Všechny aktuality

Obnovu zámku podpoří Zvěstov Open Air!

aktuality

5.08.2019

Na podiu u obecního úřadu na dohled zvěstovského zámku se v sobotu od 14 hodin do nedělních ranních hodin vystřídá celkem sedm kapel - zahrají Totální nasazení, Brutus, Prasátor, Sakra Mejdlo, Baba Jaga a hosté, TAM a Údolí dutých hlav.

Vstupné na festival je 100 korun pro děti a mládež do 18 let, 200 korun pro ostatní. „Na festivalu bude umístěna kasička na dobrovolné příspěvky na financování obnovy zámku a zámeckého parku, v němž se bude nacházet stanové městečko," říká starosta Zvěstova Karel Babický. Kdy jindy se vám poštěstí stanovat v zámeckém parku? 


Nejen zámek, ale i okolní park se podle projektu dočká obnovy. Foto: J. Špačková

Zámek ve Zvěstově se daří rekonstruovat nejen díky dobrovolným příspěvkům a obecnímu rozpočtu, ale také díky dotaci od Středočeského kraje. „Díky 1,7 milionovému příspěvku rekonstrukce zámku pokračuje rychleji, než jsme původně předpokládali. Díky těmto penězům  bude letos dokončena první část severního křídla, které slouží jako přístupová chodba a schodiště pro  přístup do dalšího patra včetně části nového zastřešení," vysvětluje Karel Babický.

I když Zvěstovské čeká ještě mnoho práce, než se zdejší zámekc zaskví v celé parádě, nezapomínají čas od času na zábavu. Nejinak tomu bude v sobotu 10. srpna. Tak přijďte!


 

Pokud dáváte před autem přednost kolu, dostanete se do Zvěstova po cyklotrase č. 112 Louňovice pod Blaníkem – Zvěstov – Jankov – Votice – Kosova Hora.


Obcí procházejí pěší turistické trasy červená turistická značka Votice – Zvěstov – Louňovice pod Blaníkem – Velký Blaník a modrá turistická značka Jankov – Ratměřice – Zvěstov – Šlapánov.

 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů