Všechny aktuality

Zručský zámek bude v sobotu v zajetí strašidel

aktuality

18.10.2018

Rezervovat si netradiční staršidelnou prohlídku můžete na e-amilu infocentrum@mesto-zruc.cz nebo na telefonním čísle 327 531 329.
Akce je vhodná pro rodiny s dětmi, jejichž úkolem bude zámek ze spár strašidel vysvobodit. 


Strašidelný zámek bude děti bavit. Foto: Infocentrum Zruč nad Sázavou

Zámecké expozice můžete navštívit ještě o říjnových víkendech

Pokud se strašidel bojíte, navštivte zámek za denního světla. Zámek pamatující mocný rod Kolowratů i neméně slavný rod Schebků, v jehož čele stál „Král železnic”, lze navštívit denně od května do září, v říjnu již jen 13.,14.,21.a 28. 10. od 9:00 do 11:30 a od 12:00 do 17:00. Po zimní pauze se zámecké expozice otevřou opět až o dubnových víkendech.
Více na http://www.zamek-zruc.cz


Zámek ve Zruči nad Sázavou vypadá jako z pohádky. Foto: Jana Špačková

Procházka parkem - po celý rok a zadarmo

Po celý rok si však můžete prohlédnout park, obklopující zámek.
Příjemnou procházku v délce dvou kilometrů nabízí naučná stezka zámeckým parkem.  „Čeká vás čtrnáct zastavení s naučnými informačními tabulemi a zajímavými úkoly, dobovými snímky a popisy vzácných stromů – pro jejich popis můžete použít chytrý telefon s aplikací na čtení QR kódů. Jednotlivá zastavení vám představí zručský zámecký park zblízka, na např. vzácné sochy, psí hřbitov nebo romantické jezírko s altánkem. Děti potěší přírodní herní prvky, a to průlez dutým kmenem a hmatový chodník. Park je otevřen po celý rok a vstup je zdarma,“ zve k návštěvě Martina Fialová ze zručského infocentra.

Pečlivě udržovaný park ve Zruči nad Sázavou. Foto: Infocentrum Zruč nad Sázavou

Pokud se chcete vydat na delší procházku, využijte stezku k rozhledně Babka. Začíná u vlakového nádraží. Dalším výchozím bodem může být náměstí MUDr. J. Svobody. Trasa o délce necelých sedmi kilometrů vede nenáročným terénem, který bez problému zvládnou senioři i děti. Přes zámecký park si vyšlápnete na vyhlídku z Chabeřických skal. Odsud už je to na Babku, co by kamenem dohodil. „Rozhled z výšky čtyřiadvaceti metrů stojí za to. Zajímavosti o rozhledně a jejím okolí vám v této výšce sdělí originální klikotoč,“ prozrazuje Fialová.


U rozhledny Babka. Foto: Vít Švajcr

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie:
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů