Všechny aktuality

Blaničtí cyklorytíři vyjedou v sobotu 8. června z Načeradce

aktuality

3.06.2019

34 km dlouhá vyjížďka začíná v Načeradci na hřišti a dále pokračuje po cyklotrase s názvem "Po stopách blanických rytířů“. Trasa vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase je instalováno několik zastavení s ilustrovanými legendami o blanických rytířích, vystavěna jsou zde i odpočinková místa pro turisty.


Cyklorytíři letos odstartují z Načeradce. Foto: Vít Švajcr

Letošní trasa povede z Načeradce přes Pravonín, Vracovice, Kondrac, Ostrov, Veliš, Libouň a Louňovice pod Blaníkem zpět do Načeradce. Na každém z těchto míst účastníci získají razítko do své účastnické karty.

Jako každoročně bude pro malé cyklorytíře připravena dětská trasa, kde pro ně budou připraveny zábavné úkoly a sladké odměny. Tentokrát bude dlouhá necelých 8 kilometrů a povede z Načeradce na Štamberk, Pravětice a zpět do Načeradce.

V cíli Blanického cyklorytíře na hřišti proběhne slavnostní pasování všech účastníků na „Blanického cyklorytíře 2019“, které provede blanický rytíř v plné zbroji. Pro všechny zde bude připraveno občerstvení a doprovodný program.


Pasování na Blanického cyklorytíře. Foto: Vít Švajcr

Takže v sobotu 8. června – vezměte kolo a pojeďte s námi!

14. ročník Blanického cyklorytíře je součástí akcí konaných při příležitosti Evropského týdne geoparků.

Více o akci na http://www.cyklorytir.cz

Autor: Bc. Ivana Křížová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů