Všechny aktuality

Prozkoumejte město Vlašim s rytířem Rolandem!

aktuality

19.08.2019

Zpestřete dětem procházku po městě, které loni oslavilo sedmistovku, questingem. Jde o hru, kterou lze přirovnat k šipkované nebo honbě za pokladem. Cílem hledačky však není jen nalezení samotného pokladu, ale objevování zajímavostí z místního přírodního a kulturního dědictví během pátraní po pokladu.

Vyzvedněte si v Podblanickém infocentru ve Vlašimi letáček s questingem, nebo si ho zdarma stáhněte zde a vytiskněte na domácí tiskárně. Pak už jen nezapomeňte přibalit do batůžku tužku a na nohy obout pohodlné boty.


Pseudogotická kašna s rytířem postavená v roce 1886 na Žižkově náměstí ve Vlašimi. Foto: Martin Špoula

Cestu začněte u vlakového nádraží. Statečný rytíř Roland vás provede po nejzajímavějších místech Vlašimi. Na celkem jedenácti zastaveních budete hledat odpovědi na veršované otázky.  Zjsitíte, v jakých místech býval starý hřbitov, projdete mezi vlašimskými kostely, kašnu na Žižkově náměstí, sochu Samsona, Čínský pavilon a Starý hrad ve Vlašimském parku. Za pomoci odpovědí se vám podaří vyluštit tajenku. Tu pak sdělte v Ekoobchůdku Podblanického ekocentra a můžete se těšit z pokladu!

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů