Aktuality

Vydejte se křížem krážem okolo Olbramovic

20.08. - Vydejte se křížem krážem okolo Olbramovic

Brána Kraje blanických rytířů, jak je obec při silnici E55 nazývána, je skvělým výchozím místem pro pěší i cyklistické výlety. K jednomu takovému zve i pochod Křížem krážem okolo Olbramovic. Na jeho třetí ročník se můžete vydat od budovy obecního úřadu v sobotu 25. srpna mezi 13. a 14. hodinou.

 
Nový spolek - nový vítr pro turistický ruch v Kraji blanických rytířů

15.08. - Nový spolek - nový vítr pro turistický ruch v Kraji blanických rytířů

13. srpen 2018 je datem vzniku zapsaného spolku Kraj blanických rytířů. Po čtrnácti letech práce vytváří doposud neformální uskupení obcí, neziskových organizací a podnikatelů v cestovním ruchu z Podblanicka oficiální organizaci. Jejím cílem je dosáhnout pro tento region certifikace oblastní turistické destinace.

 
Konopiště je devátým nenavštěvovanějším mezi zámky a hrady

15.08. - Konopiště je devátým nenavštěvovanějším mezi zámky a hrady

Agentura CzechTourism zveřejnila návštěvnost nejoblíbenějšíh turistických cílů v ČR. Mezi TOP10 hradů a zámků s edostal i Státní zámek Konopiště, který měl v roce 2017 devátou největší návštěvnost - přes 174 tisíc návštěvníků.

 
Načeradecké hudební léto má před sebou druhý koncert

14.08. - Načeradecké hudební léto má před sebou druhý koncert

Máte rádi klasickou, barokní a renesanční hudbu a stýskáte si, že na Podblanicku nezní? Nebo byste rádi zažili netradiční hudební zážitek v kulisách některého z kostelů, starého stovky let? Zřejmě jste zatím neslyšeli o Načeradeckém hudebním létě, ojedinělém festivalu barokní a renesanční hudby. 

 
Prázdniny ještě nekončí: Vydejte se po stopách filmových míst do okolí Soutic

14.08. - Prázdniny ještě nekončí: Vydejte se po stopách filmových míst do okolí Soutic

„Jednoho dne zazvonil telefon a na druhé straně se ohlásil zástupce americké produkce, který v Čechách vyhledával zajímavé lokace do filmu Iluzionista. Řekl mi, že se doslechl o krásném soutoku Želivky a Sázavy. Domluvili jsme se na prohlídce místa, a tak to všechno začalo,“ vzpomíná na počátek celého příběhu Alena Exnerová, starostka obce Soutic. 

 
Z Kolowratské věže si prohlédnete celý areál zručského zámku

11.08. - Z Kolowratské věže si prohlédnete celý areál zručského zámku

Pokud se chcete alespoň na chviličku vžít do kůže středověkého bojovníka, vydejte se do Zruče nad Sázavou. Po prohlídce zámeckých expozic, Vodáckého muzea nebo překrásného parku nezapomeňte vystoupat na Kolowratskou věž, která ani po staletích neztratila nic ze své gotické podoby. Očekávat můžete pěkný výhled na areál zámku, ale i další číselnou indicii Velké turistické hry s rozhlednami.

 
Další horký den? Nejlépe vám bude na vlašimském koupališti

6.08. - Další horký den? Nejlépe vám bude na vlašimském koupališti

Teploměr ukazuje přes třicet, sluneční brýle a čepice patří k povinné výbavě. Tak lze charakterizovat poslední dva týdny, které, kdo může, tráví u vody. Máme pro vás skvělý prázdninový tip – koupaliště ve Vlašimi nabízí nejen koupání, cachtání a ráchání, ale také spoustu letní zábavy.

 
Vystoupejte na Kovářku a získejte další indicii Velké turistické hry

3.08. - Vystoupejte na Kovářku a získejte další indicii Velké turistické hry

Další rozhlednou, na níž se skrývá indicie Velké turistické hry s rozhlednami, je Kovářka v Moravči u Mladé Vožice. Vypravte se o horkém víkendu na nenáročný výlet na unikátní kamennou rozhlednu. 

 
Takhle vypadá největší vodní nádrž ve střední Evropě z ptačí perspektivy

1.08. - Takhle vypadá největší vodní nádrž ve střední Evropě z ptačí perspektivy

Článek z Novinek.cz a videoreportáž o  vodní nádrži, jež je největším zdrojem pitné vody ve střední Evropě.

 
Víkend bude kulturně pestrý: Casanova na Zruči, rozkvetlá Lilie v Čechticích a obnovená Porcinkule ve Voticích

31.07. - Víkend bude kulturně pestrý: Casanova na Zruči, rozkvetlá Lilie v Čechticích a obnovená Porcinkule ve Voticích

První srpnový víkend v Kraji blanických rytířů bude kulturně bohatý. Nechte se pozvat v sobotu do Zruče nad Sázavou nebo Čechtic a v neděli do Votic. Výlet za kulturou můžete spojit s prohlídkami místních památek.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43  -  >>