Všechny aktuality

Kam o druhém prosincovém víkendu? Do pekla ve zručském zámku nebo na adventní jarmarky do Domašína a Odlochovic. Máme pro vás mnoho tipů

aktuality

5.12.2018

Vánoční ladění ve Vlašimi

Přijďte se vánočně naladit do Spolkového domu ve Vlašimi. V sobotu 8. prosince mezi 14:00 a 17:00 pro vás připravil tradiční akci Vánoční ladění. Těšit se můžete na vánoční písně a koledy v podání dětí z MŠ K Vodárně Vlašim, vánoční písně a koledy známé i neznámé v podání kapely Somráček a na překvapení za zahradě Spolkového domu zakončené zpíváním
koled u vánočního stromku. Celé odpoledne budou nejen pro děti připravené tvořivé dílny, pečení a zdobení perníčků, vánoční tradice a vánoční dobroty.

Adventní jarmark v Domašíně

Tradiční domašínský adventní jarmark se koná v sobotu 8. prosince. V místním kostele sv. Jakuba staršího vystoupí od 11:15 děti z čechtické školky, od 12:00 děti z místní školky Sedmikráska, po nich Pěvecký sbor Jordánek. Mezi vystoupeními dětí a po Jordánku zahrají venku Náhodná setkání. Popelku, která přijde kočárem, taženým koňmi, ve 14:00, přivítají malé tanečnice. Kolem 15. hodiny přijde do kostela Mikuláš. Hudba bude znít až do 17:00. Po celý den si můžete v dílničkách v budově bývalé školy vyrobit dárky a dekorace, od 12:00 do 15:00 se můžete svézt v kočáře taženém koňmi, ve stejnou dobu bude své umění na náměstí předvádět sokolník. Chybět nebudou stánky s tradičním adventním zbožím a dobrotami.

Peklo na zámku ve Zruči nad Sázavou

V sobotu 8. prosince se zručský zámek promění v peklo. Mezi 16:00 a 19:00 se děti mohou těšit na hry, soutěže a samozřejmě nadílku od Mikuláše. Nebude chybět ani překvapení na závěr. Na akci se registrujte na http://www.certinazamku.cz

Adventní jarmark v Odlochovicích

Zámek, park a kaple sv. Jana Nepomuckého jsou kouzelnými kulisami tradičního Vánočního jarmarku. Na nádvoří zámku v Odlochovicích začíná v sobotu od 12:00. Zakoupit budete moci dekorace a dobroty prodejců z regionu, ale také klientů místního Integrovaného centra sociálních služeb. Nahlédnout budete moci do místních dílen, návštěvníky budou vítat andělé. V letošním roce jarmark  zakončí v zámecké kapli  koncert Kateřiny Ševidové. 

Adventní neděle v paraZOO

O druhé adventní neděli 9. prosince se vydejte za zvířátky do paraZOO. Ta tradičně odpočítává čas do Vánoc programem o adventních nedělích.  Od 10:00 do 15:00 mohou děti vyzkoušet svou zručnost v tvůrčích dílničkách, dospělí zase získají tipy na pěkné vánoční dárky.  Vánoční přání nebo dárek se bude líbit také hendikepovaným zvířatům, jak pomoci a potešit, se dozvíte přímo na akci v paraZOO.

Vánoční výstava a připomínka posledních narozenin Františka Ferdinanda d Este na Konopišti

V sobotu 8. a v neděli 9. prosince, vždy od 14:00 do 17:00, můžete na zámku Konopiště navštívit výstavu o vánočních zvycích a výzdobě šlechtických sídel, tentokrát doplněná o prohlídku, připomínající poslední narozeniny arcivévody Františka Ferdinanda d´Este.

 

 

 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů