Aktuality

Výstava hub v Domě přírody Blaníku

25.10. - Výstava hub v Domě přírody Blaníku

AOPK ČR, regionální pracoviště Střední Čechy – Správa CHKO Blaník a Český svaz ochránců přírody Vlašim srdečně zvou všechny houbaře a milovníky hub na tradiční výstavu hub blanických lesů.

 
Je libo ochutnat hmyz? Přijďte do paraZOO na hmyzí festival

19.10. - Je libo ochutnat hmyz? Přijďte do paraZOO na hmyzí festival

V sobotu 28. 10. 2017 se bude v prostorách paraZOO v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim konat velký HMYZÍ FESTIVAL.  Celý den již od 9.00 ráno bude probíhat bohatý program zakončený večerní přednáškou nazvanou Vícenohá potrava budoucnosti. Součástí akce je i ochutnávka hmyzích specialit.

 
Ohlédnutí za plenérem

18.10. - Ohlédnutí za plenérem

Připomenutí dvacátého prvního ročníku Podblanického plenéru na fotografiích si můžete prohlédnout zde: http://csopvlasim.rajce.idnes.cz/2017-9-16_Podblanicky_plener/

 
Venkovním areálem Vodního domu provede návštěvníky nová naučná stezka

16.10. - Venkovním areálem Vodního domu provede návštěvníky nová naučná stezka

Příjemná procházka malebně tvarovaným terénem v okolí Vodního domu je nově doplněna sedmi moderními informačními tabulemi u jednotlivých krajinných prvků. Návštěvníci na nich najdou informace o různých projevech a podobách vody v krajině.

 
1. ročník Mattoni FreeRun Race

10.10. - 1. ročník Mattoni FreeRun Race

Poběžte s námi úplně první ročník závodu Mattoni FreeRun na trase Benešov - zámek Konopiště, kterou jste si sami vybrali v hlasování. Můžete si vybrat ze dvou délek tras, na které se lze registrovat pouze on-line. Kromě klasických individuálních závodů proběhne také na obou délkách tras týmová soutěž, kdy se sečtou časy pěti nejrychlejších běžců jednotlivých tréninkových tras Mattoni FreeRun a následné vyhlášení vítězné trasy. Náš ambasador Vojtěch Bernatský už se těší, až vás přivítá na závodě. Půjdete do toho s námi?

 
Vernisáží to začalo

6.10. - Vernisáží to začalo

Ve čvrtek 5. října byla slavnostní vernisáží zahájena výstava obrazů Jiřího Hauptmanna s názvem Toulky českou krajinou. Zhlédnout ji můžete v sále Podblanického ekocentra do 5. listopadu 2017. Otevřená je od úterý do neděle v čase od 9.00 do 16.00 hodin. Jste srdečně zváni. Fotogalerie ZDE.

 
Zveme na říjnové akce!

4.10. - Zveme na říjnové akce!

Přijměte pozvání na říjnové akce Českého svazu ochránců přírody Vlašim. Podzimní čas Vám prozáří obrazy Jiřího Hauptmanna, tělo můžete protáhnout s veverkou Čiperkou a obzory rozšířit na přednášce o dálnici D1 ve Vodním domě v Hulicích. V závěru měsíce si nenechte ujít výlov rybníka Jírovec, hmyzí festival nebo výstavu hub v Domě přírody Blaníku.

 
U Vodního domu bylo vysazeno čtyři sta vzácných kuřiček hadcových

1.10. - U Vodního domu bylo vysazeno čtyři sta vzácných kuřiček hadcových

Dvě hadcové skalky u Vodního domu byly díky projektu Život pro kuřičku osázeny kriticky ohroženou rostlinou kuřičkou hadcovou. Nenápadné rostlinky, které rostou výhradně na hadcovém podloží, budou nejvýraznější v době květu, tedy od příštího roku na jaře a v létě.

 
Pochod s veverkou Čiperkou podpoří péči o zraněná zvířata

29.09. - Pochod s veverkou Čiperkou podpoří péči o zraněná zvířata

Jako každoročně pořádá i letos Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim Pochod s veverkou Čiperkou aneb Den otevřených dveří v záchranné stanici pro živočichy v Pavlovicích.

 
Sázavský Samba Maraton

27.09. - Sázavský Samba Maraton

V sobotu 23. září se konal na řece Sázavě 7. ročník již tradičního vodáckého maratonu, pořádaný půjčovnou lodí Samba a CK Povoda. Jedná se o přátelský závod dvojic na plastových kánoích, který je určen pro každého nadšeného vodáky. I přes nepřízeň vodního stavu v řece Sázavě odstartovalo v 9 hodin ráno z kempu U Bořka v Poddubí 47 posádek. Cílová čára byla ve vodáckém tábořišti v Pikovicích pod Medníkem. Trať na řece nedosahovala čistých 42 km, proto byl do závodu vložen i výběh na zříceninu hradu Zbořený Kostelec a otočka na řece, kdy závodníci pádlovali kousek proti proudu a tím si trať prodloužili.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>