Všechny aktuality

Hrajte Velkou turistickou hru s rozhlednami a vyhrajte let letadlem

aktuality

21.06.2018

Národní geopark Kraj blanických rytířů si můžete prohlédnout pěkně z výšky. Umožní vám to devítka rozhleden a vyhlídkových věží, rozesetých po celém území geoparku. Každá z nich je unikátní, každá má své kouzlo a svůj příběh. Nechte se vést Velkou turistickou hrou s rozhlednami, sbírejte indicie a staňte se Rytířem rozhleden! Navíc se můžete zúčastnit slosování o hlavní cenu turistciké hry  - vyhlídkový let letadlem nad Krajem blanických rytířů pro dvě osoby!

Jak hrát?
K hře potřebujete leták Velká turistická hra s rozhlednami. 
Leták turistické hry si můžete vyzvednout v informačních centrech ve Vlašimi, Zruči nad Sázavou a Voticích, v obchůdku paraZOO ČSOP Vlašim a na jednotlivých vyhlídkách a rozhlednách. Také si ho můžete stáhnout zde. V letáku hry najdete nejen soutěžní otázky, týkající se jednotlivých vyhlídek a rozhleden, ale i mnoho zajímavostí o nich, návštěvní doby a také tipy na výlety v okolí. Součástí letáku je také mapa geoparku Kraj blanických rytířů, která vás navede, kde rozhledny hledat.

Jak získat jednotlivé indicie?
Navštivte rozhlednu na Velkém Blaníku, zámeckou věž a věž Husova sboru ve Vlašimi, věž Václavku ve Voticích, rozhlednu Babka a Kolowratskou věž ve Zruči nad Sázavou, věž hradu Šelmberk u Mladé Vožice, rozhlednu Špulku u Lbosína a rozhlednu Kovářku u Moravče - Slapska. Indicie (odpovědi na jednotlivé otázky) se skrývají právě na rozhlednách a vyhlídkách. Víte třeba, kolik metrů je vysoká rozhledna na Velkém Blaníku? Kolik prken je v podlaze vyhlídkové věže votické Václavky? Kolik jazykových mutací turistických informací si můžete poslechnout  z klikotoče na rozhledně Babka?

Jak se stát Rytířem rozhleden a jak vyhrát let letadlem?
Všech devět indicií (číselných odpovědí na otázky) sečtěte. Výsledek (číselný kód) ukažte v jednom z infocenter ve Vlašimi, Voticích, Zruči nad Sázavou nebo na rozhledně Kovářce, kde budete pasováni na Rytíře rozhleden. Číselný kód se svým jménem a e-mailem (nebo telefonním číslem) zde můžete zapsat do připravených archů, tím budete zařazeni do slosování o let letadlem. Případně můžete výsledek poslat na adresu pořadatele hry: Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Pláteníkova 264, 258  01 Vlašim, nebo na e-mail: kbr@csop.cz

Do kdy soutěžíme?
Na rytíře rozhleden můžete být pasováni nejdéle 11. 11. 2018. Ve stejný den proběhne losování hlavní ceny hry - letu letadlem pro dvě osoby. Do losování budou zařazeny správné číselné kódy, které obdržíme do 9. 11. 2018.

Autor: Mgr. Jana Špačková
Kategorie: soutěž
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů