Všechny aktuality

Masopustní veselí v Kraji pod Blaníkem nekončí

aktuality

1.03.2019

Únorový festival pod širým nebem se vydařil

MILIČÍN Kdo z nás se ještě nikdy nezúčastnil hudebního festivalu, mohl využít příležitost a nasát  „fesťáckou" atmosféru v sobotu 16.února na miličínském rynku. Tradiční masopustní představení již z plakátů slibovalo účast nejrůznějších interpretů a skupin všelijakých žánrů. Pozvaní hosté svou účast potvrdili a na místo skutečně dorazili. Pro nocležníky bylo nachystáno plně funkční stanové městečko.

Diváci, kteří se za slunečného počasí dostavili v rekordním počtu, si tak přišli na své. Vždyť na podiu se předvedl rock, punk, swing, folk či pop music, dokonce došlo i na české národní tance – sousedskou, furiant či polku, které nám s laskavostí přijely zatančit sestry z T.J.Sokol Louňovice pod Blaníkem. Dějovou linku tentokrát nesl příběh moderátora, kterému se nedostavila kolegyně. Jeho řeč i činy navazovaly na jednotlivé výstupy a celé vystoupení tak působilo svižným dojmem.

Nyní ale vážněji. Příprava a realizace celé této akce (součástí byla i večerní masopustní zábava) byla velmi náročná. První zkoušky začaly již v předvánočním čase. Ačkoliv akci pořádala místní Tělocvičná jednota, účastníky byli zástupci napříč všemi miličínskými spolky, všech věkových kategorií. Bez pomoci obecního úřadu, bez dětí ze základní školy a bez ochoty i talentu našich občanů a hostů odjinud by nebylo možné podobnou událost vytvořit.

Příznivá je také skutečnost, že část zisku vložíme do dalších opravných prací v budově sokolovny,se kterými se začne v březnu tohoto roku. A příští rok nashledanou třeba na Milifestu číslo dvě...

Za T.J.Sokol a Obec Miličín s poděkováním Jana Plačková

Foto: Terka Pechačová

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů