrů vysoká hláska už od poloviny 14. století. 

 
Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

29.06. - Už jste začali hrát Velkou turistickou hru s rozhlednami? A už jste byli na Blaníku?

Velká turistická hra s rozhlednami, jejíž leták si můžete vyzvednout v infocentrech ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou, Voticích a na jednotlivých rozhlednách a vyhlídkách, vám ukáže trochu jiný pohled na geopark Kraj blanických rytířů. Kromě rozhledu do členité krajiny Podblanicka vám bude za odpovědi na otázky hry odměnou pasování na Rytíře rozhleden a pokud se na vás usměje štěstí třeba také hlavní cena hry - let letadlem pro dvě osoby!
Během následujících týdnů vám postupně představíme všech devět rozhleden a vyhlídkových věží na území geoparku Kraj blanických rytířů. Už jste byli na rozhledně na Velkém Blaníku?

 

 

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>