Všechny aktuality

V Kraji blanických rytířů začíná advent

aktuality

28.11.2018

Páteční (30. listopadu) Adventní jarmárek v Jankově
Navštívit můžete Adventní jarmárek v Základní škole v Jankově.  Dárky a dekorace můžete nakoupit, koledy si poslechnout a ve školní kavárně posedět v pátek 30. listopadu mezi 14. a 17. hodinou.

Páteční (30. listopadu) rozsvícení stromečku ve Voticích
Na pátek 30. listopadu chystá rozsvícení vánočního stromečku i Město Votice. Stříbrný smrk a s ním celé Komenského náměstí včetně kašny se rozsvítí úderem 17. hodiny. V programu, který začne ve 14 hodin, zazpívají děti ze základní a základní umělecké školy a Petr a Madlenka Čejkovi. Náměstí budou lemovat stánky s řemeslnými výrobky, pochutinami a dekoracemi, před starou radnicí vyroste betlém. 


Komenského náměstí ve Voticích se poprvé rozsvítí 30. listopadu úderem 17. hodiny. Foto: Miroslav Brdek

Sobotní (1. prosince) Adventní farmářský trh v Benešově
Rádi byste si Vánoce zpestřili dobrotami od českých, potažmo regionálních farmářů? Chybí vám ořechy do rohlíčků, červená jablíčka na štědrovečerní stůl nebo třeba dekorace? Pořídit je můžete na Adventním farmářském trhu na Masarykově náměstí. Vyplatí si přivstat, prodej začíná od 8 hodin.

První adventní neděle 2. prosince ve Zruči nad Sázavou
Nakoupit vánoční dárky i adventní dekorace můžete na Předvánočním jarmarku ve Zruči nad Sázavou. Pravou adventní atmosféru přijďte do zručského dvora načerpat v neděli 2. prosince od 14 hodin. Před zámkem bude rozsvícen vánoční strom. 


V neděli 2. prosince můžete vánoční dárky nakoupit na Předvánočním jarmarku. Foto: Město Zruč nad Sázavou

Adventní neděle 2. prosince ve Vlašimi
O první adventní neděli se do vánočního hávu oděje také Husovo náměstí ve Vlašimi. Kromě rozsvícení vánočního stromu se můžete od 15 hodin těšit na vystoupení zpěvačky Kateřiny Ševidové v doprovodu Zdeňka Kopeckého, Sester v akci, ZUŠ Vlašim, souboru Benešáček a dětí z mateřských a základních škol z Vlašimi a Chotýšan. Chybět nebude svařák, pečené kaštany, trdeník a další vánoční pochutiny.


Do programu adventních akcí ve Vlašimi se zapojují děti z místních základních a mateřských škol. Foto: Město Vlašim

Nedělní (2. prosince) rozsvícení vánočního stromu v Benešově
Úderem 17. hodiny se rozsvítí vánoční strom také v Benešově. Masarykovo náměstí bude zdobit od neděle 2. prosince až do Tří králů. V programu, který začne hodinu před rozsvícením, vystoupí Základní umělecká škola J. Suka, trubači, pěvecký sbor nebo týnecká popová kapela Czech It.

 

Úvodní foto: Archiv Města Vlašimi

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie:
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů