Všechny aktuality

Nová výstava ve Spolkovém domě v Trhovém Štěpánově připomíná události roku 1939

aktuality

4.07.2019

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského zapůjčila  u příležitosti 80. výročí vytvoření Protektorátu Čechy a Morava, smrti studenta Jana Opletala a uzavření českých vysokých škol Spolkovému domu v Trhovém Štěpánově výstavu připomínající tyto události.

„Výstava ve Spolkovém domě v Trjovém Štěpánově je zpřístupněna od začátku července a potrvá do 15. září letošního roku. Skládá se zhruba ze třiceti informačních listů ve formátu A3 a je umístěna ve školní třídě, protože některé prostory Spolkového domu sloužily ve skončeném školním roce jako prostory pro výuku žáků zdejší základní školy.  Některé informační listy jsou umíětsné na tabuli, jiné přímo na lavicích," říká vedoucí Spolkového domu a Muzea Štěpánovska Jana Vlasáková.

Výstava připomíná osobnost Jana Opletala, popravené studentské funkcionáře a rovněž také poslední žijící pamětníky, kteří byli za tímto účelem vyhledáni.

Výstavu ve Spolkovém domě v Trhovém Štěpánově můžete navštívit každý všední den v časech 9-11 a 12-15.  Spojte prohlídkou výstavy s prohlídkou Muzea Štěpánovska. 

Více o muzeu zde.


Muzeum Štěpánovska a Spolkový dům najdete ve Vlašimské ulici č.p. 62 v Trhovém Štěpánově.

 

Autor: Alena Konvalinová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů