Všechny aktuality

Včelí svět chystá Perníčkový víkend

aktuality

22.10.2019

Nazdobit si perníčky podle své fantazie nebo se zdobení naučit můžete ve Včelím světě jak v sobotu tak v neděli vždy od 10 do 16 hodin.

Nazdobené perníčky si můžete odnést nebo je přikusovat k šálku čaje s medem. 

Akce je vhodná pro rodiny s dětmi - zdobení perníčků můžete spojit s prohlídkou expozice. 


Expozice ve Včelím světě v Hulicích bude děti bavit. Foto: Vít Švajcr

Včely a jejich život jsou výbornou „výukovou pomůckou“, na níž lze ukázat spoustu přírodních zákonitostí, učit děti chápat a respektovat přírodu.
Expozice je srozumitelná i pro děti, které láká interaktivními prvky. „Mohou si vyzkoušet sestavit včelí úl, „proletět“ se jako včely mezi obřími plástvemi, sestavit si puzzle, vyzkoušet si včelařský klobouk a další pomůcky nebo si zkusit vyrobit svíčku z voskové mezistěny,“ říká Jarmila Pavlicová ze Včelího světa a doplňuje, že dospělí bývají překvapeni smyslovými požitky, které expozice nabízí, ať už je to práce se včelím voskem, čichohra v expozici i v bylinkové zahrádce nebo různé zvuky, které včely vydávají.


Včelí svět v Hulicích ukončí Perníčkovým víkendem letošní návštěvnickou sezónu. Foto: Včelí svět Hulice

Vánoce jsou sice až za dva měsíce, ve Včelím světě už nyní můžete zakoupit originální vánoční dárky pro své blízké - med, medovinu a další včelí produkty, kosmetiku s propolisem, ale i drobné dárkové předměty s motivem včel , perníky a cukrovinky. 

Více informací na: http://www.vcelisvet.cz/

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů