Všechny aktuality

Blanický rytíř otevře v sobotu 20. dubna novou turistickou sezonu v Kraji Blanických rytířů

aktuality

16.04.2019

To tu ještě nebylo! Letošní otevírání turistické sezony v Kraji blanických rytířů, které se uskuteční v sobotu 20. dubna od 13 hodin v areálu zámku ve Zruči nad Sázavou, zpestří food festival! V zámeckém parku budete moci ochutnatnejrůznější pokrmy od hod dogů, sýrů, tortill, klobásů a langošů přes pokrmy domácí kuchyně, trdelníků a palačinek až po škvarky či belgické hranolky. Zapíjet to můžete domácí limonádou nebo domácími víny. 

Jako tradičně zahájí otevření turistické sezony pan starosta spolu s blanickým rytířem ve zbroji, který Kraj blanických rytířů odemkne pro turisty velkým klíčem. Poté vystoupí děti z mětařské, základní a základní umělecké školy, které vystřídá Míša Růžičková a její minidiskotéka pro děti. Ty potěší poníci, ale i tvůrčí velikonoční dílny. 

Dorazí i vodáci, kteří si na tento den připravili Společnou retro plavbu na IV. Vodácký festival ve Zruči nad Sázavou. Sraz historických plavidel v Horce nad Sázavou pod jezem je  v 11 hodin. Hladinu Sázavy budou brázdit staré kánoe, laminátky a žebrovky.  Kdo podobný skvost nevlastní, nebo si ho nechce ošoupat, může si v Půjčovně lodí Dronte vypůjčit za 250 korun soudobou plastovou kánoi. Vodácký festival vypukne v 15 hodin v zámeckém parku. Zazpívat si budete moci například s Poutníky nebo s Epidemií.

 „Během akce budou samozřejmě pro veřejnost všechny expozice zručského zámku - malý a velký zámecký okruh, Kolowratská věž, Příběh řeky Sázavy, Vodácké muzeum, Království panenek a muzeum Od verpánku k Baťovi," dodává vedoucí Odboru kultury, školství a sportu a vedoucí zručského informačního centra Mgr. Martina Fialová. 

 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů