Všechny aktuality

Kolu zdar!

aktuality

7.06.2018

Je vám málo nebo moc? Na věku nezáleží, pokud máte chuť, pojeďte s námi! 

Blanický cyklorytíř má již několikaletou tradici, i když se každý rok startuje z jiné obce. Jedná se o vyjížďku po cyklotrase „Po stopách blanických rytířů“ v okolí hory Blaník, která je opředena pověstmi o spícím vojsku. Trasa má vždy několik zastavení a kontrolních bodů. Po cestě jsou rozmístěny informační tabule nejen o zdejším kraji, fauně i flóře, ale také o již zmiňované pověsti. Letošní ročník se uskuteční již tuto sobotu 9. června se startem u Farního muzea v Kondraci. Pokud si a nevěříte na celých 34km, můžete projet jen část cesty.

„Blanický cyklorytíř je výjimečný tím, že funguje na spolupráci několika obcí kolem Blaníků. Místní lidé jako dobrovolníci chystají jednotlivá zastavení, kde často nechybí ani nějaké to občerstvení. Bez nich by akce vůbec být nemohla. Pořadatelství se každý rok střídá. Lidé už si zvykli k nám jezdit, podle počasí se návštěvnost pohybuje od 200 do 600 lidí. Není to žádný závod, ale spíš pohodové setkání a projížďka kouzelnou krajinou pro celu rodinu,“ prohlásila Ivana Křížová z národního geoparku Kraj blanických rytířů.

Vezměte s sebou i děti, protože právě pro ně je připravena kratší, přibližně 8 kilometrová trasa s vědomostními i jinými soutěžemi. Na každém stanovišti dostanou razítko a můžou pokračovat. Na závěr všechny účastníky čeká slavnostní pasování na cyklorytíře roku 2018, každý dostane diplom. Nebude chybět ani občerstvení.

Více informací na: http://www.cyklorytir.cz/cs/1071-aktualni-rocnik

Autor fotografií: Vít Švajcr

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie: Tip na výlet
Projekt: Kraj blanických rytířů
Kraj blanických rytířů