Všechny aktuality

Vycházejí nové Rytířské noviny!

aktuality

30.04.2019

V letošním roce Rytířské noviny změnily formát. Díky tomu je na výletě snadněji složíte do batůžku. Prostředek tvoří přehledná mapa Kraje blanických rytířů, díky níž se rozhodně neztratíte. Následuje Přehled vybraných turistických cílů. Ty rozhodně musíte navštívit! Dozvíte se i otevírací doby, kontakty a výši vstupného. Nechybí ani kalendář nejvýznamnějších akcí v kraji pod Blaníkem - díky němu rozhodně nic nezmeškáte!

Kromě tipů na cyklistické, pěší i vodácké výlety jsme si pro vás připravili i několik zajímavých témat. Vydejte se za romantikou zámeckých komnat a parků, za kamenným lvem z Jiráskových pověstí nebo na vodu – poradíme vám, kde při splouvání Sázavy z Horky do Kácova přirazit ke břehu.

Rytířské noviny ale také informují o novinkách – ve votickém klášteře si můžete prohlédnout stálou expozici panenek a historických kočárků nebo expozici, připomínající násilnou kolektivizaci českého venkova v 50. letech. V červnu se otevře Vlastivědné muzeum Voticka. Na novou výstavu láká i Muzeum Štěpánovska, Špýchar v Olbramovicích a od září také zámek v Růžkových Lhoticích.

 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tiskové zprávy
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů