Všechny aktuality

Co s nedělním večerem? Vyrazte s dětmi na pohádku do Votic

aktuality

2.07.2019

Letošní Votické pohádkové léto U Modré kočky ve Voticích  odstartuje 7. července CZI divadlo s pohádkou O křišťálovém srdci. Liduščino divadlo přiveze o týden později Pohádkové písničky pro děti a dětičky. V neděli 21. 7. uvidí děti Kašpárkovo království v podání Bílkova kratochvilného divadla. Divadlo Kapsa sehraje v neděli 28. července pohádku O Kubovi a Marjánce.

Klasické i nové  pohádky v podání známých loutkových divadel

První srpnovou neděli bude na programu Dášenka v podání divadla DOKOLA. Bílkovo kratochvilné divadlo sehraje o týden později Staré pohádky české. Předposlední pohádkou bude Velká mrkvová záhada divadla 100 opic. Letošní Votické pohádkové léto uzavře v neděli 25. srpna Skřítek a červené jablíčko v podání Liduščina divadla.


Votické pohádkové léto se těší velké oblibě. Foto: J. Špačková

Na pohádku vyrazte i za deště

Zastřešený prostor, díky němuž můžete pohodlně a v suchu sledovat pohádku i při nepříznivém počasí, umožňuje, aby děti seděly v bezprostřední blízkosti menšího jeviště (podia), takže je loutky snadno vtáhnou do děje. Malí neposedové, pro které je pohádka dlouhá (obvykle trvá zhruba 45 minut), si mohou vybít svoji energii na dětském hřišti nadohled od podia.  Prostor je zaplocený, takže děti nemají kam utéct, což je pro rodiče obrovskou výhodou. Další výhodou je, že zatímco děti sledují pohádku, rodiče se mohou občerstvit, a to, aniž by zacházeli přímo do budovy restaurace. Venkovní občerstvení je otevřené a díky pohotovému personálu odpadá dlouhé čekání.

 

Kudy ke Kočce?

Vstupné na pohádková představení je 70 korun za osobu. Přímo v areálu je možné „zaparkovat“ jak kola, tak kočárky. Pod zahradou se nachází menší parkoviště pro osobní automobily. Zaparkovat můžete také na městských parkovištích na Komenského náměstí nebo u kostela sv. Františka, případně na parkovišti u křižovatky ulic Javorská a Sadová a těch pár desítek metrů dojít pěšky.

Loutkové pohádky mají po staletí svoje kouzlo a kdo by tvrdil opak, ať se dojde přesvědčit k Modré kočce – každou prázdninovou neděli od 18 hodin.
 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů