Všechny aktuality

V únoru na výlet?

aktuality

31.01.2019

Kam se vydat a kde nenarazíte na zavřené dveře? Mnoho zajímavých turistických míst je na zimu zavřeno a člověk marně hledá, kam by se o víkendu podíval. Proto jsme pro vás připravili pár tipů na výlet, která nejsou v tomto chladném období zavřená.

Můžete si vyšlápnout na některou z následujících rozhleden:

Rozhledna Babka u Zruče nad Sázavou, rozhledna na bájné hoře Blaník (ta je otevřena pouze o víkendech) nebo rozhledna Kovářka, kde je otevřeno každý pátek a sobotu.

Pokud neradi chodíte, ale přesto rádi sportujete, můžete vyrazit na brusle na zimní stadion ve Vlašimi. Otevřeno je každý pátek od 20:15 do 22:15, sobotu a neděli od 14:30 do 16:30 hodin.

Vy, kteří jste zvídaví a rádi zjišťujete nové a zajímavé informace, tak i pro vás máme několik tipů. Určitě navštivte Dům přírody Blaníku, ve kterém je do konce března výstava o národních geoparcích České republiky. Nebo se podívejte do návštěvnického střediska Vodní dům v Hulicích, které i v zimě nabízí zajímavou vnitřní expozici o vodě a životě v ní. Také Muzeum Štěpánovska v Trhovém Štěpánově je otevřeno od pondělí do pátku v době 9:00 – 11:00 a 12:00 – 15:00 hodin.

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů