Všechny aktuality

Co zajímavého najdeme v Čechticích?

aktuality

4.06.2018

Chcete-li strávit klidnou dovolenou, zkuste Čechtice. V místní krajině je prostor pro koupání, houbaření i cykloturistiku. Díky zdejší atmosféře si tuto oblast oblíbil režisér, scénárista a držitel filmového Oskara Zdeněk Svěrák.

Co tu najdete zajímavého? V Čechticích se můžete podívat na kostel sv. Jakuba, který byl vystaven v gotickém stylu, ale později byl přestavěn. V blízkosti kostela stojí mohutné lípy a zvonice, která je přestavená stejně jako kostel. U ní najdete také památník obětem první a druhé světové války. Barokní zámek, který je umístěn na náměstí, bohužel není přístupný pro veřejnost.

Dále na čechtickém náměstí uvidíte sochu sv. Václava a Panny Marie z roku 1900. Obecní úřad sídlí v renezanční budově, která slouží i jako zázemí několika drobných provozoven.  „Je dominantou čechtického náměstí a ve směru od Vlašimi je dominantou celé obce,“ prohlásil starosta městyse František Nebřenský. Budova původně sloužila jako sklad soli. Nejednalo se o kuchyňskou sůl, nýbrž o dusičnan sodný, který se přidával do střelného prachu. Získával se složitým postupem z exkrementů zvířat pro potřeby armády. Dohled nad touto činností vykonával takzvaný salnitrník, což býval obvykle vysloužilý voják.

 

Autor: Bc. Ester Lachmanová
Kategorie:
Projekt: ------