Všechny aktuality

Kam o druhém prosincovém víkendu? Do pekla ve zručském zámku nebo na adventní jarmarky do Domašína nebo Odlochovic. Máme pro vás mnoho tipů

aktuality

5.12.2018

Vánoční ladění ve Vlašimi

Přijďte se vánočně naladit do Spolkového domu ve Vlašimi. V sobotu 8. prosince mezi 14:00 a 17:00 pro vás připravil tradiční akci Vánoční ladění. Těšit se můžete na vánoční písně a koledy v podání dětí z MŠ K Vodárně Vlašim, vánoční písně a koledy známé i neznámé v podání kapely Somráček a na překvapení za zahradě Spolkového domu zakončené zpíváním
koled u vánočního stromku. Celé odpoledne budou nejen pro děti připravené tvořivé dílny, pečení a zdobení perníčků, vánoční tradice a vánoční dobroty.

Adventní jarmark v Domašíně

Tradiční domašínský adventní jarmark se koná v sobotu 8. prosince. V místním kostele sv. Jakuba staršího vystoupí od 11:15 děti z čechtické školky, od 12:00 děti z místní školky Sedmikráska, po nich Pěvecký sbor Jordánek. Mezi vystoupeními dětí a po Jordánku zahrají venku Náhodná setkání. Popelku, která přijde kočárem, taženým koňmi, ve 14:00, přivítají malé tanečnice. Kolem 15. hodiny přijde do kostela Mikuláš. Hudba bude znít až do 17:00. Po celý den si můžete v dílničkách v budově bývalé školy vyrobit dárky a dekorace, od 12:00 do 15:00 se můžete svézt v kočáře taženém koňmi, ve stejnou dobu bude své umění na náměstí předvádět sokolník. Chybět nebudou stánky s tradičním adventním zbožím a dobrotami.

Peklo na zámku ve Zruči nad Sázavou

V sobotu 8. prosince se zručský zámek promění v peklo. Mezi 16:00 a 19:00 se děti mohou těšit na hry, soutěže a samozřejmě nadílku od Mikuláše. Nebude chybět ani překvapení na závěr. Na akci se registrujte na http://www.certinazamku.cz

Adventní jarmark v Odlochovicích

Zámek, parkl a kaple sv. Jana Nepomuckého jsou kouzelnými kulisami tradičního Vánočního jarmarku. Na nádvoří zámku v Odlochovicích začíná v neděli od 11:00. Zakoupit budete moci dekorace a dobroty prodejců z regionu, ale také klientů místního Integrovaného centra sociálních služeb. Nahlédnout budete moci do místních dílen, návštěvníky budou vítat andělé. V letošním roce jarmark v 16:00 zakončí v zámecké kapli Adventní koncert skupiny Ráchel. 

Adventní neděle v paraZOO

O druhé adventní neděli 9. prosince se vydejte za zvířátky do paraZOO. Ta tradičně odpočítává čas do Vánoc programem o adventních nedělích.  Od 10:00 do 15:00 mohou děti vyzkoušet svou zručnost v tvůrčích dílničkách, dospělí zase získají tipy na pěkné vánoční dárky.  Vánoční přání nebo dárek se bude líbit také hendikepovaným zvířatům, jak pomoci a potešit, se dozvíte přímo na akci v paraZOO.

Vánoční výstava a připomínka posledních narozenin Františka Ferdinanda d Este na Konopišti

V sobotu 8. a v neděli 9. prosince, vždy od 14:00 do 17:00, můžete na zámku Konopiště navštívit výstavu o vánočních zvycích a výzdobě šlechtických sídel, tentokrát doplněná o prohlídku, připomínající poslední narozeniny arcivévody Františka Ferdinanda d´Este.

 

 

 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů