Všechny aktuality

Vlakem na výlet do Kraje blanických rytířů

aktuality

23.09.2019

Tipů na super výlety najdete na https://www.cd.cz/vlakem-na-vylet/  habaděj. Vyberte si, co vás baví, a vyrazte s vlakem se slevou 75 % pro žáky a studenty. Nejdřív si ale stáhněte do mobilu apku „Vlakem na výlet". Ukáže vám, kde to stojí za to a kudy se tam vydat. Zážitky se pak jen pohrnou. Z podniknutých výletů si navíc přivezete i ČD Body, za které si pak můžete dopřát různé vychytávky, jako třeba jízdenky zdarma. 

V Kraji blanických rytířů doporučujeme v aplikaci „Vlakem na výlet" výlety z vlakových zastávek Ješetice, Heřmaničky, Votice, Olbramovice, Vrchotovy Janovice, Vlašim, Trhový Štěpánov a Zruč nad Sázavou. 

Za králem zvířat z Jiráskových pověstí - miličísnkých lvem - se vydejte z vlakové zastávky Ješetice. Popis výletu zde.

Z nádraží v Heřmaničkách zveme do osady Peklo k památníků táborů oddílu Pražská Dvojka Jaroslava Foglara. Více o výletě zde.

Z vlakového nádraží Votice se vydejte prozkoumat zrekonstruovaný klášter sv. Františka z Assisi. Fotografie a popis trasy výletu zde.

Nádraží Olbramovice je skvělým výchozím bodem k výletu úchvatnou krajinou Přírodního parku Džbány-Žebrák. Provedeme Vás po lesních a polních cestách a vesnických asfaltkách až k bojišti bitvy u Jankova. Trasa výletu zde.

Od vlakové zastávky Vrchotovy Janovice Vás dovedeme ke kouzelnému zámku a zámeckému parku s nezaměnitelným geniem loci. Více o výletu zde.

Zahradník Jáchym Vás provede dalším kouzelným zámeckým parkem, tentokrát ve Vlašimi. Po trase od vlakového nádraží k zámku budete míjet hlavní vlašismké památky. Tip na hravý výlet zde.

Z vlakového nádraží Trhový Štěpánov je to do Muzea Štěpánovska co by kamenem dohodil. Neopomneňte si prohlédnout zdejší židovský hřbitov. Toulavé boty mohou vyrazit na pěší výlet okolo Javornické hůry. Více zde.

Za všemi tajemstvími zámku ve Zruči nad Sázavou se vydejte z vlakového nádraží Zruč nad Sázavou. Trasa výletu a fotografie zde.

 

Tak hurá vlakem na výlet!

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů