Aktuality

Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

30.03. - Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

V pátek 30. března 2018 se staly nositeli titulu Blanický rytíř nové tři fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Jsou jimi v abecedním pořadí Lubomír Hanel z Kladrub u Vlašimi, Zdeněk Otradovec z Louňovic pod Blaníkem a Jiří Volek z Vlašimi. Ocenění udělují třem navrženým kandidátům zástupci neziskových organizací Podblanicka a v letošním roce porota vybírala z čtyřiceti jedna nominací. Více v celé zprávě.

 
Na chvíli zlatokopem. Do osady Roudný, kde se ještě ve třicátých letech těžilo zlato.

28.03. - Na chvíli zlatokopem. Do osady Roudný, kde se ještě ve třicátých letech těžilo zlato.

Na první jarní výlet se vydávám do obce Kamberk, kde navštívím unikátní muzeum a pak budu pokračovat do nedaleké osady hledat zlato! Jestli máte chuť, vydejte se na putování společně se mnou.

Článek z krajskelisty.cz

 
Herní hit Kingdom come nastartoval v Sázavském klášteře turistiku

28.03. - Herní hit Kingdom come nastartoval v Sázavském klášteře turistiku

Už tento týden se po zimě otevřou brány českých památek. A o žádné jiné se nyní nehovoří tolik jako o Sázavském klášteru, který se objevil ve videoheře Kingdom Come: Deliverance.

Článek z cestovani.idnes.cz

 
Velikonoce ve Včelím světě

26.03. - Velikonoce ve Včelím světě

Ve škole to bzučí jako v úle, především o přestávce. V Hulicích tomu není jinak, využili starou školní budovu, ve které vytvořili Včelí svět. Od 1. července roku 2012 zde můžete navštívit expozici, kterou nenajdete nikde jinde ve střední Evropě.

 
Velikonoce v paraZOO

26.03. - Velikonoce v paraZOO

Oslavte velikonční svátky se zvířátky. Připraveny jsou jarní dílničky a krmení vyder.

 
Ve Vodním domě proběhl Den vody

23.03. - Ve Vodním domě proběhl Den vody

Vodní dům připravil ve spolupráci se svým partnerem, státním podnikem povodí Vltavy, a za podpory Středočeského kraje, další z akcí pro veřejnost, tentokráte u příležitosti mezinárodních oslav Světového dne vody.

 

 

 
Navštivte paraZOO

20.03. - Navštivte paraZOO

Víte jak je velký výr velký? Znáte kriticky ohroženého sýčka? Viděli jste už někdy vydrárium? V přírodě Podblanicka žije mnoho zajímavých zvířat. Většina z nich je však velmi plachá, a proto je ve volné přírodě často nezahlédneme. Co kdybychom se za nimi vydali do ZOO?

 
Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

7.03. - Sezóna zahájena, návštěvníci vítáni!

V sobotu 3. března zahájila vlašimská paraZOO sezónu akcí „Zdivočelá paraZOO“. Navzdory mrazivému počasí dorazilo přes 60 návštěvníků.

 
Na den vody do Vodního domu

5.03. - Na den vody do Vodního domu

Utíká to jako voda a světový den vody, který je určen na 22. března, „přiteče“ za necelé tři týdny. Je to ideální příležitost pro návštěvu Vodního domu v Hulicích, který je pro návštěvníky otevřen celoročně.

 
Výročí bitvy u Jankova

1.03. - Výročí bitvy u Jankova

Kvapem se blíží 373. výročí bitvy, která se konala 6. března 1645 u Jankova. Tehdy se zde střetla švédská a císařská armáda. Každý rok se konají vzpomínkové akce jako připomenutí této události. Stejně jako v předchozích letech se i letos 2. a 3. března, můžete těšit na bohatý program.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38  -  >>