Všechny aktuality

Podzim patří výlovům - přijďte ochutnat kapra ze zámeckého rybníka

aktuality

18.10.2018

Právě podzimní výlov může být skvělou přílěžitostí, jak si prohlédnout areál zámku v Odlochovicích.


Výlov zámeckého rybníka v Odlochovicích. Foto: ICSS Odlochovice

V zámku sídlí Integrované centrum sociálních služeb, které slouží jako zařízení pro lidi s mentálním nebo kombinovaným postižením. Areál je veřejnosti otevřený a několikrát do roka zve veřejnost na tradiční akace, ať už jsou to jarmarky, slavnosti nebo třeba výlov zámeckého rybníka.   


Odlochovický zámek s kaplí sv. Jana Nepomuckého. Foto: KBR

Zaparkovat můžete před zámkem nebo na návsi. Areál tvoří nádvoří s kaplí svatého Jana Nepomuckého z roku 1737, zámek přestavěným koncem 18. století z původní tvrze a pečlivě udržovaný park.Ten pochází z druhé poloviny 19. století a je přístupný veřejnosti. Jeho součástí jsou umělecké a architektonické prvky, například sochařská výzdoba u kašny znázorňující alegorie ročních období z první čtvrtiny 18. století, či zahradní altánek a v jeho blízkosti stojící umělá jeskyně. Nahlédnout můžete do keramické, výtvarné nebo textilní dílny, kde si můžete zakoupit něco jen tak pro radost.


Akce pořádané ICSS Odlochovice se těší velké oblibě návštěvníků. Foto: ICSS Odlochovice

Na návsi v Odlochovicích si můžete prohlédnout exponáty v mělém hasičském  muzeu. Jeho stěny jsou prosklenné, takže nemusíte hledět na otevírací dobu. Nejmenší potěší dětské hřiště u Rumcajse a Manky.

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů