Všechny aktuality

Přijeďte v neděli 7. dubna do Louňovic pod Blaníkem podpořit dobrou věc! Čeká vás výstava, divadýlko, hudební vystoupení i stánky s lokálními produkty

aktuality

3.04.2019

Návštěvníci se mohou těšit na společné odpoledne s hudbou, výstavou a dobročinným záměrem formou bazárku. Na místě budou připraveny stánky s lokálními produkty i věci z druhé ruky. Součástí bude také diskuze na téma oživení louňovického parku, hry pro malé i velké a samozřejmě chutné občerstvení. Opomenout nelze loutkové divadlo, které začne v 15:30. Výtěžek z akce bude použit jako příspěvek pro Psí cestu František. 

 

Na podrobnosti jsme se ptali jedné z pořadatelek, Lucie Sedlákové. 

Pokolikáté akci pořádáte a proč vlastně vznikla? 
Akci pořádáme již po několikáté. Prvotní myšlenkou bylo oživení života v Louňovicích pod Blaníkem. Zároveň v městysi, na náměstí, vznikla malá, komunitní galerie LunAteliér, se kterou jsme chtěli zájemce z blízkého i širokého okolí seznámit. Důležité pro nás bylo i setkávání se sousedy. Postupem času se z "pouhého" bazárku v okolí galerie stala akce i s kulturním programem a charitativní myšlenkou. A na takovou akci se mohou příznivci těšit i nyní, v neděli 7. dubna od 14 hodin. Výtěžek z akce poslouží na Psí cestu František.

Připravili jste výstavu a dobročinný bazárek. Na co se konkrétně můžeme těšit?
Výstava se bude věnovat historii parku, který se nachází na náměstí (je u něj památník padlým za 1. světové války). A zároveň i možné obnově samotného parku. Výstava se bude konat v již zmíněné galerii, která se nachází na náměstí, ve zdejším statku. Dobročinný bazárek bude před galerií, na náměstí. Stánky nabídnou nejen věci z druhé ruky, ale i domácí a lokální výrobky. Výtěžek ze samotného bazárku a příspěvků od návštěvníků poslouží charitativním účelům - na Psí cestu František v Karhuli.

Na náměstí bude možné ve stáncích zakoupit lokální produkty. Co si budeme moci odnést domů?
Například květiny, keramiku, potraviny, kosmetiku a mnoho dalšího.

Součástí odpoledne bude také diskuze o využití parku...
Diskuze se bude věnovat parku na náměstí. Městys by rád park v budoucnu revitalizoval, proto chceme se zájemci diskutovat o tom, jak by se park mohl změnit, aby byl více přístupný lidem. Diskuze se z největší pravděpodobností uskuteční v galerii. Lidé budou moci své názory psát do dotazníků, následně se bude nad daným tématem diskutovat.

Která kapela odpoledne zpříjemní?
Bude to vlašimská kapela Náhodná setkání.

 

Úvodní foto: Martin Špoula

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů