Aktuality

Pochod s veverkou Čiperkou podpoří péči o zraněná zvířata

29.09. - Pochod s veverkou Čiperkou podpoří péči o zraněná zvířata

Jako každoročně pořádá i letos Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim Pochod s veverkou Čiperkou aneb Den otevřených dveří v záchranné stanici pro živočichy v Pavlovicích.

 
Sázavský Samba Maraton

27.09. - Sázavský Samba Maraton

V sobotu 23. září se konal na řece Sázavě 7. ročník již tradičního vodáckého maratonu, pořádaný půjčovnou lodí Samba a CK Povoda. Jedná se o přátelský závod dvojic na plastových kánoích, který je určen pro každého nadšeného vodáky. I přes nepřízeň vodního stavu v řece Sázavě odstartovalo v 9 hodin ráno z kempu U Bořka v Poddubí 47 posádek. Cílová čára byla ve vodáckém tábořišti v Pikovicích pod Medníkem. Trať na řece nedosahovala čistých 42 km, proto byl do závodu vložen i výběh na zříceninu hradu Zbořený Kostelec a otočka na řece, kdy závodníci pádlovali kousek proti proudu a tím si trať prodloužili.

 
Hlasujte pro Vodní dům v soutěži DestinaCZe a vyhrajte každý týden skvělé ceny

19.09. - Hlasujte pro Vodní dům v soutěži DestinaCZe a vyhrajte každý týden skvělé ceny

Vodní dům je jednou z navštěvovaných turistických destinací, které nominovala Česká centrála cestovního ruchu Czech Tourism do právě začínající soutěže DestinaCZe. Zapojte se i vy! Můžete vyhrát některou z lákavých cen. 

 
Do přírody s navigací

15.09. - Do přírody s navigací

Také patříte mezi nadšence, kteří chodí do přírody s navigací? Pokud ano, tak Vám není cizí slovo geocaching a je pro Vás určená reportáž Českého rozhlasu, která přináší tip na výlet za Zvířecími pastičkami do okolí města Vlašim. Více v celé reportáži ZDE.

 
Zveme na zářijové akce!

1.09. - Zveme na zářijové akce!

V září pro Vás nachystal Český svaz ochránců přírody Vlašim tradiční akce, jejichž přehled naleznete v celé zprávě. Těšíme se na viděnou!

 
Vodní dům přivítal nového obyvatele

28.08. - Vodní dům přivítal nového obyvatele

V pondělí 28.8.2017 se ve Vodním domě konalo Setkání s netopýry, jehož součástí byly exkurze do revizní štoly pod hrází vodní nádrže Švihov. Odpoledne pak na návštěvníky čekali živí netopýři, z nichž jeden se na trvalo stal obyvatelem Vodního domu.

 
Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

14.08. - Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou

Vodácké muzeum ve Zruči nad Sázavou prožívá druhou turistickou sezónu. Přečtěte si, jak to všechno vzniklo.

 
Příměstské tábory v plném proudu

31.07. - Příměstské tábory v plném proudu

Příměstské tábory v paraZOO jsou v plném proudu a děti z Vlašimi i okolí, které se na ně přihlásily, za sebou mají I. turnus. Kromě tradičního programu v paraZOO a Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim navštívily Vodní dům nebo hledaly ztracená zvířata ve Vlašimi. Více v celé zprávě.

 
Right News Music Garden 2017

21.07. - Right News Music Garden 2017

Right News Music Garden, open-air festival věnovaný reggae hudbě, se letos koná již osmým rokem, a sice 28. až 29. července 2017 v Louňovicích pod Blaníkem. Dějištěm festivalu je zahrada renesančního zámku, Louňovice č. p. 1. Po předloňském  a loňském úspěchu opět ponecháváme páteční DUBový večer jako hustě zahřívací kolo pro všechny, kdo se v pátek utrhnou z práce.

 
Rytíři bájného Blaníku spí

18.07. - Rytíři bájného Blaníku spí

Letní tábor Českého svazu ochránců přírody Vlašim proběhl od 2. do 15. července 2017 a zúčastnilo se ho 24 dětí ve věku od 8 do 15 let. Hlavním motivem celotáborové hry byla pověst o blanických rytířích spících v hoře Blaník. Kromě tematického programu pomáhaly děti s údržbou přírodní památky Na Ostrově, kde je předmětem ochrany populace jalovce obecného (Juniperus comunnis) a vypouštěly uzdravená zvířata ze Záchranné stanice ČSOP Vlašim zpět do přírody.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35  -  >>