Všechny aktuality

Silvestr můžete oslavit na Blaníku

aktuality

31.12.2018

Dům přírody Blaníku u Krasovic je dnes otevřený až do 17 hodin. Prohlédnout si můžete expozici věnovanou přírodním, geologickým a kulturně historickým zajímavostem Podblanicka. Blíže poznáte některé typy přírodních stanovišť v oblasti, rostliny, které zde rostou a živočichy, kteří zde žijí. Zajímavou formou se seznámíte s legendou o blanických rytířích – průvodcem a maskotem Domu přírody Blaníku je totiž blanický rytíř. Dům přírody nabídne jak hravé prvky pro děti, tak hlubší informace o regionu. 
Prohlídku si můžete zpříjemnit občerstvením, pokud si s sebou přivezete špekáčky, můžete si je na venkovním ohništi opéct.

Dům přírody Blaníku je zároveň skvělým startem výstupu na Velký Blaník. K rozhledně vás dovede červená turistická značka a zastavení naučné stezky S rytířem na Blaník.  Pozor - trasu nedoporučujeme, pokud s sebou budete mít kočárek. 


Rozhledna na Velkém Blaníku. Foto: Romana Borkovcová, soutěž Zimní krásy v Kraji blanických rytířů

Rozhledna na Blaníku je otevřená 31. prosince do 16 hodin. Pokud už máte na dnešní odpoledne jiné plány, můžete ji navštívit i první den roku 2019 - 1. ledna bude otevřeno od 10 do 16 hodin. 

Úvodní fotografie: www.dumprirody.cz

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů