Všechny aktuality

Další horký den? Nejlépe vám bude na vlašimském koupališti

aktuality

6.08.2018

Jako i v případě jiných měst se letní práce na silnici a s nimi následné uzavírky nevyhnuly ani Vlašimi. Ke Sportovnímu areálu Na Lukách se nejsnáze dostanete, když projedete Palackého náměstí, na křižovatce se dáte do Divišovské ulice, kolem Základní školy Sídliště. Navedou vás menší ukazatele na sloupech. Po vjezdu do areálu můžete bezplatně zaparkovat na odstavné ploše mezi koupalištěm a zimním stadionem.Vstupné do areálu, který provozuje Město Vlašim, respektive jeho příspěvková organizace, je příznivé hlavně pro rodiny s dětmi – rodinné vstupné bez omezení doby pobytu v areálu je 120 korun, děti do tří let mají vstup zdarma. Přijít můžete už v deset hodin a odejít klidně až v sedm večer.

Areálu vévodí sedmdesát šest metrů dlouhý žlutý tobogán, který sklízí úspěch hlavně u dětí a teenagerů. Tobogán ústí do velkého padesát metrů dlouhého bazénu s hloubkou od 120 do 180 centimetrů. Pro děti je určen malý výukový bazén s hloubkou do 80 centimetrů a fontánkou. Batolata si vodní radovánky užijí v dětském brouzdališti s chrličem a skluzavkou. Vstup do bazénů je bezpečný, okraje nekloužou. Na bezpečnost dohlížejí školení plavčíci.

Poměrně velký areál se zaplní až odpoledne, dopoledne patří hlavně maminkám s dětmi. I tak si v klidu rozložíte deku a budete mít dost prostoru ke slunění nebo plavání.Koupaliště bylo vybudované s ohledem na možnost strávit v něm celý den – a nenudit se. Zahrát si můžete stolní fotbálek, volejbal, nohejbal, badminton, je zde šachový stůl, nejmenší ocení pískoviště přímo u brouzdaliště nebo dětské hřiště u stánku s občerstvením.  

Samozřejmostí jsou toalety zdarma. Funguje i wifi připojení, úschovna kol nebo skříňky na uzamčení hodnotnějších osobních věcí, které nechcete nechat ležet na dece.

Místní občerstvení Na Koupáku nabízí vcelku pestrý výběr rychlého občerstvení – od hranolek a párků v rohlíku po langoše, hamburgery a kuřecí nugetky. Ceny jsou přijatelné – za párek v rohlíku dáte 25 korun, za langoše 40, výborné Latte vás vyjde rovněž na 40 korun, dětské pitíčko na dvacku. Překvapí nabídka míchaných koktejlů a nechybí točená zmrzlina. Posadit se můžete buď přímo v budově občerstvení nebo na terase.

I přes vysokou návštěvnost vlašimského koupaliště je areál udržovaný v čistotě, a to včetně veřejných toalet.

 

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů