Všechny aktuality

Světla rozzáří vlašimský zámecký park. Netradiční podívaná je přichystaná na páteční i sobotní večer

aktuality

25.09.2018

Akce Světla v parku se uskuteční v pátek i v sobotu vždy od 19:30. Dvoudenní konání akce je zvoleno kvůli případné páteční nepřízně počasí - návštěvníci parku o show nepřijdou, budou ji moci zhlédnout v sobotu.
Pořadatel – Město Vlašim – slibuje nezvyklou podívanou, tak trochu v jiném světle se ukáže jedna z největších dominant parku - Čínský pavilon.


Čínský pavilon se poslední pátek a sobotu v září ukáže v tak trochu jiném světle. Foto: Jana Špačková

Pokud dáváte přednost procházkám ve dne, ve vlašimském zámeckém parku můžete strávit klidně celé odpoledne. Stejně jako se mění roční období, ukazuje park svoje tváře. Teď na podzim se začíná pěkně vybarvovat a získává nezaměnitelné kouzlo. 


Ve Vlašimském parku se neztratíte - provedou vás informační panely. Foto: Jana Špačková

V působivé kulise zeleně, v údolí řeky Blanice, jsou zakomponovány romantické stavby, z nichž nejstarší pocházejí z poslední čtvrtiny 18. století.
Starý hrad, Čínský pavilon, sochu Samsona nebo Benátskou studánku najdete snadno díky ukazatelům. Nebo se nechte vést naučnou stezkou, která vám kromě kulturních zajímavostí představí také přírodní hodnoty parku. Včetně tematických odboček vás čeká zhruba pětikilometrová trasa s osmnácti zastaveními. Na některých z nich naleznete tabule s kvízy nebo třeba virtuální prohlídkou Čínského pavilonu. Herní prvky potěší i poučí malé návštěvníky.


Park se rozkládá kolem řeky Blanice. Přejít ji můžete po několika mostcích. Foto: Jana Špačková

Park si můžete také prohlédnout s průvodcem. „Během hodiny a půl trvající procházky zájemce seznámíme s historií parku, původně lovecké obory a zámecké zahrady,“ říká vedoucí Podblanického infocentra Lenka Röschelová. Návštěvníkům doporučuje, zapůjčit si v infocentru piknikový koš s dekou – stačí si ho objednat půl hodiny před vyzvednutím.  Parkem je možné projet také kočárem, taženým koňmi. Kontakt na provozovatele této služby vám rádi zprostředkují v infocentru na nádvoří zámku.


 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů