Všechny aktuality

Pochod okolo Olbramovic vás provede částí Přírodního parku Džbány-Žebrák

aktuality

12.08.2019

Obec a SDH Olbramovice zvou v sobotu 17. srpna 4. ročník turistického pochodu Křížem krážem okolo Olbramovic. 

Na start pochodu se můžete postavit mezi 13. a 14. hodinou u budovy Obecního úřadu Olbramovice.  Cílem, který bude tamtéž, je třeba projít či projet do 18 hodin. 


Okružní trasy pochodu vedou okolo hlavní osady  - Olbramovic. 

Vybrat si můžete ze tří tras - 6, 12 a 20 kilometrů, přičemž nejdelší tarsa je určena především pro cyklisty. 

Na každé z tras čekají hlavně na děti zábavná stanoviště s úkoly. Po cestě budete sbírat razítka. A také se projdete nebo projedete kolem srpnových strnišť, klidných hladin rybníků a létem vonícími lesy... Krátkou trasu v pohodě zvládnou i nejmenší pochodníci, ať už v kočárku, na odrážedle nebo koloběžce. Stačí jen sledovat šipky, značící jednotlivé trasy.

KTEROU TRASU SI VYBERETE?

KRÁTKÁ TRASA (cca 6 kilometrů)
Od olbramovického obecního úřadu vede přes Semtín a Mokřany na hřiště v Tomicích, kde se můžete na stanovišti občerstvit. Další část trasy vás povede k samotě Buda a odsud pak zpět do Olbramovic na limonádu a vuřta.


U kapličky sv. Prokopa v Semtíně bude jedno ze stanovišť pochodu.

STŘEDNÍ TRASA (cca 12 kilometrů)
Zavede vás k dřevěné rozhledně u osady Kochnov, odkud je nádherný výhled na kostelík Chvojen, zámek Konopiště, Kleť, Brdy a televizní vysílač Cukrák u Dobříše. Pokud bude jasno, možná spatříte i pražské věže a horu Říp. Z Kochnova trasa vede přes Semtín a Mokřany do Tomic přes Budu zpět do Olbramovic.


Z kochnovské rozhledny vás čeká úchvatný výhled.

DLOUHÁ TRASA (cca 20 kilometrů)
Ze Semtína na Mokřany vede do Tomic, odsud pojedete po silnici na Ouběnice, dále na Tožici, přes osadu Radošovice nad tožický hřbitov.  Nad Drachkovem pojedete lesní cestou až na asfaltku, z níž odbočíte vlevo na Tožici. Z Tožice se vydáte na Tomice přes Budu zpět do Olbramovic. 


Značná část obce leží v Přírodním parku Džbány - Žebrák. 

V cíli pochodu se můžete těšit na originální diplom, limonádu a špekáček, který si můžete opéct na ohni a také volnou vstupenku do letního kina na promítání české komedie Ženy v běhu.

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů