Všechny aktuality

Hurá! Na prázdniny do Zruče opět Posázavským pacifikem!

aktuality

30.06.2019

Třicet kilometrů dlouhý úsek se dočkal například výměny kolejnic a pražců, strojního vyčištění kolejového lože, opravy přejezdů, nástupišť, mostů a propustků nebo sanace a očištění skal a opěrných zdí.

Opravy trvaly sedm měsíců, trať v úseku Kácov - Zruč byla ale zavřená od října 2017. 


Opravená část trati z Ledečka do Zruče nad Sázavou. Foto: SŽDC

Zruč láká na nádherný pseudogotický zámek, pečlivě udržovaný park, Vodácké muzeum, interaktivní expozici Příběh řeky Sázavy, ale také na ráj pro děti - dopravní hřiště, kuličkové hřiště, Království medvídků a panenek nebo Zábavně-naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat v zámeckém příkopu. 


Zruč nad Sázavou je rájem pro děti. Foto: Vít Švajcr

Nebo se můžete vydat na rozhlednu Babka. Přímo od vlakového nádraží vás k ní dovede zhruba sedm kilometrů dlouhá Zručská stezka k rozhledně. 

Délka stezky ani její terén nejsou nijak náročné, a tak ji zvládnou jak senioři, tak rodiče s dětmi. Projdete se po zámeckém parku, kolem Chabeřských skal a cílové zastavení je právě u rozhledny Babka.

Rozhledna Babka se nachází v lokalitě „Mezi cestami“ s nadmořskou výškou 451 metrů nad mořem. Je to jedno z nejvýše položených míst v okolí Zruče. Výška vyhlídkové plošiny je 24 metrů nad terénem, celková výška rozhledny je pak 28 metrů.

I rozhledna Babka je zapojená do Velké turistické hry s rozhlednami v Kraji blanických rytířů. Více info zde.

 


Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou. Foto: Vít Švajcr

 

 

 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů